Domov Duha

Svátek má: Valdemar

Ze života uživatelů

Na této stránce můžete sledovat, co se u nás děje.

Koncert duo VojoDeyl

22. 5. 2024

Koncert v rámci 30. ročníku festivalu Dny umění nevidomých se konal v úterý 21.5.2024, na kterém vystoupili Radim Vojtek a Martin Deyl. Zazněly lidové i populární skladby.

Koncert sklidil velký úspěch.

Pálení čarodějnic a stavění máje

15. 5. 2024

Pálení čarodějnic a stavění máje patří k tradičním lidovým zvykům již od samotné historie, nesměly tedy být opomenuty ani u nás v zařízení.  Společně jsme si opekli špekáčky a užili poslední březnový den. K poslechu zahrál na harmoniku pan Pískoř. 

Mobilní minizoo

14. 5. 2024

Dne 8.4.2024 nás potěšila návštěvou paní Tomanová ze Střediska volného času Domeček z Opavy. Přijela nám představit zvířátka z jejich minizoo. Uživatelé se dozvěděli spoustu zajímavostí a mohli si také zvířátka pohladit a nakrmit. 

Oslava MDŽ se studenty Gymnázia Nový Jičín

11. 3. 2024

Oslava Mezinárodního dne žen tradičně proběhla společně se studenty místního gymnázia. Ti si opět připravili nádherné vystoupení, zazpívali i zatancovali a do tance vtáhli i uživatele. Ženy obdarovali připravenými kytičkami.

K zábavě nechybělo ani sladké pohoštění, u kterého jsme si našli chviličku i na popovídání a zavzpomínání na oslavy MDŽ v dobách minulých.

Koncert "Zlatá léta šedesátá"

11. 3. 2024

Dne 7.3.2024 u nás proběhl koncert umělecké agentury KATO OSTRAVA  "Zlatá léta šedesátá". Poslechli jsme si písničky v podání pana Beneše a paní Tomanové, která jej doprovázela nejen zpěvem.

Masopustní veselice

11. 3. 2024

Masopustní veselici jsme letos pojali ve stylu 30. let. Ne nadarmo se říká, že Masopust je období veselení se, hodování a pití. Vše jsme si užili na výbornou. Všichni jsme si s radostí zatančili na hudbu pana Pískoře v doprovodu naší pracovnice a její hry na housle, pochutnali si na koláčích, zabijačkových specialitách, dobrém pivu či vínu, a hlavně jsme se všichni společně pobavili. 

Tvoření s dětmi

26. 2. 2024

Další naše oblíbené mezigenerační setkání s dětmi z MŠ Trojlístek se neslo v duchu Velikonoc. Naši uživatelé a děti si společně užili zábavu, při které se bavili zdobením perníčků, tvorbou velikonočních ozdob včetně výroby přáníček.  Setkání se velmi vydařilo a všichni jsme si užili úterní dopoledne plné zábavy a radosti.

Ježíškova vnoučata

17. 1. 2024

I letos jsme se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Někteří dárci přišli osobně předat dárečky a popřát krásné svátky. Všechny uživatele dárečky velmi potěšily.  Všem dárcům patří velké díky. 

Koncert novojičínského sboru Ondrášek

17. 1. 2024

Dne 15.12.2023 jsme uvítali v domově novojičínský sbor Ondrášek pod vedením sbormistra pana Zajíčka. Koncert sklidil převeliký úspěch. Koncert v nás všech vzbuzoval radost a hlavně velké dojetí.

Koncert ZŠ Komenského

17. 1. 2024

Dne 21.12.2023 nás potěšili žáci základní školy Komenského v Novém Jičíně vánočním koncertem.

Vánoční přání

17. 1. 2024

Vánoční focení jsme připravili i pro letošní rok. Fotky připravíme uživatelům pro obdarování svých blízkých s vánočním přáním.

 

 

Rozsvícení vánočního stromku

17. 1. 2024

Tradičně jsme  s uživateli rozsvítili vánoční stromeček. Zazpívali jsme si vánoční koledy a zavzpomínali na tradice, které sebou nese adventní čas. Nechyběl ani tradiční vánoční punč, jehož vůně prošla celým domovem.

Mikuláš

17. 1. 2024

Také naše zařízení v úterý navštívil Mikuláš v podání studentů z místního gymnázia. Společně jsme si zazpívali vánoční písně. Uživatele potěšil nejen balíček dobrot, kterým byli obdarováni, ale hlavně setkání a radování se se studenty.

Hromadná schůzka

8. 11. 2023

Hromadné schůzky s uživateli probíhají za účelem seznamování uživatelů s informacemi jednotlivých provozů, ať už se jedná o oblast stravování, sociální a zdravotní péče, úklidu, prádelny a jiné. Rovněž se zde uživatelům nabízí prostor k jejich sdělení, projednání různých záležitostí apod.. Setkání jsou přátelská a pro obě strany přínosná.

Dušičkové odpoledne

8. 11. 2023

Dne 2.11.2023 jsme zavzpomínali na všechny zesnulé. Zapálili jsme společně svíčky a uctili památku naších nejbližších. Součástí bylo také promítání a povídání, jak se uctívá památka zesnulých v ostatních zemích. 

Exkurze do Pohankového mlýnu

8. 11. 2023

Navštívili jsme Pohankový mlýn ve Frenštátě pod Radhoštěm. Majitel mlýnu nás přivítal a mlýnem provedl. Ukázal nám výrobnu, prodejnu a rovněž umožnil shlédnout dokument, ve kterém jsme se dozvěděli, jak vše začalo. Nechyběla ani ochutnávka výrobků z pohanky. Nakonec jsme si v prodejně zakoupili pohankové výrobky a věřte, že sortiment mají velký.

Zážitek se sovičkami

8. 11. 2023

Zážitkovou návštěvu soviček jsme v zařízení uspořádali pro zájem uživatelů již po druhé.  Opět jsme se dozvěděli plno zajímavých informací, například čím se sovičky krmí nebo jak dlouho žijí. Nejvíce uživatele potěšil samotný kontakt se sovičkami. 

Ukončení léta

8. 11. 2023

Za krásného pátečního počasí jsme společně ukončili léto, již tradičním a u uživatelů oblíbeným opékáním špekáčků. Uživatelé si akci užili a pochutnali si na opečeném špekáčku.

Den otevřených dveří

8. 11. 2023

Dne 5.10.2023 proběhl v zařízení Den otevřených dveří. Návštěvníci se mohli přijít podívat, jak to u nás vypadá, shlédnout probíhající aktivity i s možností se do zábavy zapojit. Pekli jsme bábovky, jejichž vůně se vábivě nesla celým zařízením. V odpoledním čase zábavný den zakončilo hudební vystoupení harmonikáře pana Pískoře. 

Turnaj v Pétanque

8. 11. 2023

Za krásného odpoledne jsme uspořádali turnaj v Pétanque, do kterého se uživatelé rádi zapojují. Turnaj jsme si zpříjemnili drobným občerstvením v podobě moučníku. Nechybělo ani ocenění prvního až třetího místa. Vítězi se mohli těšit z diplomů a sladkostí. 

Setkání paní učitelky se svými žáčky a jejich rodiči

8. 11. 2023

Setkání paní učitelky se svými žáčky a jejich rodiči. I takto by se dalo již druhé setkání po dlouhých letech paní Oty, která je uživatelkou naší služby, nazvat.

V naplnění osobního přání paní Oty ji individuální prací napomohl a stále napomáhá její klíčový pracovník  ve spolupráci s pracovníkem aktivizace. Návštěvy v rodném místě jsou naplněny vždy velkou srdečností a přijetím.

I tento příběh zrcadlí, že se naše práce ubírá správným směrem.

 

Den sociálních služeb

8. 11. 2023

Na Masarykově náměstí se uskutečnil Den sociálních služeb - "Nejsi na to sám", kde jsme měli možnost představit sociální služby poskytované v našem zařízení. Návštěvou u našeho stánku nás potěšili nejen zájemci o informace, ale rovněž stávající uživatelé a jejich rodinní příslušníci a zaměstnanci domova. 

