Svátek má: Oldřiška

Ze života uživatelů

Na této stránce můžete sledovat, co se u nás děje.

Společenský ples

27. 2. 2020

Jako již tradičně jsme v našem domově pořádali společenský ples, ani letos nesměla chybět tombola a bohaté občerstvení. 

Návštěva muzea řeznictví

24. 2. 2020

Navštívili jsme muzeum řeznictví, kde jsme se dozvěděli řadu nových informací a pochutnali si na uzeninových výrobcích.

Tři králové

24. 2. 2020

I letos nás navštívili mudrci z východu. 

Česko zpívá koledy

24. 2. 2020

Jednou z dalších každoročních aktivit, pro nás již tradiční „ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY“ se opět povedlo na výbornou. Akce se uskutečnila v prosinci, zajištěné bylo občerstvení, zpívání koled u stromu a dobrá zábava. Děkujeme všem, kteří se podílejí na zajištění této akce a také za účast nejen uživatelů, ale také našich pracovníků a jejich rodinných příslušníků.

Výlet na Pustevny

12. 12. 2019

Vyrazili jsme na Pustevny, abychom si užili kouzlo podzimní přírody.

Den otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje

12. 12. 2019

V sobotu 28.9.2019 jsme vyrazili na Den otevřených dveří Krajského úřadu v Ostravě. 

Výlet do Klimkovic

9. 9. 2019

Vyrazili jsme na výlet do lázní Klimkovic, kde jsme si prošli krásným prostředím lázní a na závěr jsme si dopřáli občerstvení v blízké restauraci. 

Grilování v Mořkově

9. 9. 2019

Grilovali jsme v Mořkově, v bydlišti naší uživatelky, kde za pomoci rodinného příslušníka, strávila příjemné odpoledne se svými blízkými z domova.

Letní hry

9. 9. 2019

Teplé letní dny si zpříjemňujeme hraním různých her jako je například pexeso.

Prvomájový průvod

17. 5. 2019

Čarodějnické veselí

17. 5. 2019

Ani nepřízeň počasí nás neodradila od oslavy lidového zvyku pálení čarodějnic. Podával se výborný guláš, nechyběly lektvary v podobě míchaných nápojů a k dobré náladě se zpívaly nejrůznější písničky. 

Turnaj v deskových hrách

17. 5. 2019

V našem domově jsme pořádali turnaj v deskových hrách, kde si uživatelé mohli zasoutěžit v hrách jako je například Člověče nezlob se či kostky. Turnaj si uživatelé užili a brzy jej zopakujeme.

Ježíškova vnoučata

28. 12. 2018

Dárečky, které došly od Ježíškových vnoučat, jsme předali našim uživatelům, kteří neskrývali dojetí a radost. Dárečky byly, dle přání uživatel, různé. Někteří uživatelé si přáli sladkosti, jiní například kosmetické produkty. Velké nadšení poté zažila uživatelka, která si přála andulku a tu také dostala. Velké poděkování patří všem, kteří se do této krásné akce zapojili a našim uživatelům vykouzlili úsměv na tváři!

Vánoce v Žerotínském zámku

21. 12. 2018

Navštívili jsme Žerotínský zámek v Novém Jičíně, kde vládla krásná vánoční atmosféra.

Navštívil nás Mikuláš, čert i andělé

21. 12. 2018

Cesta vlakem do Olomouce

26. 11. 2018

Naši uživatele vyslovili přáni projet se vlakem a tak jsme nelenili a vyrazili do Olomouce, kde jsme si výlet zpříjemnili výborným obědem v místní restauraci. Už nyní se těšíme na další výlet vlakem!

Den sociálních služeb 2018

27. 9. 2018

Ve středu 12.9.2018 proběhl na Masarykově náměstí Den sociálních služeb. Letos byla akce zaměřena nejen na prezentaci jednotlivých sociálních služeb. Pro návštěvníky měli poskytovatelé připravený program v podobě prožitku. Od našeho stánku si návštěvníci mohli odnášet prožitek z Bazální stimulace a Tréninku paměti.

BINGO

13. 9. 2018

Společně jsme si zahráli velmi oblíbenou a známou losovací hru Bingo. Uživatelé si tak zasoutěžili a užili spoustu zábavy. Všichni soutěžící na konci hry obdrželi výherní balíček plný dobrot. 

Pečení švestkové dobroty

21. 8. 2018

K létu neodmyslitelně patří švestkový koláč a tak jsme si jeden upekli. Všem moc chutnal. 

Letní výlety

21. 8. 2018

Během slunečných letních dnů podnikáme každý pátek výlety po okolí, uživatelé tak navštívili například pramen Zrzávky, zříceninu hradu Starý Jičín či  Skalky. Na výletě nesmí chybět dobrá nálada a drobné občerstvení v podobě vychlazeného piva či kávy pro dámy.

Koktejlové odpoledne

25. 6. 2018

V parných dnech jsme uspořádali koktejlové odpoledne, uživatelé tak mohli ochutnat koktejl Mojito, zázvorovou či okurkovou limonádu, podávala se také řecká tradiční káva Frappé.

Křížovkářská liga

11. 6. 2018

Naši uživatelé se opět zapojili do originální soutěže Křížovkářská liga, která probíhala napříč domovy po celé České republice. Po dobu deseti týdnů uživatelé luštili celkem 10 křížovek. Akce nejen seniory bavila, ale také pravidelným luštěním, trénovali svou paměť. Na závěr soutěže, uživatelé obdrželi balíčky spolu s pamětními listy, jako poděkování za jejich účast v této soutěži.

Hlavní partnerem akce je Moravskoslezský kraj, záštitu převzal náměstek hejtmana kraje pan Jiří Navrátil, MBA.