Návštěva Technického muzea TATRA Kopřivnice

8. 11. 2023

Tento výlet je oblíben zejména u mužů. Mnozí uživatelé naší služby navíc dlouhé roky ve výrobním podniku TATRA Kopřivnice pracovali a mohou tak i zavzpomínat na své aktivní pracovní období. Jeden z uživatelů nám poté u obědu vyprávěl zajímavou historii daného podniku. Pro všechny to byl příjemně strávený den.

 

 

 

 

 

Výlet do Valašského muzea v přírodě

14. 9. 2023

Za krásného slunečného počasí jsme navštívili Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Viděli jsme Kostel sv. Anny z Větřkovic, Rožnovskou radnici a mnoho dalšího. Odpoledne jsme si zpříjemnili obědem v restauraci. 

Vinobraní

14. 9. 2023

Za pěkného letního počasí se na naší zahradě konalo Vinobraní. Nechybělo bohaté občerstvení v podobě hroznového vína a výborných koláčů. Na své si také přišli milovníci masa, neboť součástí bylo i grilování. Po celou dobu nám hrála příjemná hudba harmonikáře pana Pískoře a houslistky v podání naší pracovnice.

Koncert duo VojoDeyl - 29. ročník festivalu Dny umění nevidomých

12. 9. 2023

 

 

 

Sokolníci

12. 9. 2023

Příprava podzimní výzdoby

12. 9. 2023

Výlet do Kunína spojený s návštěvou zámku a obědem v zámecké restauraci

12. 9. 2023

Exkurze - UNIPAR výroba svíček

7. 8. 2023

Sportování s dětmi

7. 8. 2023

Turnaj v petanq

7. 8. 2023

Zahradní posezení s hudbou

7. 8. 2023

Stavění Máje

9. 5. 2023

Návštěva velikonočního jarmarku

9. 5. 2023

Poznej kouzlo sov

28. 3. 2023

Mezi oblíbenou aktivitu pro uživatele patří zooterapie. Uživatelé tak mají možnost být v přímém a pravidelném kontaktu se zvířátky jako jsou psi a králíci. Nově jsme zařadili prožitkovou aktivitu "Poznej kouzlo sov", kdy měli uživatelé možnost sovy nejen v blízkosti pozorovat, ale rovněž si na ně sáhnout a pohladit. Aktivita se mezi uživateli těšila oblibě, proto v ní budeme i dále pokračovat. 

 

Mezigenerační setkání

17. 3. 2023

Den plný zábavy a radosti jsme si užili společně s dětmi MŠ Trojlístek Nový Jičín. Mezigenerační setkání jsme obohatili o aktivitu jarní tvoření přizpůsobené jak dětem tak i seniorům, do kterého se všichni s vervou zapojili. Dětský smích a radost dětí seniory těšila a dodala jim spoustu síly a úsměvů na jejich tváři. Paní učitelky zábavu doplnily zpěvem známých písní za doprovodu kytary a nezůstaly zpívat pouze samy.

Děti si vyrobily krásné jarní ozdoby a měly z nich velkou radost. 

V daných setkáních budeme pokračovat a už se těšíme na další.

Fotografie z dané akce si můžete prohlídnout na https://trojlistek-nwww.trojlistek.cz

Oslava svátku MDŽ

8. 3. 2023

Oslavu jsme pojali zábavně. Studenti Gymnázia Nový Jičín líbivě pobavili všechny přítomné módní přehlídkou s oslnivými modely. Dobrou náladu obohatily květiny, sladké dobroty a zábavný program.

Oběd na Salaši

3. 3. 2023

Práce a tvořivost s mechem

1. 3. 2023

Canisterapie

1. 3. 2023

Výlet do Kopřivnice

1. 3. 2023

Masopustní průvod

1. 3. 2023

Masopustní průvod masek, procházející městem Nový Jičín zavítal na návštěvu i k nám do zařízení. A bylo veselo. Masky uživatele i pracovníky rozesmály a zábavný program všechny pobavil.

Masopustní veselí

23. 2. 2023

Masopustní veselí v naší službě bylo o hodováním, průvodu v maskách a škraboškách, tancovačce, zpěvu a dobré náladě. Slávy se zúčastnili v hojném počtu uživatelé, pracovníci i rodinní příslušníci. Nechyběly zabíjačkové speciality, tradiční české koláče a dobré pití.

Den ve znamení lásky

23. 2. 2023

Den sv. Valentýna jsme prožili pečením sladkých a dobrých srdíček a příjemným posezením s tanečky.

Návštěva muzea klobouků v Novém Jičíně

23. 2. 2023

Návštěvu muzea obohacenou o zkoušení různých modelů klobouků byla zábavná. Po prohlídce jsme zavítali do místní kavárny a dali se kávu se zákuskem.

Zábavné cvičení se šátky

23. 2. 2023

Pohybové aktivity jsou mezi uživateli, zejména ženami, oblíbené a rádi se do nich vždy aktivně zapojí.

Oslava narozenin

2. 2. 2023

Přání ke krásných narozeninám a jarní kytičky paní Marii velmi potěšily. 

Den krásy s fotografováním

20. 1. 2023

Zábavný den krásy jsme si náremně užili. Studenti SŠ Odry, p.o.  navíc zajistili našim dámám kadeřnické služby a upravili je do krásných účesů. Závěrečným fotografováním daná akce končila. Snímky mají uživatelky připraveny pro obdarování své rodiny a pro doplnění do jejich rodinného alba.

 

 

 

Volba prezidenta republiky 2023

13. 1. 2023

Tří králové zavítali k nám

13. 1. 2023

Silvestrovská oslava

12. 1. 2023

Zahrada pod sněhovou přikrývkou

12. 1. 2023

Vánoční posezení

12. 1. 2023

Vánoční koledy a přání ZŠ Komenského

12. 1. 2023

Popřát krásné vánoční svátky a zazpívat koledy přišli uživatelům žáci a pedagogové ze ZŠ Komenského Nový Jičín

Ježíškova vnoučata

12. 1. 2023

I náš domov se zapojil do projektu Českého rozhlasu, Ježíškova vnoučata, jehož cílem je plnit přání osamělým seniorům.

A přání se opravdu naplnily. Obdarovaní měli velkou radost. Někteří se setkali i s osobní návštěvou dárce, a o to byla celková vánoční atmosféra kouzelná a láskyplná.

 

Příprava cukroví

12. 1. 2023

Cukroví neodmyslitelně patří k Vánocům. A vlastnoručně připravené chutná o moc lépe.  

Vánoční jarmark na Masarykově náměstí v Novém Jičíně

14. 12. 2022

Rozsvícení vánočního stromečku

14. 12. 2022

Vánoční stromeček jsme si rozvsítili v úterý 6. prosince. Kouzelnou atmosféru vánočních svátků jsme si užili společným setkáním uživatelů, rodin a pracovníků.  Zazpívali jsme si koledy, jejíž slova i noty jsme měli pro případ jejich "zapomenutí" pro všechny připravené.  Zasněženou zimní krajinu, která za oknem ještě nebyla, jsme si vykouzlili obrazem na stropu a sledovali padající sníh. Nechyběl ani vánoční punč, cukroví, zákusky a jednohubky.

 

Nakupování dárečků

14. 12. 2022

Za nakupováním a kocháním se vánoční výzdobou nákupního centra jsme vyrazili do Ostravy. 

Po náročném nakupování jsme zavítali do příjemné kavárničky a dali si výborný punč.

Návštěva Mikuláše a Anděla s Čertem

9. 12. 2022

Zábavné odpoledne se studenty Gymnázia Nový Jičín

9. 12. 2022

Již podruhé nás studenti Gymnázia Nový Jičín potěšili zábavným programem, který si pro uživatele připravili. Nechyběla hra "Pelíšky", zábavné tvoření do kterého se uživatele rádi zapojili a také focení s jejich andělem.

Canisterapie

9. 12. 2022

Přítomnost pejsků vždy uživatele potěší a vykouzlí na jejich tváří úsměvy.

Turnaj v kuželkách

9. 12. 2022

U nás to žije i sportem. Aktivizační pracovnice se rozhodly, že podzimní odpoledne zpříjemní všem uživatelům turnajem v kuželkách. Pro mnohé to byla premiéra, pro jiné již známá věc.  Jako každý správný sportovec se musí před svým sportovním výkonem rozcvičit, nejinak to bylo i u nás. Ruce nahoru, ruce dolů…..

I ti, kteří se zpočátku bránili jakékoliv aktivitě se nakonec zapojili a všichni strávili příjemné odpoledne. Ani nebyl čas na to, abychom vyfotili sladkou dobrotu připravenou pro vítěze, byl hold rychlejší J Velké poděkování dostal i náš zapisovatel, který precizně dokumentoval jednotlivé hody.

Hra Bingo

9. 12. 2022

Hra skloubila jak zábavu, tak i trénink paměti.

Odpoledne s Karlem Kekešim a jeho harmonikou

9. 12. 2022

Kdo by neznal Karla Kekešiho a jeho harmoniku. Většina našich uživatelů poslouchá TV program ŠLÁGR, kde jednou z hvězd je Karel Kekeši a jeho písničky s harmonikou.

31. 10. 2022 byl ten den, kdy se v našem domově rozezněl zvučný hlas pana Kekešiho doprovázený jeho harmonikou. Hrály se a zpívaly lidové písničky nejen z Valašska. Kdo by neznal Beskyde, Beskyde či Rožnovské hodiny.  Do zpěvu se zapojili i ti, kteří zpočátku působili velmi nejistě či měli strach, aby to svým zpěvem ostatním nekazili. Dokonce se v jednom z našich uživatelů objevil skrytý talent tanečníka.  Rozzářené oči a potlesk byly tím největším poděkováním za úžasné chvíle, které pan Kekeši se svou harmonikou navodil.

Věříme, že setkání s panem Kekešim nebylo poslední.

Den otevřených dveří v rámci vyhlášení APSS a MPSV ČR týdne sociálních služeb

9. 12. 2022

„Den otevřených dveří“ v rámci vyhlášení APSS A MPSV ČR týdne sociálních služeb

Tento den jsme pojali ukázkou a zapojením návštěvníků do zábavných aktivit spojené s podzimem. 

Den jsme si zpříjemnili dobrým občerstvením a další zábavou.

Pečení štrůdlu

9. 12. 2022

Podzimní čas je spojený se sběrem posledních jablíček ze stromů. Nadbytek jablíček se dá zpracovat různě, ale v našem domově jsme se rozhodli, že si upečeme jablečný štrůdl.

Do pečení se zapojily nejen ženy, ale kupodivu i muži. Čas strávený při přípravě štrůdlu se krátil povídáním o tom, jaké kdo zná recepty, co do nich specifického dává.

Čas příjemně uběhl a upečený štrůdl se moc povedl. Odpolední káva či čaj s jablíčkovým štrůdlem všem moc chutnal.

Koncert v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě

9. 12. 2022

Proběhl u nás v zařízení dne 23.září 2022, na kterém vystoupil

HONZA JAREŠ nevidomý zpěvák a klavírista

Honza Jareš (1981) patří mezi pozoruhodné osobnosti popové scény. Mimořádně disponovaný zpěvák, skvělý klavírista, absolvoval Pražskou konzervatoř jako jediný nevidomý student v historii školy. Své koncerty uvádí v České republice i v zahraničí.

Honzův repertoár zahrnuje stovky skladeb. Vedle písní, které pro něho píše hudební skladatel Tomáš Kympl, mimochodem trojnásobný vítěz britské skladatelské soutěže The UK Songwriting Contest, zařazuje Honza do svého programu osobité coververze písní známých v podání legend české i světové populární hudby (mj. Elvis Presley, Frank Sinatra, Louis Armstrong, Elton John, John Lennon, Leonard Cohen, Bruce Springsteen, Bryan Adams, Jiří Suchý, Karel Gott, Waldemar Matuška, Pavel Bobek).

Honzův jedinečný hudební projev vychází ze synergie zpěvu a klavíru jako dvou vzájemně se doplňujících hlasů. Nedílnou součástí diváckého zážitku je bravura, s jakou Honza zvládá hru na klavír bez zrakové kontroly.

Honza vystupuje buď sólově (klavír/zpěv) nebo v doprovodu špičkových instrumentalistů (kontrabas, bicí, příp. kytara). Novinkou je možnost rozšířit sestavu o operní zpěvačku a vytvořit tak působivý hudební crossover.

Honza je laureátem Výroční ceny Legenda nočního proudu v kategorii Objev roku 2019.

V roce 2020 vydal své třetí album Doktor duší, s jehož stejnojmennou titulní písní získal Platinovou dvanáctku za 12 vítězství v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka.

Jeho vystoupení se nejen uživatelům, ale i přizvaným rodinám a pracovníkům moc líbil a zanechal v každém nádherný zážitek.

Den sociálních služeb města Nový Jičín

9. 12. 2022

V rámci Dne sociálních služeb jsme prezentovali námi poskytované služby našeho zařízení. K prezentaci se připojili i samotní uživatelé, kteří si daný den s pomocí pracovníků užili zábavou a dobrým občerstvením v jedné z městských kavárniček.

Relaxace u gabiónové zahrádky

4. 8. 2022

Výlet na Salaš

4. 8. 2022

Na Salaš jezdíme za krásným výhledem na okolní krajinu, který si vždy zpříjemníme dobrým obědem.

Zábavná kuchyňka

4. 8. 2022

Smyslová terapie

4. 8. 2022

Oblíbená terapie je zejména stimulace prostřednistvím vůní a chutí. Za vhodného počasí využíváme k terapii naši rozlehlou zahradu, která nabízí celou řadu podnětů.

Kontakt se zvířátky

4. 8. 2022

Přináší uživatelům radost.

Zábavná hra Petanq

4. 8. 2022

U hry se nejen zasmějeme, ale protáhneme si i svá těla.

Výlet na Skalky

4. 8. 2022

Na Skalky často vyjíždíme za procházkami přírodou a lákavým občerstvením.

Divadelní představení v naší zahradě

4. 8. 2022

v podání herců z řad studentů Gymnázia Nový Jičín se uživatelům velmi líbilo.

Stavění máje

5. 5. 2022

Začátek měsíce května je spojen u nás se stavěním máje. Nebylo tomu jinak ani letos a stavění jsme si užili i s opékáním buřtů a příjemnou vůní ohně, která se šířila i do okolí.

Jarní výsadba

22. 4. 2022

Po dlouhé zimě nás láká zahradničení a kochání se krásou a vůní jarních květin. Díky našim mobilním zahrádkám se do aktivit mohou zapojit i lidé s pohybovým omezením a navíc si zahrádky můžeme umístit na místo, kde je právě potřebujeme a chceme.

Posezení v zahradě

22. 4. 2022

První jarní sluníčko a hřejivé paprsky jsme si užívali na naší zahradě.

Noví kamarádi

22. 4. 2022

Noví kamarádi rozveselí a udělají spoustu radosti.

 

Silvestr 2021

22. 4. 2022

Rozloučení se se starým rokem a přivítání roku nového jsme slavnostně oslavili. Zavzpomínali si, zazpívali a pochutnávali na připravených dobrotách.

Kvízové odpoledne

20. 2. 2020

Zimní dny jsme si zpříjemnili kvízovým odpolednem.

Silvestrovská kavárna

20. 2. 2020

Rok 2019 jsme již tradičně ukončili „Silvestrovskou kavárnou“, kde nechyběl ani přípitek na nový rok. Kavárničky se učastnili také dobrovolníci.

Děcka ze Skoronic

20. 2. 2020

Jako každý rok k nám opět zavítal soubor „Děcka ze Skoronic“ se svým vánočním vystoupením.

Rozsvícení vánočního stromečku

20. 2. 2020

Na terase jsme si slavnostně rozsvítili vánoční stromeček. Na jeho ozdobě jsme si dali záležet. U vánočního punče a zpěvu koled jsme se pěkně zahřáli.

Gabiónová zahrádka

27. 9. 2019

Zábavu a práce na zahrádce můžeme nově umožnit i lidem na invalidním vozíčku, díky realizaci gabiónové zahrádky s vyvýšeným záhonem.

Jarmarkové nákupy

27. 9. 2019

Exkurze ve firmě UAX

27. 9. 2019

Návštívili jsme českého výrobce oblečení pro volný čas UAX s.r.o..  Z prohlídky jsme si odnášeli spoustu zážitků.