2. ročník Stezky tréninku paměti

11. 6. 2018

Již podruhé jsme uspořádali Stezku tréninku paměti. V okolí domova bylo několik stanovišť, na kterých uživatelé plnili různé úkoly. Tým, který úkoly splnil v co nejkratším časovém úseku, zvítězil. Mezi úkoly patřily doplňovačky, kdy uživatelé doplňovali dvojici slov, poznávání potravin dle vůně, poznávání obrázků a rostlin. Na závěr paní ředitelka vyhlásila pořadí vítězů a předala uživatelům balíčky plné dobrot a diplomy. Tato akce se jistě stane naší tradiční záležitostí.

Škvařenice

7. 6. 2018

V květnu jsme, jako již tradičně, škvařili vaječinu. Počasí nám přálo a tak jsme si užívali slunečného dne.  

Výlet do Bubla City Ranč

1. 6. 2018

V květnu jsme navštívili ranč v Kopřivnici. kde uživatelé strávili krásné odpoledne v blízkosti koní.

Jedeme v tom společně - 3. ročník

2. 3. 2018

Včerejším dnem, tj. 1.3.2018, jsme v našem domově odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých!". Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a to do konce dubna. Domov, který ujede vzdálenost 1 800 km jako první, vyhrává. Naši uživatele se na celý závod moc těší, tak nám držte palce!  

 

Duhový maškarní bál

1. 3. 2018

Letošní bál byl kouzelně pestrý, neboť se konal v barvách duhy. O živou hudbu se tentokrát postaral náš uživatel, pan Josef Šenkýř, kterému patří velké poděkování. Nesměla chybět ani tradiční tombola, ve které mohli uživatelé vyhrát balíčky plné dobrot. 

Zimní dobroty

1. 3. 2018

Zimní počasí jsme si zpříjemňovali nejrůznějšími dobrotami, které si uživatelé sami připravili a pochutnali si na nich. Pekli jsme výborný slaný koláč, smažili bramboráky či se zahřáli punčem.

Tři králové

14. 2. 2018

Náš domov navštívili Tři králové.

Ježíškova nadílka

27. 12. 2017

  Již podruhé nás navštívily děti z Fokusu, letos se podařilo rozdat dárečky všem našim uživatelům. Po celou dobu předávání dárečků panovala pohodová atmosféra a uživatelé byli z celé akce nadšení. Velké poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a zajistili tak dárečky pro naše uživatele.

 

Tradiční vánoční trhy

27. 12. 2017

V průběhu měsíce prosince jsme s uživateli navštěvovali vánoční trhy na náměstí, kde si uživateli prohlédli nabízené výrobky a vyzkoušeli nejrůznější dobroty.

Česko zpívá koledy

27. 12. 2017

Náš domov se zapojil do celorepublikové akce Česko zpívá koledy" a na zahradě našeho domova, jsme si ve středu 13.12., společně zazpívali koledy. K občerstvení se podávaly sladké palačinky a klobásy, nesměl chybět ani vánoční punč.

Navštívil nás Mikuláš

7. 12. 2017

V úterý 5.12.2017 do našeho zařízení zavítal Mikuláš se dvěma andílky a nesměl chybět ani čert. Uživatelé dostali balíčky plné dobrot a Mikulášské odpoledne si náležitě užili.

Tradiční turnaj v šipkách

9. 11. 2017

Dne 8.11.2017 jsme se zúčastnili již tradičního turnaje v šipkách, který pořáda organizace Škola života o.p.s. Turnaj se konal v prostorách klubu Majnl Dance. Naši uživatelé se umístili na krásném prvním místě, všem soutěžícím moc gratulujeme.

Podzimní tvoření

18. 10. 2017

Naši uživatelé z barevných lístků, kaštanů, žaludů, šípků a jeřabin tvořili podzimní stromky. 

Country odpoledne

9. 10. 2017

V rámci TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB, který probíhal v týdnu od 2.10. - 8.10.2017,  jsme v našem zařízení uspořádali country odpoledne, navštívila nás kapela GZM, chybět nesměly písničky jako „Báječná ženská“, „Červený kamení“ či „Montgomery". Naši uživatelé si odpoledne moc užili, rádi se do zpěvu zapojili a zavzpomínali tak na své mladé léta.

Den otevřených dveří v našem zařízení

9. 10. 2017

V úterý 3.10.2017 od 10:00 hodin probíhal v našem zařízení den otevřených dveří a to na budovách Bezručova a Máchova. Na budově Hřbitovní se konal ve středu 4.10. Naši uživatelé si pro navštěvníky připravili program, k vidění byly výrobky uživatel, v odpoledních hodinách si naši uživatelé zahráli společenské hry, zahrát si s nimi mohli i rodinní příslušníci.

Den sociálních služeb 13.9.2017

2. 10. 2017

Ve středu 13.9.2017 probíhal na Masarykově náměstí, Den sociálních služeb. Jako již tradičně, měla naše služba na náměstí stánek, ve kterém si mohli návštěvníci prohlédnout nejen výrobky našich uživatel, ale také se dozvědět důležité informace o našem zařízení. V rámci Dne sociálních služeb byli také oceněni dobrovolníci pro rok 2016, mezi oceněnými byl pan Jaroslav Bílý, který dochází do našeho zařízení. Ocenění dostala také koordinátorka pro dobrovolnickou činnost, paní Naďa Lebedová a to za dlouhodobý přínos v oblasti dobrovolnictví. 

Teplice nad Bečvou

12. 9. 2017

Ve čtvrtek 7.9. jsme podnikli výlet do lázní Teplice nad Bečvou. Sice nesvítilo sluníčko, ale i přesto jsme si výlet nadmíru užili. Prošli jsme se kolonádou, prohlédli si léčebné prameny a načerpali lázeňskou atmosféru. Výlet jsme zakončili výborným obědem, nesměla chybět česká klasika v podobě řízku s brambory a lázeňské oplatky.

 

Srpnové grilování

6. 9. 2017

Na závěr léta jsme grilovali, počasí nám přálo a tak jsem si mohli pochutnat na výborných klobásách a marinované krkovičce. Uživatelé byli jako vždy z grilování nadšení. 