Exkurze do výrobny dortů a kuliček Marlenka včetně ochutnávky

12. 3. 2019

Mezinárodní den žen

8. 3. 2019

Mezinárodní den žen jsme si společně oslavili a ženy byly obdarovány krásnou jarní kytičkou.

Hurá na nákupy

8. 3. 2019

Výlet za kafíčkem

8. 3. 2019

Na kafíčko rádi chodíme do místní kavárničky, kde nabízejí její nejrůznější druhy a k tomu výborné zákusky.

Pečení koláčů

22. 2. 2019

S radostí jsme se pustili do pečení koláčů. S jejich přípravou jsme začli již brzy ráno, kdy jsme si zadělali na těsto a v době jeho kynutí si připravovali nejrůznější náplně, od tvarohové, ořechové, povidlové ad.. Pečení jsme původně chtěli završit vyhodnocením nejlepšího koláče, ale od vyhodnocení jsme nakonec ustoupili, protože všechny koláče byly jak vzhledem tak i chutí výborné.

Oslavení konce roku

22. 2. 2019

Poseděli jsme si v naší oblíbené kavárně a oslavili jsme společně konec roku. K zakousnutí jsme si připravili nejrůznější jednohubky a na přípitek nechybělo ani šumivé víno.

Rozsvícení vánočního stromečku

22. 2. 2019

Letos jsme si poprvé rozsvítili živý vánoční stromeček na terase. Společně jsme si užívali kouzelnou atmosféru, zpívali koledy, popíjeli vánoční punč a ochutnávali moučník.

Den s prožitkem vánočních tradic

22. 2. 2019

Vánoční dobu jsme si užívali nejen přípravou na tyto krásné svátky, ale i prožitkem lidových tradic a zvyků vztahující se k tomuto období.

Pečení vánočního cukroví

22. 2. 2019

Pustili jsme se do pečení vánočního cukroví. Vůně se táhla celým domovem a přilákala spoustu pomocníků.

Pečení závinů

22. 2. 2019

Zavzpomínali jsme si na domácí pečení závinů a jiných pokrmů z jablíček.

Besedování s paní ředitelkou a vedoucím kuchyně

22. 2. 2019

Lidé mohli sdělit svá přání, jaká jídla by chtěli mít zařazené do jídelníčku. Sdělili svoji spokojenost ke stravě. Paní ředitelka přítomné informovala o plánovaných akcích a jejich průběhu.

Návštěva kavárničky

22. 2. 2019

Po procházce městem jsme si zašli na kávičku do místní kavárničky.

Cesta do Ostravy

10. 10. 2018

Pro obměnu šatníku a doplňků bydlení jsme vyrazili do Ostravy. Hustou mlhu, která nás v počátku cesty doprovázela najednou vystřídalo sluníčko a my jsme tak mohli přes okno auta pozorovat krásnou podzimní krajinu.

Další překvapení nás čekalo v nákupním centru, které se pod svojí výzdobou již proměnilo do vánočního času.

Den sociálních služeb 2018

27. 9. 2018

Ve středu 12.9.2018 proběhl na Masarykově náměstí >Den sociálních služeb. Letos byla akce zaměřena nejen na prezentaci jednotlivých sociálních služeb. Pro návštěvníky měli poskytovatelé připravený program v podobě prožitku. Od našeho stánku si návštěvníci mohli odnášet prožitek z Bazální stimulace a Tréninku paměti.

Den plný zábavy

7. 9. 2018

Společný den plný zábavy a soutěžení jsme si krásně užili. Do tradičního turnaje jsme letos poprvé přizvali i uživatele dalších sociálních služeb, kteří pozvání přijali a turnaje se zúčastnili. Abychom netrpěli žízní ani hladem, se postarali kuchaři. Připravili nám pestré občerstvení. Oceněni byli všichni soutěžící a vítězové navíc odbrželi medaile, poháry a dárkové koše. V dalším ročníku budeme určitě pokračovat.

Prohlídka letiště Leoše Janáčka

12. 7. 2018

Zábava s petanqem

12. 7. 2018

Výletní odpoledne

12. 7. 2018

Zajeli jsme se podívat do Klokočůvek, kde jsme navštívili poutní místo Maria Skálu. Dále jsme pokračovali prohlídkou ranče a posezením v příjemné restauraci.

Navštívil nás pěvecký sbor z Itálie

14. 5. 2018

Svojí návštěvou a vystoupením nás potěšil pěvecký sbor z Itálie. Vzájemně jsme se obdarovali malými dárečkami, ze kterých jsme měli velkou radost. Pro naše hosty jsme rovněž připravili posezení v naší útulné zahradě a nechybělo ani tradiční pohoštění v českém stylu.

Procházka městem

14. 5. 2018

Stavění Máje spojené s opékáním

2. 5. 2018

Stavění Máje se stalo u nás tradicí. Letos jsme akci spojili s posezením u ohně a opékáním.

Vítání jara v zábavném duchu

26. 4. 2018

Jaro jsme přivítali se vší parádou, na které nechyběla hudba ani dobré občerstvení.

Oslava svátku žen

26. 4. 2018

Cvičení jógy

26. 4. 2018

Cvičení jógy je pro nás oblíbenou aktivitou. Paní L., která u nás aktivitu vede, cviky přizpůsobí našim potřebám a rovněž tělesným schopnostem, a tak si ji můžeme zacvičit téměř všichni.

Jedeme v tom společně - 3. ročník

2. 3. 2018

Včerejším dnem, tj. 1.3.2018, jsme v našem domově odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých!. Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a to do konce dubna. Domov, který ujede vzdálenost 1 800 km jako první, vyhrává. Naši uživatele se na celý závod moc těší, tak nám držte palce!

Návštěva Kašpara, Melichara a Baltazara

9. 2. 2018

Nákupy v shopping parku Ostrava

9. 2. 2018

Setkání u živého betlému

9. 2. 2018

K této příležitosti jsme pozvali i děti z mateřské školky. I přes chladné a deštivé počasí jsme se příjemně pobavili, společně si zazpívali a ohřáli se u vánočního punče a grilované specialitky.

Mobilní salaš

9. 2. 2018

Návštěva mobilní salaše v našem zařízení uživatele velmi potěšila. Měli si možnost nejen ovečky potulit, ale vyzkoušet si bačův oblek, práci na kolovrátku a česat vlnu.

Ježíškova nadílka

27. 12. 2017

Již podruhé nás navštívily děti z Fokusu, letos se podařilo rozdat dárečky všem našim uživatelům. Po celou dobu předávání dárečků panovala pohodová atmosféra a uživatelé byli z celé akce nadšení. Velké poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a zajistili tak dárečky pro naše uživatele.

Česko zpívá koledy

27. 12. 2017

>Náš domov se zapojil do celorepublikové akce "Česko zpívá koledy" a na zahradě našeho domova, jsme si ve středu 13.12., společně zazpívali koledy. K občerstvení se podávaly sladké palačinky a klobásy, nesměl chybět ani vánoční punč.

Zooterapie

9. 11. 2017

K radosti a smysluplnému trávení svého času přispívá našim uživatelům kontakt se zvířaty a zapojení se do péče o ně.

Poznávací jízda

9. 11. 2017

Za poznávací jízdou jsme se vydali do nedalekých obcí Sedlnic a Příbora. Naši jízdu jsme si zpříjemnili dobrým obědem a na závěr posezením v cukrárně.

Tradiční turnaj v šipkách

9. 11. 2017

Dne 8.11.2017 jsme se zúčastnili již tradičního turnaje v šipkách, který pořáda organizace Škola života o.p.s. Turnaj se konal v prostorách klubu Majnl Dance. Naši uživatelé se umístili na krásném prvním místě, všem soutěžícím moc gratulujeme.

Příprava bramborového salátu

5. 10. 2017

Dopoledne jsme strávili přípravou bramborového salátu, který se nám podařil. Chutnal nejen nám, ale i návštěvám, které k nám zavítaly v rámci Dne otevřených dveří.