Stezka tréninku paměti

30. 6. 2017

S našimi uživateli jsme uspořádali stezku tréninku paměti. Stezka vedla okolím domova, kde bylo několik stanovišť, na kterých čekala na uživatele řada nejrůznějších úkolů. Uživatelé byli rozděleni do čtyř týmů a museli úkoly splnit v co nejkratším časovém úseku. Mezi úkoly patřily například doplňovačky, kdy uživatelé doplňovali dvojici slov, poznávání potravin podle vůně, poznávání rostlin a obrázků. Na závěr stezky tréninku paměti bylo vyhodnocení, pří kterém paní ředitelka vyhlásila vítězné pořadí soutěžních týmů a následně předala uživatelům balíčky plné dobrot. Uživatelé byli nadšení a rádi si v budoucnu další stezku tréninku paměti zopakují.

Využíváme dešťovou vodu k zavlažování

9. 6. 2017

Zachycujeme děšťovou vodu do sudů, které následně naši uživatelé a pracovníci využívají k zavlažování zahrad a letniček.

Výstava pivních etiket a podtácků

23. 5. 2017

V návštěvnickém centru Nového Jičína jsme navštívili výstavu pivních etiket. Uživatelé byli výstavou nadšeni, především mužská část. Výstava probíhá od května do srpna.

Čarodějnice a škvaření vaječiny

23. 5. 2017

Z důvodu nepřízně počasí jsme pálení čarodějnic uskutečnili až v květnu a rovnou jsme je spojili se škvařením vaječiny. Počasí nám pro tentokrát přálo a mohli jsme si tak užít nejen dobrou zábavu, ale i slunečné počasí.

Schůzka uživatel s paní ředitelkou

23. 5. 2017

Paní ředitelka se s uživateli pravidelně potkává, aby sdělila potřebné informace o průběhu služby, a zároveň s uživateli diskutuje o jejich potřebách a přáních.

Stavění ptačí budky

3. 5. 2017

Naši uživatelé společnými silami postavili ptačí budku, která bude umístěna na zahradě.

Velikonoční tvoření a pečení beránka

13. 4. 2017

Uživatelé vyráběli velikonoční věnce a barvili vajíčka, nesmělo chybět ani tradiční pečení beránka.

Zabijačkové hody

27. 3. 2017

Uspořádali jsme zabijačkové hody a naši uživatelé tak měli možnost ochutnat spoustu dobrot jako je pečený bůček, jitrničky, klobásky či škvarky. Hody se nám vydařily a všichni si moc pochutnali.

Mezinárodní den žen

9. 3. 2017

Oslavili jsme MDŽ, všem uživatelkám jsme popřáli to nejlepší a předali kytičku.

 

Retro ples s tombolou

1. 3. 2017

V našem zařízení se konal ples a tentokrát se nesl v duchu retra, součástí plesu byla také bohatá tombola a každý uživatel si tak odnesl svou výhru.

Mistrovství Evropy v krasobruslení

10. 2. 2017

Velké poděkování patří Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, který našim uživatelům daroval vstupenky a uživatelé si tak mohli vychutnat neopakovatelnou atmosféru mistrovství v krasobruslení.

Ledové království

13. 1. 2017

Naši uživatelé navštívili ledové království v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsou během měsíce ledna k vidění krásné ledové sochy.

 

Ježíškova vnoučata nejen z Fokusu

6. 1. 2017

K Vánocům patří nejen pohoda, klid, vůně cukroví a stromeček, ale také dárky. Zrodila se myšlenka splnit nějaká přání našim uživatelům, zrealizovat nám nápad pomohl SVČ Fokus Nový Jičín a ti za pomoci sociální sítě a zejména díky dobrým lidem, kteří si vybrali seniora s jeho přáním, naplnili štědrého ducha Vánoc. Dárky předávali zástupci Zastupitelstva dětí a mládeže spolu s ředitelem SVČ Fokus a ředitelkou Domova Duha p.o. Myšlenka se povedla, uživatelé byli šťastni, překvapeni a vděční. Velké díky také patří předávajícím dětem z Fokusu, které nás navštívily a dárky předaly.

Vánoční večírek

28. 12. 2016

Ve středu 21.12.2016 se v našem zařízení konal vánoční večírek s živou hudbou. K občerstvení se podávalo svařené víno, chlebíčky a nesmělo chybět ani cukroví. Večírek se nám vydařil, uživatelé si zazpívali a někteří i zatančili.

Beseda se zdravotní sestrou

20. 12. 2016

Vedoucí zdravotnického úseku paní Radka Chybová uspořádala pro naše uživatelé besedu na téma výživa seniorů, která se konala na společenském sále budovy Bezručova. Uživatelé se mimo jiné dozvěděli skladbu jídelníčku, a jakým potravinám je lepší se vyvarovat.

Exkurze do závodu Pars Komponent

20. 12. 2016

Naši uživatelé podnikli exkurzi do závodu Pars Komponent ve Studénce, měli tak možnost prohlédnout si celou firmu i s odborným výkladem.

Vánoční vystoupení dětí

20. 12. 2016

V předvánočním čase nás navštívily děti ze Základní školy Tyršova a ze Základní školy Dlouhá. Děti si pro naše uživatelé připravily pěvecká vystoupení, která se moc povedla.

Novobělské babičky

25. 10. 2016

Navštívil nás pěvecký sbor Novobělské babičky, zaznělo spoustu krásných písniček a nechyběly ani vtipné scénky. Všem se vystoupení moc líbilo.

Turnaj v šipkách

14. 10. 2016

Dne 11.10.2016 se uskutečnil turnaj v šipkách, který pořádala Škola života o.p.s. Náš uživatel pan Ivo Černoch se umístil na krásném šestém místě.

Den otevřených dveří

5. 10. 2016

V úterý 4.10.2016 se v našem zařízení od 9:00 konal Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb. K vidění byli výrobky našich uživatel či ukázky aktivizačních pomůcek. Dne sociálních služeb se také zúšastnily děti ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín.

Výročí 5 let dobrovolnictví

26. 9. 2016

Dne 20.9.2016 se v našem zařízení uskutečnila oslava dobrovolnictví, před pěti lety začalo naše zařízení spolupracovat s dobrovolnickým centrem ADRA ve Frýdku-Místku. Oslava se konala ve společenském sále v budově Bezručova za pomoci dobrovolnického centra ADRA. Oslavy se účastnila celá řada hostů, mezi nimi byli mimo jiné dobrovolníci, kteří během pěti let docházeli či stále docházejí do našeho zařízení, naši uživatelé, dále zástupci města Nového Jičína a Moravskozsleského kraje  a kontaktní osoby z jiných sociálních zařízení. Během pěti let prošlo našim zařízením přes 60 dobrovolníků.

Výlet do Zoo Ostrava

12. 9. 2016

Ve čtvrtek 8.9.2016 jsme navštívili Zoologickou zahradu v Ostravě, počasí nám přálo a výlet jsme si pořádně užili. Velké poděkování patří pracovnicím Krajského úřadu Ostrava, které nám pomohly doprovodit uživatele.

Den sociálních služeb 7.9.2016

12. 9. 2016

Ve středu 7.9.2016 jsme prezentovali naši službu na Dni sociálních služeb na Masarykově náměstí. V odpoledních hodinách se k nám přidaly i děty ze Základní Školy  Komenského 66, Nový Jičín.

Pečení švestkového koláče

12. 9. 2016

Pískování obrázků

12. 9. 2016

Grilování

12. 9. 2016

V srpnu jsme opět grilovali, uživatelé si pochutnali na grilovaném kuřecím mase a klobásách.

Návštěva Zámku Kunín

12. 9. 2016

V červenci jsme navštívili Zámek Kunín, prošli jsme se zámeckou zahradou a občerstvili jsme se v zámecké restauraci.

Grilovačka

27. 6. 2016

Zahájili jsme grilovací sezónu! Podávalo se výborné grilované kuřecí maso, k pití nechybělo pivo. Akce se také zúčastnily děti ze ZŠ Komenského 66, Nový Jičín. Odpoledne se nadmíru vydařilo.

Mistrovství ve fotbale

15. 6. 2016

Fandíme českému týmu!!

Kinokavárna

13. 6. 2016

Promítali jsme legerdární film Homolka a tobolka. Všem se moc líbil.

Vystoupení pana Josefa Zímy

10. 6. 2016

Bylo nám velkým potěšením, že jsme si mohli poslechnout nestárnoucí písničky v podání krále české dechovky Josefa Zímy.

Kácení Máje

10. 6. 2016

Na konci května jsme káceli májku.

Sportovní hry

20. 5. 2016

V naší zahradě se konaly sportovní hry. Uživatelé si společně s dětmi ze ZŠ Komenského 66, Nový Jičín zasoutěžili v mnoha hrách a rovněž mohli vyhrát hezké ceny.

Svátek matek

10. 5. 2016

Včera jsme oslavili s našimi uživatelkami Svátek matek, každá uživatelka dostala milou kytičku.

Čarodějnice

2. 5. 2016

V našem zařízení jsme ve čtvrtek 28.4.2016 oslavili čarodějnice, jak se patří. Neodradilo nás ani špatné počasí a celá akce se konala v prostorách domova. K poslechu hrála živá hudba v podání pana Černocha a uživatelé si pochutnali na bramborácích či koláčcích.

 

Turnaj v bowlingu

5. 4. 2016

Oslava MDŽ

9. 3. 2016

Včerejší den patřil našim uživatelkám, společně jsme oslavili mezinárodní den žen.

Maškarní ples

7. 3. 2016

Dne 18.2.2016 se v našem zařízení uskutečnil maškarní ples, který patří mezi naše tradiční události roku. K poslechu hrála živá hudba v podobě pana Černocha, hrály se především známé české písničky. K občerstvení se podávalo plno dobrot. Uživatelé si tento den velmi užili, naše uživatelky obzvlášť, neboť dopoledne se o jejich krásné účesy postarali studenti SŠ v Odrách. Součástí plesu byla bohatá tombola.

Kvízové odpoledne

20. 2. 2020

Zimní dny jsme si zpříjemnili kvízovým odpolednem.

Silvestrovská kavárna

20. 2. 2020

Rok 2019 jsme již tradičně ukončili „Silvestrovskou kavárnou“, kde nechyběl ani přípitek na nový rok. Kavárničky se učastnili také dobrovolníci.

Děcka ze Skoronic

20. 2. 2020

Jako každý rok k nám opět zavítal soubor „Děcka ze Skoronic“ se svým vánočním vystoupením.

Rozsvícení vánočního stromečku

20. 2. 2020

Na terase jsme si slavnostně rozsvítili vánoční stromeček. Na jeho ozdobě jsme si dali záležet. U vánočního punče a zpěvu koled jsme se pěkně zahřáli.

Gabiónová zahrádka

27. 9. 2019

Zábavu a práce na zahrádce můžeme nově umožnit i lidem na invalidním vozíčku, díky realizaci gabiónové zahrádky s vyvýšeným záhonem.

Jarmarkové nákupy

27. 9. 2019

Exkurze ve firmě UAX

27. 9. 2019

Návštívili jsme českého výrobce oblečení pro volný čas UAX s.r.o..  Z prohlídky jsme si odnášeli spoustu zážitků.

 

 

Exkurze do výrobny dortů a kuliček Marlenka včetně ochutnávky

12. 3. 2019

Mezinárodní den žen

8. 3. 2019

Mezinárodní den žen jsme si společně oslavili a ženy byly obdarovány krásnou jarní kytičkou.

Hurá na nákupy

8. 3. 2019

Výlet za kafíčkem

8. 3. 2019

Na kafíčko rádi chodíme do místní kavárničky, kde nabízejí její nejrůznější druhy a k tomu výborné zákusky.