Den sociálních služeb 13.9.2017

2. 10. 2017

Ve středu 13.9.2017 probíhal na Masarykově náměstí, Den sociálních služeb. Jako již tradičně, měla naše služba na náměstí stánek, ve kterém si mohli návštěvníci prohlédnout nejen výrobky našich uživatel, ale také se dozvědět důležité informace o našem zařízení. V rámci Dne sociálních služeb byli také oceněni dobrovolníci pro rok 2016, mezi oceněnými byl pan Jaroslav Bílý, který dochází do našeho zařízení. Ocenění dostala také koordinátorka pro dobrovolnickou činnost, paní Naďa Lebedová a to za dlouhodobý přínos v oblasti dobrovolnictví.

Mobilní salaš u nás na zahradě

29. 9. 2017

V úterý dopoledne jsme v prostorách naší zahrady přivítali "Mobilní salaš". Ovečky jsme si mohli nejen pohladit, ale i postiskat v náruči. Vyzkoušeli jsme si činnost spojenu se zpracováváním vlny, někteří z nás si vyzkoušeli i oblek pastýře.

Příprava a ochutnávka osvěžujícího koktejlu

21. 8. 2017

Odpoledne jsme si na terase zpříjemnili přípravou výborného osvěžujícího koktejlu s čokoládou a banány, na kterém jsme si při odpolení relaxaci pochutnávali. Koktejl se nám podařil, byl výborný☺

Návštěva obce Hodslavice

10. 8. 2017

Aktivně našim uživatelům napomáháme být v kontaktu s jejich dřívějším bydlištěm, ke kterému většina z nich mají silné pouto.

Hurá za osvěžením

10. 8. 2017

Letní den jsme si zpříjemnili procházkou městem a osvěžením u vodotrysku a zmrzlinového poháru.

Návštěva ranče v Mořkově

22. 6. 2017

Při kontaktu s koňmi a krásnou přírodou se cítíme vždy dobře.

Návštěva obce Bartošovice

22. 6. 2017

Na přání uživatelů jsme navštívíli obec Bartošovice, kde někteří uživatelé žili, mají své vazby nejen k lidem, ale i k místům. Před odjezdem jsme poseděli v příjemné restauraci u rybníka, jejíž prostředí nabízí nádhernou přírodu bohatou na zpěv ptáků, kvákání žab, šumění stromů a další krásy.

Návštěva oddílu sportovního klubu FunTime Athletics z Nového Jičína

22. 6. 2017

O skvělou zábavu a aktivně strávené odpoledne se postarala návštěva oddílu sportovního klubu FunTime Athletics z Nového Jičína. Předvedli nám jejich dechberoucí vystoupení, po kterém zábava pokračovala společným zapojením do různých her. Zažili jsme spoustu legrace a vůbec nám v zábavě nebránil náš věkový rozdíl, ba naopak☺. Těšíme se na další společné setkání.

Interaktivní zobrazovač pro aktivní přístup k uživatelům imobilním

13. 6. 2017

Práce s interaktivním zobrazovačem, který jsme pořídili, napomáhá imobilním uživatelům možnost aktivně trávit volnočasové aktivity, dle jejich přání a individuálních potřeb.

Využíváme dešťovou vodu k zavlažování

9. 6. 2017

Zachycujeme děšťovou vodu do sudů, které následně naši uživatelé a pracovníci využívají k zavlažování zahrad a letniček.

Návštěva pivovaru

31. 5. 2017

Za ochutnávkou piva a prohlídkou pivovaru jsme vyjeli do Kopřivnice. Pracovník nás pivovarem provedl a seznámil nás se zajímavými informacemi k chodu místního pivovaru a výrobě piva. Po prohlídce jsme si zašli na dobrý oběd a čepované pivo.

Kácení Májky

31. 5. 2017

Sadba bylinek a rajčat

31. 5. 2017

Posezení v zahradní restauraci

31. 5. 2017

Schůzka uživatelů s paní ředitelkou

31. 5. 2017

Na schůzce si uživatelé povykládali s paní ředitelkou, která je rovněž seznámila s aktuálními informacemi, týkající se služby.

Návštěva europoslankyně Ing. Michaely Šojdrové a náměstka hejtmana kraje Jiřího Navrátila

28. 5. 2017

Poslankyně Evropského parlamentu Ing. Michaela Šojdrová ve společnosti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast pana Jiřího Navrátila navštívila uživatele našeho zařízení. Paní Šojdrová osobně předala uživatelům knihu o kardinálu Miroslavu Vlkovi "Umývač výloh a arcibiskup - Příběh člověka v proměnách doby.

Novojičínský květinový jarmark

12. 5. 2017

Oslava Dne Matek

12. 5. 2017

Svátek maminek jsme si společně oslavili. Paní ředitelka každou ženu obdarovala kytičkou a krásný přáním, které velmi potěšilo.

Posezení v cukrárně

12. 5. 2017

Vyhlášení soutěže „Jedeme v tom společně“

5. 5. 2017

Byla vyhodnocena soutěž, Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“, z celkového součtu 53 soutěžících domovů, jsme se umístili na krásném 20. místě. Sice jsme nic nevyhráli, přesto jsme však naše uživatelé ocenili za jejich snahu, s jakou přistupovali k soutěži. Každý závodník dostal pamětní list a taštičku plnou dobrot. Uživatelé, kteří se umístili na prvních třech místech, navíc obdrželi poháry.

Celorepubliková soutěž „Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“ končí

3. 5. 2017

V pátek 28.4.2017 se uskutečnil finální závod, který určuje pořadí vítězů. Cílem závodu bylo ujet závěrečných 50 kilometrů, za co nejkratší časový úsek. Naši závodníci se do závodu pustili s vervou sobě vlastní a 50 kilometrů jsme ujeli zhruba za 45 minut. Konec závodu jsme oslavili jako praví závodníci šampusem. Výsledky z celkového pořadí soutěže se brzy dozvíme.

Pečení beránků

2. 5. 2017

Svátky jara se u nás neobejdou bez pečení beránků.

Velikonoční pečení

26. 4. 2017

Svátky jara se u nás neobejdou bez pečení beránků a zajíčků, kterými si zdobíme, tak jako doma, i naše pokoje.  Pečeme i drobné cukroví a při kávičce si na něm společně pochutnáváme.

Soutěž „Jedeme v tom společně“ pokračuje

13. 4. 2017

Je za námi první půlka závodu „Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže“. Naši uživatelé si v průběhu března užili spoustu legrace, mimo jiné jsme se pomocí skypu spojili s dalšími zařízeními, která také soutěží a mohli jsme se tak navzájem povzbudit, rovněž jsme si vychutnali pivo Litovel, které je jedním ze sponzorů soutěže. Společně jsem našlapali přes 1700 km. Soutěž finišuje 28.4.2017.

Hašlerovy písničky

4. 4. 2017

Známé písničky si uživatelé nejen rádi poslechli, ale do jejich zpěvu se i zapojili.

Výlet do přírody

4. 4. 2017

Výlet do přírody jsme si v závěru zpříjemnili posezením v restauraci u čepovaného pivka, dobré kávy a zmrzliny.

Hromadná schůzka uživatelů s paní ředitelkou

4. 4. 2017

O přání a potřeby uživatelů se paní ředitelka aktivně zajímá. S uživateli se pravidelně potkává, naslouchá jim, diskutuje a seznamuje s potřebnými informacemi.

Bylinková a květinová zahrádka

28. 3. 2017

Nastalo období jara a my se opět po dlouhé zimě pouštíme do našeho zahrádkaření. Jednu naši zahrádku jsme si osázeli bylinkami, které máme rádi nejen v čaji, ale pro jejich vůni a léčebnou sílu je využíváme i pro další účely, jako aromaterapii aj.. Druhou zahrádku jsme si "my ženy" osázeli krásnými jarními kytičkami, které se nám líbí a jejich krása nás vždy rozveselí. Další zahrádky již připravujeme pro pěstování zeleniny a jahod. Čeká nás spousta práce, na kterou se však moc těšíme a hlavně na naši úrodu.

Turnaj v bowlingu 2017

21. 3. 2017

I letos jsme se zúčastnili turnaje v bowlingu, pořádaným Školou Života. Zasportovali jsme si, pobavili se a zažili spostu legrace. Těšíme se na další ročník.

Výlet za nakupováním

21. 3. 2017

Po zimě je zapotřebí obměnit šatník, proto jsme se vypravili za nákupy. Naše nakupování se samozřejmě nemůže obejít bez posezení u dobré kávičky.