Pečení koláčů

22. 2. 2019

S radostí jsme se pustili do pečení koláčů. S jejich přípravou jsme začli již brzy ráno, kdy jsme si zadělali na těsto a v době jeho kynutí si připravovali nejrůznější náplně, od tvarohové, ořechové, povidlové ad.. Pečení jsme původně chtěli završit vyhodnocením nejlepšího koláče, ale od vyhodnocení jsme nakonec ustoupili, protože všechny koláče byly jak vzhledem tak i chutí výborné.

Oslavení konce roku

22. 2. 2019

Poseděli jsme si v naší oblíbené kavárně a oslavili jsme společně konec roku. K zakousnutí jsme si připravili nejrůznější jednohubky a na přípitek nechybělo ani šumivé víno.

Rozsvícení vánočního stromečku

22. 2. 2019

Letos jsme si poprvé rozsvítili živý vánoční stromeček na terase. Společně jsme si užívali kouzelnou

atmosféru, zpívali koledy, popíjeli vánoční punč a ochutnávali moučník.

Den s prožitkem vánočních tradic

22. 2. 2019

Vánoční dobu jsme si užívali nejen přípravou na tyto krásné svátky, ale i prožitkem lidových tradic a zvyků vztahující se k tomuto období.

Pečení vánočního cukroví

22. 2. 2019

Pustili jsme se do pečení vánočního cukroví. Vůně se táhla celým domovem a přilákala spoustu

pomocníků.

Pečení závinů

22. 2. 2019

Zavzpomínali jsme si na domácí pečení závinů a jiných pokrmů z jablíček.

Besedování s paní ředitelkou a vedoucím kuchyně

22. 2. 2019

Lidé mohli sdělit svá přání, jaká jídla by chtěli mít zařazené do jídelníčku. Sdělili svoji spokojenost ke stravě. Paní ředitelka přítomné informovala o plánovaných akcích a jejich průběhu.

Návštěva kavárničky

22. 2. 2019

Po procházce městem jsme si zašli na kávičku do místní kavárničky.

Cesta do Ostravy

10. 10. 2018

Pro obměnu šatníku a doplňků bydlení jsme vyrazili do Ostravy. Hustou mlhu, která nás v počátku cesty doprovázela najednou vystřídalo sluníčko a my jsme tak mohli přes okno auta pozorovat krásnou podzimní krajinu.

Další překvapení nás čekalo v nákupním centru, které se pod svojí výzdobou již proměnilo do vánočního času.

Den sociálních služeb 2018

27. 9. 2018

Ve středu 12.9.2018 proběhl na Masarykově náměstí Den sociálních služeb. Letos byla akce zaměřena nejen na prezentaci jednotlivých sociálních služeb. Pro návštěvníky měli poskytovatelé připravený program v podobě prožitku. Od našeho stánku si návštěvníci mohli odnášet prožitek z Bazální stimulace a Tréninku paměti.

Den plný zábavy

7. 9. 2018

Společný den plný zábavy a soutěžení jsme si krásně užili. Do tradičního turnaje jsme letos poprvé přizvali i uživatele dalších sociálních služeb, kteří pozvání přijali a turnaje se zúčastnili. Abychom netrpěli žízní ani hladem, se postarali kuchaři. Připravili nám pestré občerstvení. Oceněni byli všichni soutěžící a vítězové navíc odbrželi medaile, poháry a dárkové koše. V dalším ročníku budeme určitě pokračovat.

Prohlídka letiště Leoše Janáčka

12. 7. 2018

Zábava s petanqem

12. 7. 2018

Výletní odpoledne

12. 7. 2018

Zajeli jsme se podívat do Klokočůvek, kde jsme navštívili poutní místo Maria Skálu. Dále jsme pokračovali prohlídkou ranče a posezením v příjemné restauraci.

Navštívil nás pěvecký sbor z Itálie

14. 5. 2018

Svojí návštěvou a vystoupením nás potěšil pěvecký sbor z Itálie. Vzájemně jsme se obdarovali malými dárečkami, ze kterých jsme měli velkou radost. Pro naše hosty jsme rovněž připravili posezení v naší útulné zahradě a nechybělo ani tradiční pohoštění v českém stylu.

Procházka městem

14. 5. 2018

Stavění Máje spojené s opékáním

2. 5. 2018

Stavění Máje se stalo u nás tradicí. Letos jsme akci spojili s posezením u ohně a opékáním. 

Vítání jara v zábavném duchu

26. 4. 2018

Jaro jsme přivítali se vší parádou, na které nechyběla hudba ani dobré občerstvení.

Oslava svátku žen

26. 4. 2018

Cvičení jógy

26. 4. 2018

Cvičení jógy je pro nás oblíbenou aktivitou. Paní L., která u nás aktivitu vede, cviky přizpůsobí našim potřebám a rovněž tělesným schopnostem, a tak si ji můžeme zacvičit téměř všichni.

Jedeme v tom společně - 3. ročník

2. 3. 2018

Včerejším dnem, tj. 1.3.2018, jsme v našem domově odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých!". Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a to do konce dubna. Domov, který ujede vzdálenost 1 800 km jako první, vyhrává. Naši uživatele se na celý závod moc těší, tak nám držte palce!  

 

Návštěva Kašpara, Melichara a Baltazara

9. 2. 2018

Nákupy v shopping parku Ostrava

9. 2. 2018

Setkání u živého betlému

9. 2. 2018

K této příležitosti jsme pozvali i děti z mateřské školky. I přes chladné a deštivé počasí jsme se příjemně pobavili, společně si zazpívali a ohřáli se u vánočního punče a grilované specialitky.

Mobilní salaš

9. 2. 2018

Návštěva mobilní salaše v našem zařízení uživatele velmi potěšila. Měli si možnost nejen ovečky potulit, ale vyzkoušet si bačův oblek, práci na kolovrátku a česat vlnu.

Ježíškova nadílka

27. 12. 2017

  Již podruhé nás navštívily děti z Fokusu, letos se podařilo rozdat dárečky všem našim uživatelům. Po celou dobu předávání dárečků panovala pohodová atmosféra a uživatelé byli z celé akce nadšení. Velké poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a zajistili tak dárečky pro naše uživatele.