Bramborákové odpoledne

21. 3. 2017

Odpoledne jsme dostali chuť na placky, a tak jsme se dali do jejich přípravy. Placky se nám podařily.

Výlet vlakem

9. 3. 2017

Celoživotní zálibou pana G. jsou vlaky. Naplánovali jsme výlet vlakem a rádi se k nám připojili ještě další uživatelé. Vlakem jsme jeli z Nového Jičína do Suchdolu nad Odrou. Den jsme si užili a již plánuje další naší cestu, ale zase o kus dále.

Návštěva obchodního centra

9. 3. 2017

Nákupy v obchodech si na závěr zpříjemníme posezením u dobré kávy a dezertu.

Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže!

1. 3. 2017

Dnešním dnem jsme v našem zařízení odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže! Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a sice do konce dubna. Domov, který dojede pomyslně do Paříže (ujede 2 000 km jako první) vyhrává a získává hodnotné ceny. Naši uživatelé si první soutěžní den užili.

Držte nám palce! :-)

Ples v retro stylu

27. 2. 2017

Téma plesu jsme tentokrát zaměřili na dřívější dobu. Nejen výzdoba, ale i oblečení, účesy, občerstvení a hudba se nesla v tomto duchu.

Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017

21. 2. 2017

Shlédnout naživo Mistrovství Evropy v krasobruslení umožnil našim uživatelům zřizovatel Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Uživatelé z krasobruslení byli unešeni.

V novém roce pokračujeme ve cvičení jógy

19. 1. 2017

Návštěva Tří králů

19. 1. 2017

Hurá do města na vánoční trhy

19. 1. 2017

Po nakupování jsme se zahřáli vánočním punčem, který nám chutnal.

Vystoupení dětí s vánočním progarmem

19. 1. 2017

K návštěvě se připojil i pan starosta PhDr. Jaroslav Dvořák, který uživatelům popřál krásné vánoční svátky.

Pečení cukroví

19. 1. 2017

Vánoční atmosféru jsme si zpříjemnili pečením cukroví, které nám krásně provonělo celý domov.

Mikulášské pozdravení

19. 1. 2017

Hudební vystoupení Děcka ze Skoronic

19. 1. 2017

Vystoupení bylo dojemné. Na chvíli jsme se ponořili do jiné doby i kraje.

Návštěva vánočních trhů

11. 12. 2016

Vánoční výzdoba

11. 12. 2016

Pustili jsme se do vánoční výzdoby.

Kateřinská zábava2

11. 12. 2016

Návštěva hřbitova

3. 11. 2016

Volby 2016

3. 11. 2016

Uživatele v zapojení do života společnosti aktivně podporujeme.

Turnaj v šipkách

3. 11. 2016

Zúčastnili jsme se dalšího ročníku tradičního turnaje v šipkách, který pořádala Škola života o.p.s.. Rádi jsme si zasoutěžili a užili spoustu zábavy a legrace.

Den otevřených dveří

3. 11. 2016

V rámci Dne otevřených dveří v našem zařízení, který se konal 4.října 2016, k nám zavítali lidé z okolí, příbuzní stávajících i potencionálních uživatelů a rovněž bývalí zaměstnanci. Atmosféra byla přátelská. K příjemnému zakončení návštěvy jsme měli pro hosty připravené drobné občerstvení.

Výročí 5 let dobrovolnictví

26. 9. 2016

Dne 20.9.2016 se v našem zařízení uskutečnila oslava dobrovolnictví, před pěti lety začalo naše zařízení spolupracovat s dobrovolnickým centrem ADRA ve Frýdku-Místku. Oslava se konala ve společenském sále v budově Bezručova za pomoci dobrovolnického centra ADRA. Oslavy se účastnila celá řada hostů, mezi nimi byli mimo jiné dobrovolníci, kteří během pěti let docházeli či stále docházejí do našeho zařízení, naši uživatelé, dále zástupci města Nového Jičína a Moravskozsleského kraje  a kontaktní osoby z jiných sociálních zařízení. Během pěti let prošlo našim zařízením přes 60 dobrovolníků.

Vinobraní

21. 9. 2016

Tak jako na správném vinobraní nechyběly sladké hrozny vinné révy a dobré bílé a červené víno.

Den sociálních služeb města Nový Jičín

21. 9. 2016

 V našem stánku se návštěvníci mohli dozvědět nejen jaké služby poskytujeme, ale i jak to u nás žije. Na náměstí jsme potkali spoustu přátel a bavili jsme se připraveným programem.

Projížďka městem MHD

30. 8. 2016

Vyjeli jsme na projížďku města MHD.

Návštěva poutního místa - Skála Panny Marie

30. 8. 2016

Navštívili jsme poutní místo Skálu Panny Marie. Prošli jsme se okolím a před zpáteční cestou jsme se posilnili dobrým obědem v místní restauraci.

Zájezd do ZOO Ostrava-

1. 7. 2016

Ve středu 29. června jsme jeli na zájezd do ZOO Ostrava. Sluníčko nás hřálo a náladu jsme měli veselou. Letošní zájezd byl vyjímečný v tom, že nám v jeho individuálním zajištění napomohli pracovníci krajského úřadu moravskoslezského kraje. Ti našim uživatelům zajistili individuální doprovod a potřebnou pomoc. Každý uživatel si tak mohl užít den podle sebe. Ze zájezdu jsme si odvezli spoustu zážitků a těšíme se na další.

Zájezd do ZOO Ostrava

1. 7. 2016

Ve středu 29. června jsme jeli na zájezd do ZOO Ostrava. Sluníčko nás hřálo a náladu jsme měli veselou. Letošní zájezd byl vyjímečný v tom, že nám v jeho individuálním zajištění napomohli pracovníci krajského úřadu moravskoslezského kraje. Ti našim uživatelům zajistili individuální doprovod a potřebnou pomoc. Každý uživatel si tak mohl užít den podle sebe. Ze zájezdu jsme si odvezli spoustu zážitků a těšíme se na další.☺

Vystoupení zpěváka Josefa Zímy

9. 6. 2016

Příjemně strávené odpoledne

31. 5. 2016

Zpívání s Anežkou -

31. 5. 2016

Návštěva ranče Hermelínu

31. 5. 2016

Koncert Ondráše v Beskydském divadle

17. 5. 2016

Panu N.V. jsme napomohli zajít si na koncert Ondráše do Beskydského divadla a setkat se se svými přáteli ze sboru, ve kterém dříve působil jako jeho člen. Byl šťastný a koncert si užil.

Výlet na Skalky

12. 5. 2016

Sluníčko a jarní počasí nás láká do přírody.

Splněné přání

12. 5. 2016

Velkým přáním pana N.V. bylo navštívit své bývalé pracoviště, kterým bylo knihkupectví. Pracoval zde 12 let jako prodavač. Pracovnice společně s panem N.V. návštěvu naplánovali a knihkupectví navštívili. V knihkupectví si popovídal s paní prodavačkou a zavzpomínal na dřívější období. Pan N.V. měl velkou radost, splnilo se mu jeho velké přání.

Zahrádkářská sezóna již u nás vypukla

12. 4. 2016

Nasadili jsme si nejen kytičky pro okrasu, ale i bylinky pro zdraví a zeleninku pro chuť.

Oslava MDŽ

5. 4. 2016

Ženy byly obdarovány nejen kytičkou, ale i krásnou písničkou v podání malého houslisty Františka.

Výlet do Španělské kaple za výstavou betlémů

15. 2. 2016

Soutěžení v kuželkách

12. 2. 2016

Vystoupení souboru ze Skoronic

15. 1. 2016

Vystoupení bylo pro každého z nás velkým zážitkem.

SILVESTROVSKÁ KAVÁRNIČKA

30. 12. 2015

HUDEBNÍ PŘEDSILVESTROVSKÝ POŘAD

30. 12. 2015

VÁNOČNÍ KAVÁRNIČKA

30. 12. 2015

POPŘÁT KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

30. 12. 2015

k nám přišly děti ze základní školy. Zazpívaly, zahrály na housličky a flétny a předaly svá vlastnoručně vyrobená přáníčka k Vánocům.
Krásné vánoční svátky přišel uživatelům osobně popřát pan starosta PhDr. Jaroslav Dvořák. Svojí návštěvou nás všechny moc potěšil.