 

Česko zpívá koledy

27. 12. 2017

Náš domov se zapojil do celorepublikové akce Česko zpívá koledy" a na zahradě našeho domova, jsme si ve středu 13.12., společně zazpívali koledy. K občerstvení se podávaly sladké palačinky a klobásy, nesměl chybět ani vánoční punč.

Zooterapie

9. 11. 2017

K radosti a smysluplnému trávení svého času přispívá našim uživatelům kontakt se zvířaty a zapojení se do péče o ně.

Tradiční turnaj v šipkách

9. 11. 2017

Dne 8.11.2017 jsme se zúčastnili již tradičního turnaje v šipkách, který pořáda organizace Škola života o.p.s. Turnaj se konal v prostorách klubu Majnl Dance. Naši uživatelé se umístili na krásném prvním místě, všem soutěžícím moc gratulujeme.

Příprava bramborového salátu

5. 10. 2017

Dopoledne jsme strávili přípravou bramborového salátu, který se nám podařil. Chutnal nejen nám, ale i návštěvám, které k nám zavítaly v rámci Dne otevřených dveří. 

Den sociálních služeb 13.9.2017

2. 10. 2017

Ve středu 13.9.2017 probíhal na Masarykově náměstí, Den sociálních služeb. Jako již tradičně, měla naše služba na náměstí stánek, ve kterém si mohli návštěvníci prohlédnout nejen výrobky našich uživatel, ale také se dozvědět důležité informace o našem zařízení. V rámci Dne sociálních služeb byli také oceněni dobrovolníci pro rok 2016, mezi oceněnými byl pan Jaroslav Bílý, který dochází do našeho zařízení. Ocenění dostala také koordinátorka pro dobrovolnickou činnost, paní Naďa Lebedová a to za dlouhodobý přínos v oblasti dobrovolnictví. 

Mobilní salaš u nás na zahradě

29. 9. 2017

V úterý dopoledne jsme v prostorách naší zahrady přivítali "Mobilní salaš". Ovečky jsme si mohli nejen pohladit, ale i postiskat v náruči. Vyzkoušeli jsme si činnost spojenu se zpracováváním vlny, někteří z nás si vyzkoušeli i oblek pastýře. 

Návštěva ranče v Mořkově

22. 6. 2017

Při kontaktu s koňmi a krásnou přírodou se cítíme vždy dobře.

Návštěva oddílu sportovního klubu FunTime Athletics z Nového Jičína

22. 6. 2017

O skvělou zábavu a aktivně strávené odpoledne se postarala návštěva oddílu sportovního klubu FunTime Athletics z Nového Jičína. Předvedli nám jejich dechberoucí vystoupení, po kterém zábava pokračovala společným zapojením do různých her. Zažili jsme spoustu legrace a vůbec nám v zábavě nebránil náš věkový rozdíl, ba naopak☺. Těšíme se na další společné setkání.

Interaktivní zobrazovač pro aktivní přístup k uživatelům imobilním

13. 6. 2017

Práce s interaktivním zobrazovačem, který jsme pořídili, napomáhá imobilním uživatelům možnost aktivně trávit volnočasové aktivity, dle jejich přání a individuálních potřeb.

Využíváme dešťovou vodu k zavlažování

9. 6. 2017

Zachycujeme děšťovou vodu do sudů, které následně naši uživatelé a pracovníci využívají k zavlažování zahrad a letniček.

Kácení Májky

31. 5. 2017

Sadba bylinek a rajčat

31. 5. 2017

Posezení v zahradní restauraci

31. 5. 2017

Schůzka uživatelů s paní ředitelkou

31. 5. 2017

Na schůzce si uživatelé povykládali s paní ředitelkou, která je rovněž seznámila s aktuálními informacemi, týkající se služby. 

Návštěva europoslankyně Ing. Michaely Šojdrové a náměstka hejtmana kraje Jiřího Navrátila

28. 5. 2017

Poslankyně Evropského parlamentu Ing. Michaela Šojdrová ve společnosti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast pana Jiřího Navrátila navštívila uživatele našeho zařízení. Paní Šojdrová osobně předala uživatelům knihu o kardinálu Miroslavu Vlkovi "Umývač výloh a arcibiskup - Příběh člověka v proměnách doby.

Oslava Dne Matek

12. 5. 2017

Svátek maminek jsme si společně oslavili. Paní ředitelka každou ženu obdarovala kytičkou a krásný přáním, které velmi potěšilo. 

Pečení beránků

2. 5. 2017

Svátky jara se u nás neobejdou bez pečení beránků.

Hašlerovy písničky

4. 4. 2017

Známé písničky si uživatelé nejen rádi poslechli, ale do jejich zpěvu se i zapojili.

Hromadná schůzka uživatelů s paní ředitelkou

4. 4. 2017

O přání a potřeby uživatelů se paní ředitelka aktivně zajímá. S uživateli se pravidelně potkává, naslouchá jim, diskutuje a seznamuje s potřebnými informacemi. 

Bylinková a květinová zahrádka

28. 3. 2017

Nastalo období jara a my se opět po dlouhé zimě pouštíme do našeho zahrádkaření. Jednu naši zahrádku jsme si osázeli bylinkami, které máme rádi nejen v čaji, ale pro jejich vůni a léčebnou sílu je využíváme i pro další účely, jako aromaterapii aj.. Druhou zahrádku jsme si "my ženy" osázeli krásnými jarními kytičkami, které se nám líbí a jejich krása nás vždy rozveselí. Další zahrádky již připravujeme pro pěstování zeleniny a jahod. Čeká nás spousta práce, na kterou se však moc těšíme a hlavně na naši úrodu.

Turnaj v bowlingu 2017

21. 3. 2017

I letos jsme se zúčastnili turnaje v bowlingu, pořádaným Školou Života. Zasportovali jsme si, pobavili se a zažili spostu legrace. Těšíme se na další ročník.