VYSTOUPENÍ DĚTÍ

30. 12. 2015

Zpříjemnit předvánoční náladu nám přišly děti.
Ve čtvrtek 17. prosince nám děti zazpívaly koledy, zahrály pohádku o 12 měsíčkách a obdarovaly krásným dárkem všechny přítomné.

PŘÍCHOD MIKULÁŠE

30. 12. 2015

KATEŘINSKÁ ZÁBAVA

30. 12. 2015

SOUTĚŽ O NEJORIGINÁLNĚJŠÍ DÝŇOVOU SVÍTILNU

30. 12. 2015

Den otevřených dveří

8. 10. 2015

Den sociálních služeb

16. 9. 2015

Hudební pořad

3. 9. 2015

Výlet na Zrzávky

17. 7. 2015

Vzácná návštěva

30. 6. 2015

V úterý 30. června 2015 k nám přijela vzácná návštěva, a to Mgr. Michaela Marksová ministryně práce a sociálních věcí ČR.

Zájezd do ZOO Ostrava

26. 6. 2015

Jóga

16. 6. 2015

U příležitosti svátku jógy, jsme pro naše uživatele ve spolupráci s pí. Lejchtovou (lektorkou jógy) zajistili její realizaci v našem zařízení. Překvapivě se do jógy zapojilo spoustu uživatelů. Paní lektorka nás rovněž s jógou, její historí a jejím přínosem podrobně seznámila. Bylo to netradičně strávené dopoledne, které v nás zanechalo příjemný prožitek.

Kácení máje spojené se zahradní párty

1. 6. 2015

Výlet za poutí do Nové Horky

3. 5. 2015

Zahradní kavárnička

16. 4. 2015

Turnaj v bowlingu

15. 4. 2015

Vítání jara

14. 4. 2015

V úterý jsme navštívili akci Vítání jara, která se uskutečnila ve Fokusu Nový Jičín. Děti ze základních škol si připravily moc pěkná představení. Tančily, zpívaly, hrály divadlo.

Hašlerovy písničky - další pokračování hudebního vystoupení

14. 4. 2015

Turnaj v kuželkách

14. 4. 2015

Pálení čarodějnic

6. 4. 2015

Filmové odpoledne

2. 4. 2015

Interaktivní tabule nám umožní ji na chvíli proměnit i v kinové plátno.

Zdobení velikonočních vajíček

1. 4. 2015

Do zdobení velikonočních vajíček se zapojili i naši dobrovolníci.

Josefovský ples

19. 3. 2015

Pískohraní

16. 3. 2015

MDŽ

9. 3. 2015

Krásný svátek jsme oslavili za poslechu hudby v podání paní Anežky.

Pečení moučníku

24. 2. 2015

Přednáška o alergenech ve stravě

3. 2. 2015

Pracovníci kuchyně si přiravili pro uživatele zajímavou přednášku o alergenech, kterou doplnili i o videoprojekci.

Koncert v evangelické kapli

10. 1. 2015

Vánoční vystoupení sboru "Děcka ze Skoronic"

13. 12. 2014

Vánoční vystoupení dětí ze ZŠ Tyršova

10. 12. 2014

Krásné Vánoce přišel uživatelům popřát také pan starosta města Nový Jičín PhDr. Jaroslav Dvořák.

Pečení cukroví společně s dobrovolníky

8. 12. 2014

Čertovská zábava

4. 12. 2014

Turnaj v petanqu

7. 10. 2014

Náš tradiční turnaj v Petanqu letos provázelo chladné počasí. My jsem se však při "soutěži" zahřáli nejen pohybem, ale i výborným svařeným vínem. Strávili jsme odpoledne plné zábavy. Všichni soutěžící byli oceněni sladkou dobrotou, vítězové navíc diplomem, medailí a balíčkem. Vítězné družstvo převzalo putovní pohár.

Návštěva ranče Hermelína

3. 10. 2014

V úterý jsme uskutečnili návštěvu známého ranče Hermelín. Pěkné počasí, procházka a příjemné prostředí, to vše sloužilo ke spokojenosti a prožití pěkného dopoledne jedné naší uživatelky.

Den sociálních služeb

10. 9. 2014

Na den sociálních služeb města Nový Jičín jsme se přišli nejen s naší službou prezentovat, ale navštívili jsme jej i s uživateli, které nejvíce zaujal stánek s pejsky pro canisterapii.

Vinobraní

4. 9. 2014

Zábava s interaktivní tabulí

18. 7. 2014

Oslava narozenin

18. 7. 2014

Dne 18. 7. 2014 jsme oslavili životní jubileum našeho uživatele. Oslava proběhla v jídelně na úseku. Popřát hlavně hodně zdraví a spokojenosti přišli příbuzní, uživatelé, vedení domova i pracovníci úseku. Posezení při dobrém občerstvení oživila pěkná písnička a nechyběl ani krásný a dobrý dort a samozřejmě dárek.

Petanq

7. 7. 2014

Vystoupení "Děcek ze Skoronic" - s pohádou S čerty nejsou žerty

30. 6. 2014

Turnaj v bowlingu

4. 6. 2014

Opět jsme si byli zasoutěžit na turnaji v bowlingu, který pořádala ŠKOLA ŽIVOTA a získali jsme 3. místo.

Zájezd na Zrzávky

26. 5. 2014

Oslava Dne Matek

7. 5. 2014

Oslavu nám zpříjemnilo vystoupení v podání malého houslisty.

Příprava na velikonoční svátky

16. 4. 2014

Na velikonoční svátky se připravujeme s předstihem, krásně to u nás voní perníkem, pečenými beránky. U pečení si povídáme o nejrůznějších zvycích a tradicích, které ke svátkům patří.

Návštěva výstavy starých hraček

9. 4. 2014

Dne 9. 4. 2014 jsme se byli podívat na výstavě starých hraček, která proběhla na zámku v Novém Jičíně. Potom jsme navštívili ukázkovou výrobu a výstavu klobouků na Masarykově náměstí. Tady bychom se rádi ještě jednou podívali a sami si nazdobili klobouky.

Hašlerovy písničky

2. 4. 2014

Muzikoterapie

1. 4. 2014

Canisterapie

1. 4. 2014

Na psí kamarády se uživatelé vždy rádi těší.

Hromadná schůzka s uživateli

27. 3. 2014

Setkávání paní ředitelky s uživateli patří mezi pravidelné a uživateli vítané aktivity. Paní ředitelka uživatele vždy seznámí s důležitými informacemi týkající se služby a i uživatelé paní ředitelku zaplaví svými dotazy, na které jim ráda odpoví. Setkání jsou velmi přínosná pro obě strany.

Oslava MDŽ

6. 3. 2014

Beseda s vedoucí stravovacího úseku

4. 3. 2014

Setkávání uživatelů s pracovníky jednotlivých úseků provozu podporujeme, především proto, aby měli uživatelé společně s pracovníky prostor pro přímou diskuzi.

Hromadná schůzka s uživateli

27. 2. 2014

Paní ředitelka uživatele seznámila s důležitými informacemi týkající se služby, závěr patřil společné diskuzi. Uživatelé zaplavili paní ředitelku dotazy, na které jim ráda odpovídala. Setkání jsou velmi přínosná pro obě strany

Bowling

20. 2. 2014

Den po plese jsme vyjeli na bowling, sice jsme ještě byli lehce unaveni z plesování, ale to nás neodradilo, abychom se pořádně neodreagovali tentokrát sportovně. Každý si dal občerstvení a pak se pustil do sportovních výkonů. Bylo to fajn zpestření dopoledne.

Ples

19. 2. 2014

Letošní ples si užívaly zejména ženy, které studentky SOŠ Odry přišly učesat.

Návštěva náměstí za poslechem nové zvonkohry

14. 1. 2014

Naplánovali jsme si výlet na náměstí Nového Jičína, konkrétně jsme si chtěli poslechnout novou zvonkohru, která je umístěna na radničních hodinách. Autobusem jsme dojeli na nádraží a pak pomalu došli na náměstí, už je naší tradicí navštívit nějakou cukrárnu ve městě. Vše se nám podařilo a spokojení jsme se vrátili zpátky domů.

Výlet za výstavou betlémů

13. 1. 2014

Koncert v evangelické kapli

12. 1. 2014

Prosincový program

20. 12. 2013

V prosinci byl program veliký, mnoho dětských vystoupení, např. folklorního souboru ze Skoronic, dětí ze základní školy Tyršova a z dětského domova. Nechyběla ani návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Také nás navštívil pan starosta Nového Jičína PhDr. Jaroslav Dvořák spolu s místostarostkou.

Vánoční trhy

19. 12. 2013

Vydali jsme se podívat se na trhy s vánoční tématikou. Samozřejmě nás zastavil stánek s betlémským světlem a povídáním dětí ze základní školy, kde navíc bylo možné zakoupit si jejich výrobky z keramiky. Tento den jsme znovu spojili s návštěvou cukrárny.

Vystoupení folklórního sboru

13. 12. 2013

Divadelní představení

10. 12. 2013

Mikuláš-vystoupení dětí

5. 12. 2013

Popřát uživatelům hezké a pokojné vánoční svátky přišly nejen děti ze ZŠ Tyršové, ale osobně uživatele navšívil i starosta města Nového Jičína PhDr. Dvořák Jaroslav s místostarostkou. Děti byly Mikulášem za vystoupení obdarovány sladkým balíčkem.

Poděkování dobrovolníkům za jejich činnost

2. 12. 2013

Turnaj v šipkách

23. 10. 2013

Zúčastnili jsme se také v rámci spolupráce se Školou Života turnaje v šipkách, na kterém se náš domov dobře umístil a celou s tím spojenou zábavu jsme si užili. Celý den byl pro nás hezkým zážitkem a také milým popovídáním s přáteli z jiných zařízení.

Pečení závinů - Frenštát pod Radhoštěm

26. 9. 2013

Do kavárničky jsme si upekli domácí záviny☺

Hra "netradičních" kuželek - Frenštát pod Radhoštěm

18. 9. 2013

Návštěva "farmářských trhů" - Frenštát pod Radhoštěm

10. 9. 2013

Za dobrotami místních farmářů jsme se vydali do města na zdejší farmářský trh. Uživatelé ochutnali nabízené produkty, kterých byla spousta, od uzenin, marmelád, mléčných výrobků, koláčů, rybízových vín ........ Sladká tečka nakonec byla v podobě točené zmrzliny.

Zájezd - Pustevny

6. 9. 2013

Na zájezd jsme se tentokrát vydali na Pustevny. Sluníčko nám přálo, takže jsme měli nádherný výhled na okolní krajinu. Nekteří z uživatelů se na Pustevny vrátili po několika desítkách let. V restauracích měli možnost si dát typické dobroty jako kyselici, frgály, halušky s brynzou apod.. Někteří se projeli lanovkou...

Zájezd na Pustevny

6. 9. 2013

V září jsem se všichni těšili na výlet na Pustevny, od rána nám přálo počasí, sluníčko krásně svítilo. Z domova jsem vyjeli ráno v devět hodin a autobus nás dovezl až na místo. Všichni jsem byli překvapeni, že slunečné počasí nám přálo i na Pustevnách. Nadšení nás neopustilo a nic nám nemohlo výlet zkazit, vždyť na nás čekala náramná chuť tradičních jídel, jako je kyselice, frgály, halušky s brynzou. Návrat domů byl v odpoledních hodinách, všechny nás unavil čerstvý vzduch.

Soutěž v petanqu

29. 8. 2013

Besedování s paní ředitelkou

22. 8. 2013

Návštěva "farmářských trhů" - Nový Jičín

16. 8. 2013

V pátek 16. srpna 2013 si naši uživatelé nenechali ujít dopolední návštěvu Farmářských trhů na Masarykovém náměstí v Novém Jičíně. Všichni prodejci byli velice příjemní a nabízeli např. domácí chleba, opékaný hermelín, koláče a jiné speciality. Po krátké prohlídce trhu jsme šli do cukrárny s venkovní posezením, kde jsme si pochutnávali na výtečných zákuscích, kávě i pivu. Návštěva trhu a cukrárny byla pro uživatele příjemným zpestřením a oživením od každodenních starostí.

Přednáška "Afrika a její život" - Frenštát pod Radhoštěm

13. 8. 2013

Přednášející byli cestovatelé, kteří si skutečný život v Africe zažili a předali nám nejen spoustu zajímavých informací, ale prostřednictvím fotografií jsme měli možnost shlédnout i zajímavé záběry.

Oslava životního jubilea - Frenštát pod Radhoštěm

8. 8. 2013

Dobrovolnice, která uživatelku pravidelně navštěvuje, ji vlastnoručně upekla čokoládový dort, který nejen ji, ale i ostatním uživatelům mooooooooooooooooooooooc chutnal.

Opékání buřtů - Frenštát pod Radhoštěm

16. 7. 2013

Jak se bavíme ve Frenštátě p.R.

13. 6. 2013

UVÍTACÍ KAVÁRNA První akci v novém prostředí jsme si "pořádně" osladili. Kromě sladkého pohoštění a živé hudby nechyběla ani dobrá nálada. Společně jsme si zazpívali a zavzpomínali na náš domov v Novém Jičíně a na naše známé, kteří tam zůstali.

Turnaj v bowlingu

12. 6. 2013

Dne 12.6. 2013 se uživatelé našeho zařízení zúčastnili, jako každým rokem, turnaje v bowlingu, pořádaného místní organizací SPMP ČR Nový Jičín – denním stacionářem ŠKOLOU ŽIVOTA. Při soutěžení ukázali všem, že mohou klidně porážet své soupeře i o dvě generace mladší. Již dnes se těší na příští ročník.

Vystoupení dětí ke Dni Matek

14. 5. 2013

Návštěva Flory Olomouc

26. 4. 2013

Hašlerovy písničky

19. 4. 2013

Hromadná schůzka s uživateli

20. 2. 2013

Uživatelé byli seznámeni se zvýšením úhrady za stravu, s rozšířením nabídky fakultativních služeb, dále byli informováni o plánovaných akcí na období březen-duben 2013 a termínem zrušení zákazu návštěv.

Ples

12. 2. 2013

K poslechu a tanci hrála živá hudba v podání p. Černocha z Veřovic. Tombola k plesu samozřejmě patří a díky sponzorům nechyběla ani na našem plese. Bylo zajištěno bohaté občerstvení včetně domácích koláčků, čepovaného piva a dalších dobrot.

Beseda s manžely Prouskovými

28. 1. 2013

Téma besedy bylo zaměřeno na sklo a jeho výrobu ve společnosti DETESK, s.r.o.. Pro zpestření byly výrobky ze skla promítány na projektovém plátně.

Prezidentské volby - 2.kolo

25. 1. 2013

Prezidentské volby - 1.kolo

11. 1. 2013

Informativní schůzka pro uživatele ohledně konání voleb v našem zařízení

4. 1. 2013

Přednáška - misijní cesta do Chicaga

3. 12. 2012

Jeden z našich dobrovolníků si připravil pro uživatele přednášku zaměřenou na jeho misijní cestu do Chicaga. Přednášku doprovázel nejen svými zážitky, ale i fotografiemi.

Beseda s manžely Prouskovými

26. 11. 2012

Beseda byla zaměřena na obec HRČAVU, na jejímž území se nachází trojmezí 3 států. Zajímavé povídání bylo doprovázeno promítáním snímků tamní krajiny a z ní zajímavých míst.

Hromadná schůzka s uživateli

6. 11. 2012

S uživateli byla vedena diskuze o jejich spokojenosti s poskytovanou službou. Paní ředitelka seznámila uživatele se stádiem humanizace zařízení a s novými prostředky zajišťující uživatelům jejich bezpečí. Na závěr byli uživatelé seznámeni s "Pravidly pro podání podnětu, připomínky a stížnosti" a "Pravidly pro nouzové a havarijní situace". Dále bylo s uživateli diskutováno nad některými oblastmi „Sebehodnotícího dotazníku“, ke kterému uživatelé navrhli své podněty.

Důležité kontakty

Domov Duha
příspěvková organizace
Hřbitovní 1128/41
741 01 Nový Jičín

Telefon: +420 556 709 747,
+420 733 611 759
E-mail: reditel@domovduha.cz

Další kontakty