 

Výlet vlakem

9. 3. 2017

Celoživotní zálibou pana G. jsou vlaky. Naplánovali jsme výlet vlakem a rádi se k nám připojili ještě další uživatelé. Vlakem jsme jeli z Nového Jičína do Suchdolu nad Odrou. Den jsme si užili a již plánuje další naší cestu, ale zase o kus dále.  

Návštěva obchodního centra

9. 3. 2017

Nákupy v obchodech si na závěr zpříjemníme posezením u dobré kávy a dezertu. 

Ples v retro stylu

27. 2. 2017

Téma plesu jsme tentokrát zaměřili na dřívější dobu. Nejen výzdoba, ale i oblečení, účesy, občerstvení a hudba se nesla v tomto duchu.

Návštěva Tří králů

19. 1. 2017

  

Vystoupení dětí s vánočním progarmem

19. 1. 2017

K návštěvě se připojil i pan starosta PhDr. Jaroslav Dvořák, který uživatelům popřál krásné vánoční svátky.

 

Hudební vystoupení Děcka ze Skoronic

19. 1. 2017

Vystoupení bylo dojemné. Na chvíli jsme se ponořili do jiné doby i kraje.

 

  

Návštěva vánočních trhů

11. 12. 2016

Vánoční výzdoba

11. 12. 2016

Pustili jsme se do vánoční výzdoby.

Kateřinská zábava2

11. 12. 2016

Návštěva hřbitova

3. 11. 2016

Volby 2016

3. 11. 2016

Uživatele v zapojení do života společnosti aktivně podporujeme.

Turnaj v šipkách

3. 11. 2016

Zúčastnili jsme se dalšího ročníku tradičního turnaje v šipkách, který pořádala Škola života o.p.s.. Rádi jsme si zasoutěžili a užili spoustu zábavy a legrace.   

Den otevřených dveří

3. 11. 2016

V rámci Dne otevřených dveří v našem zařízení, který se konal 4.října 2016, k nám zavítali lidé z okolí, příbuzní stávajících i potencionálních uživatelů a rovněž bývalí zaměstnanci. Atmosféra byla přátelská. K příjemnému zakončení návštěvy jsme měli pro hosty připravené drobné občerstvení.

Výročí 5 let dobrovolnictví

26. 9. 2016

Dne 20.9.2016 se v našem zařízení uskutečnila oslava dobrovolnictví, před pěti lety začalo naše zařízení spolupracovat s dobrovolnickým centrem ADRA ve Frýdku-Místku. Oslava se konala ve společenském sále v budově Bezručova za pomoci dobrovolnického centra ADRA. Oslavy se účastnila celá řada hostů, mezi nimi byli mimo jiné dobrovolníci, kteří během pěti let docházeli či stále docházejí do našeho zařízení, naši uživatelé, dále zástupci města Nového Jičína a Moravskozsleského kraje  a kontaktní osoby z jiných sociálních zařízení. Během pěti let prošlo našim zařízením přes 60 dobrovolníků.

Vinobraní

21. 9. 2016

Tak jako na správném vinobraní nechyběly sladké hrozny vinné révy a dobré bílé a červené víno. 

Den sociálních služeb města Nový Jičín

21. 9. 2016

 V našem stánku se návštěvníci mohli dozvědět nejen jaké služby poskytujeme, ale i jak to u nás žije. Na náměstí jsme potkali spoustu přátel a bavili jsme se připraveným programem. 

Projížďka městem MHD

30. 8. 2016

Vyjeli jsme na projížďku města MHD.

Zájezd do ZOO Ostrava-

1. 7. 2016

Ve středu 29. června jsme jeli na zájezd do ZOO Ostrava. Sluníčko nás hřálo a náladu jsme měli veselou. Letošní zájezd byl vyjímečný v tom, že nám v jeho individuálním zajištění napomohli pracovníci krajského úřadu moravskoslezského kraje. Ti našim uživatelům zajistili individuální doprovod a potřebnou pomoc. Každý uživatel si tak mohl užít den podle sebe. Ze zájezdu jsme si odvezli spoustu zážitků a těšíme se na další.

Vystoupení zpěváka Josefa Zímy

9. 6. 2016

Návštěva ranče Hermelínu

31. 5. 2016

Výlet na Skalky

12. 5. 2016

Sluníčko a jarní počasí nás láká do přírody. 

Zahrádkářská sezóna již u nás vypukla

11. 4. 2016

Nasadili jsme si nejen kytičky pro okrasu, ale i bylinky pro zdraví a zeleninku pro chuť.

Oslava MDŽ

5. 4. 2016

Ženy byly obdarovány nejen kytičkou, ale i krásnou písničkou v podání malého houslisty Františka.

Výlet do Španělské kaple za výstavou betlémů

15. 2. 2016

Soutěžení v kuželkách

12. 2. 2016

Vystoupení souboru ze Skoronic

15. 1. 2016

Vystoupení bylo pro každého z nás velkým zážitkem.

SILVESTROVSKÁ KAVÁRNIČKA

30. 12. 2015

HUDEBNÍ PŘEDSILVESTROVSKÝ POŘAD

30. 12. 2015

VÁNOČNÍ KAVÁRNIČKA

30. 12. 2015

POPŘÁT KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

30. 12. 2015

k nám přišly děti ze základní školy. Zazpívaly, zahrály na housličky a flétny a předaly svá vlastnoručně vyrobená přáníčka k Vánocům.
Krásné vánoční svátky přišel uživatelům osobně popřát pan starosta PhDr. Jaroslav Dvořák. Svojí návštěvou nás všechny moc potěšil.

VYSTOUPENÍ DĚTÍ

30. 12. 2015

Zpříjemnit předvánoční náladu nám přišly děti.
Ve čtvrtek 17. prosince nám děti zazpívaly koledy, zahrály pohádku o 12 měsíčkách a obdarovaly krásným dárkem všechny přítomné.                

PŘÍCHOD MIKULÁŠE

30. 12. 2015

KATEŘINSKÁ ZÁBAVA

30. 12. 2015

SOUTĚŽ O NEJORIGINÁLNĚJŠÍ DÝŇOVOU SVÍTILNU

30. 12. 2015

Vítání jara

14. 4. 2015

V úterý jsme navštívili akci Vítání jara, která se uskutečnila ve Fokusu Nový Jičín. Děti ze základních škol si připravily moc pěkná představení. Tančily, zpívaly, hrály divadlo.

Zdobení velikonočních vajíček

1. 4. 2015

Do zdobení velikonočních vajíček se zapojili i naši dobrovolníci.

Josefovský ples

19. 3. 2015

Pískohraní

16. 3. 2015

Pečení moučníku

24. 2. 2015

Návštěva ranče Hermelína

3. 10. 2014

V úterý jsme uskutečnili návštěvu známého ranče Hermelín. Pěkné počasí, procházka a příjemné prostředí, to vše sloužilo ke spokojenosti a prožití pěkného dopoledne jedné naší uživatelky.

Oslava narozenin

18. 7. 2014

Dne 18. 7. 2014 jsme oslavili životní jubileum našeho uživatele. Oslava proběhla v jídelně na úseku. Popřát hlavně hodně zdraví a spokojenosti přišli příbuzní, uživatelé, vedení domova i pracovníci úseku. Posezení při dobrém občerstvení oživila pěkná písnička a nechyběl ani krásný a dobrý dort a samozřejmě dárek.

Turnaj v bowlingu

4. 6. 2014

Opět jsme si byli zasoutěžit na turnaji v bowlingu, který pořádala ŠKOLA ŽIVOTA a získali jsme 3. místo.

Návštěva výstavy starých hraček

9. 4. 2014

Dne 9. 4. 2014 jsme se byli podívat na výstavě starých hraček, která proběhla na zámku v Novém Jičíně. Potom jsme navštívili ukázkovou výrobu a výstavu klobouků na Masarykově náměstí. Tady bychom se rádi ještě jednou podívali a sami si nazdobili klobouky.

Hromadná schůzka s uživateli

27. 3. 2014

Setkávání paní ředitelky s uživateli patří mezi pravidelné a uživateli vítané aktivity. Paní ředitelka uživatele vždy seznámí s důležitými informacemi týkající se služby a i uživatelé paní ředitelku zaplaví svými dotazy, na které jim ráda odpoví. Setkání jsou velmi přínosná pro obě strany.

Bowling

20. 2. 2014

Den po plese jsme vyjeli na bowling, sice jsme ještě byli lehce unaveni z plesování, ale to nás neodradilo, abychom se pořádně neodreagovali tentokrát sportovně. Každý si dal občerstvení a pak se pustil do sportovních výkonů. Bylo to fajn zpestření dopoledne.

Návštěva náměstí za poslechem nové zvonkohry

14. 1. 2014

Naplánovali jsme si výlet na náměstí Nového Jičína, konkrétně jsme si chtěli poslechnout novou zvonkohru, která je umístěna na radničních hodinách. Autobusem jsme dojeli na nádraží a pak pomalu došli na náměstí, už je naší tradicí navštívit nějakou cukrárnu ve městě. Vše se nám podařilo a spokojení jsme se vrátili zpátky domů.

Koncert v evangelické kapli

12. 1. 2014

Prosincový program

20. 12. 2013

V prosinci byl program veliký, mnoho dětských vystoupení, např. folklorního souboru ze Skoronic, dětí ze základní školy Tyršova a z dětského domova. Nechyběla ani návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Také nás navštívil pan starosta Nového Jičína PhDr. Jaroslav Dvořák spolu s místostarostkou.

Vánoční trhy

19. 12. 2013

Vydali jsme se podívat se na trhy s vánoční tématikou. Samozřejmě nás zastavil stánek s betlémským světlem a povídáním dětí ze základní školy, kde navíc bylo možné zakoupit si jejich výrobky z keramiky. Tento den jsme znovu spojili s návštěvou cukrárny.

Turnaj v šipkách

23. 10. 2013

Zúčastnili jsme se také v rámci spolupráce se Školou Života turnaje v šipkách, na kterém se náš domov dobře umístil a celou s tím spojenou zábavu jsme si užili. Celý den byl pro nás hezkým zážitkem a také milým popovídáním s přáteli z jiných zařízení.

Zájezd na Pustevny

6. 9. 2013

V září jsem se všichni těšili na výlet na Pustevny, od rána nám přálo počasí, sluníčko krásně svítilo. Z domova jsem vyjeli ráno v devět hodin a autobus nás dovezl až na místo. Všichni jsem byli překvapeni, že slunečné počasí nám přálo i na Pustevnách. Nadšení nás neopustilo a nic nám nemohlo výlet zkazit, vždyť na nás čekala náramná chuť tradičních jídel, jako je kyselice, frgály, halušky s brynzou. Návrat domů byl v odpoledních hodinách, všechny nás unavil čerstvý vzduch.

Návštěva "farmářských trhů" - Nový Jičín

16. 8. 2013

V pátek 16. srpna 2013 si naši uživatelé nenechali ujít dopolední návštěvu Farmářských trhů na Masarykovém náměstí v Novém Jičíně. Všichni prodejci byli velice příjemní a nabízeli např. domácí chleba, opékaný hermelín, koláče a jiné speciality. Po krátké prohlídce trhu jsme šli do cukrárny s venkovní posezením, kde jsme si pochutnávali na výtečných zákuscích, kávě i pivu. Návštěva trhu a cukrárny byla pro uživatele příjemným zpestřením a oživením od každodenních starostí.

Turnaj v bowlingu

12. 6. 2013

Dne 12.6. 2013 se uživatelé našeho zařízení zúčastnili, jako každým rokem, turnaje v bowlingu, pořádaného místní organizací SPMP ČR Nový Jičín – denním stacionářem ŠKOLOU ŽIVOTA. Při soutěžení ukázali všem, že mohou klidně porážet své soupeře i o dvě generace mladší. Již dnes se těší na příští ročník.

© 2008 - 2020 Domov Duha