Domov Duha

Svátek má: Michaela

Ze života uživatelů

Na této stránce můžete sledovat, co se u nás děje. 

Kvízové odpoledne

20. 2. 2020

Zimní dny jsme si zpříjemnili kvízovým odpolednem.

Silvestrovská kavárna

20. 2. 2020

Rok 2019 jsme již tradičně ukončili „Silvestrovskou kavárnou“, kde nechyběl ani přípitek na nový rok. Kavárničky se učastnili také dobrovolníci.

Děcka ze Skoronic

20. 2. 2020

Jako každý rok k nám opět zavítal soubor „Děcka ze Skoronic“ se svým vánočním vystoupením.

Rozsvícení vánočního stromečku

20. 2. 2020

Na terase jsme si slavnostně rozsvítili vánoční stromeček. Na jeho ozdobě jsme si dali záležet. U vánočního punče a zpěvu koled jsme se pěkně zahřáli.

Gabiónová zahrádka

27. 9. 2019

Zábavu a práce na zahrádce můžeme nově umožnit i lidem na invalidním vozíčku, díky realizaci gabiónové zahrádky s vyvýšeným záhonem.

Jarmarkové nákupy

27. 9. 2019

Exkurze ve firmě UAX

27. 9. 2019

Návštívili jsme českého výrobce oblečení pro volný čas UAX s.r.o..  Z prohlídky jsme si odnášeli spoustu zážitků.

Exkurze do výrobny dortů a kuliček Marlenka včetně ochutnávky

12. 3. 2019

Mezinárodní den žen

8. 3. 2019

Mezinárodní den žen jsme si společně oslavili a ženy byly obdarovány krásnou jarní kytičkou.

Hurá na nákupy

8. 3. 2019

Výlet za kafíčkem

8. 3. 2019

Na kafíčko rádi chodíme do místní kavárničky, kde nabízejí její nejrůznější druhy a k tomu výborné zákusky.

Pečení koláčů

22. 2. 2019

S radostí jsme se pustili do pečení koláčů. S jejich přípravou jsme začli již brzy ráno, kdy jsme si zadělali na těsto a v době jeho kynutí si připravovali nejrůznější náplně, od tvarohové, ořechové, povidlové ad.. Pečení jsme původně chtěli završit vyhodnocením nejlepšího koláče, ale od vyhodnocení jsme nakonec ustoupili, protože všechny koláče byly jak vzhledem tak i chutí výborné.

Oslavení konce roku

22. 2. 2019

Poseděli jsme si v naší oblíbené kavárně a oslavili jsme společně konec roku. K zakousnutí jsme si připravili nejrůznější jednohubky a na přípitek nechybělo ani šumivé víno.

Rozsvícení vánočního stromečku

22. 2. 2019

Letos jsme si poprvé rozsvítili živý vánoční stromeček na terase. Společně jsme si užívali kouzelnou atmosféru, zpívali koledy, popíjeli vánoční punč a ochutnávali moučník.

Den s prožitkem vánočních tradic

22. 2. 2019

Vánoční dobu jsme si užívali nejen přípravou na tyto krásné svátky, ale i prožitkem lidových tradic a zvyků vztahující se k tomuto období.

Pečení vánočního cukroví

22. 2. 2019

Pustili jsme se do pečení vánočního cukroví. Vůně se táhla celým domovem a přilákala spoustu pomocníků.

Pečení závinů

22. 2. 2019

Zavzpomínali jsme si na domácí pečení závinů a jiných pokrmů z jablíček.

Besedování s paní ředitelkou a vedoucím kuchyně

22. 2. 2019

Lidé mohli sdělit svá přání, jaká jídla by chtěli mít zařazené do jídelníčku. Sdělili svoji spokojenost ke stravě. Paní ředitelka přítomné informovala o plánovaných akcích a jejich průběhu.

Návštěva kavárničky

22. 2. 2019

Po procházce městem jsme si zašli na kávičku do místní kavárničky.

Cesta do Ostravy

10. 10. 2018

Pro obměnu šatníku a doplňků bydlení jsme vyrazili do Ostravy. Hustou mlhu, která nás v počátku cesty doprovázela najednou vystřídalo sluníčko a my jsme tak mohli přes okno auta pozorovat krásnou podzimní krajinu.

Další překvapení nás čekalo v nákupním centru, které se pod svojí výzdobou již proměnilo do vánočního času.

Den sociálních služeb 2018

27. 9. 2018

Ve středu 12.9.2018 proběhl na Masarykově náměstí >Den sociálních služeb. Letos byla akce zaměřena nejen na prezentaci jednotlivých sociálních služeb. Pro návštěvníky měli poskytovatelé připravený program v podobě prožitku. Od našeho stánku si návštěvníci mohli odnášet prožitek z Bazální stimulace a Tréninku paměti.

Den plný zábavy

7. 9. 2018

Společný den plný zábavy a soutěžení jsme si krásně užili. Do tradičního turnaje jsme letos poprvé přizvali i uživatele dalších sociálních služeb, kteří pozvání přijali a turnaje se zúčastnili. Abychom netrpěli žízní ani hladem, se postarali kuchaři. Připravili nám pestré občerstvení. Oceněni byli všichni soutěžící a vítězové navíc odbrželi medaile, poháry a dárkové koše. V dalším ročníku budeme určitě pokračovat.

Prohlídka letiště Leoše Janáčka

12. 7. 2018

Zábava s petanqem

12. 7. 2018

Výletní odpoledne

12. 7. 2018

Zajeli jsme se podívat do Klokočůvek, kde jsme navštívili poutní místo Maria Skálu. Dále jsme pokračovali prohlídkou ranče a posezením v příjemné restauraci.

Navštívil nás pěvecký sbor z Itálie

14. 5. 2018

Svojí návštěvou a vystoupením nás potěšil pěvecký sbor z Itálie. Vzájemně jsme se obdarovali malými dárečkami, ze kterých jsme měli velkou radost. Pro naše hosty jsme rovněž připravili posezení v naší útulné zahradě a nechybělo ani tradiční pohoštění v českém stylu.

Procházka městem

14. 5. 2018

Stavění Máje spojené s opékáním

2. 5. 2018

Stavění Máje se stalo u nás tradicí. Letos jsme akci spojili s posezením u ohně a opékáním.

Vítání jara v zábavném duchu

26. 4. 2018

Jaro jsme přivítali se vší parádou, na které nechyběla hudba ani dobré občerstvení.

Oslava svátku žen

26. 4. 2018

Cvičení jógy

26. 4. 2018

Cvičení jógy je pro nás oblíbenou aktivitou. Paní L., která u nás aktivitu vede, cviky přizpůsobí našim potřebám a rovněž tělesným schopnostem, a tak si ji můžeme zacvičit téměř všichni.

Jedeme v tom společně - 3. ročník

2. 3. 2018

Včerejším dnem, tj. 1.3.2018, jsme v našem domově odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých!. Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a to do konce dubna. Domov, který ujede vzdálenost 1 800 km jako první, vyhrává. Naši uživatele se na celý závod moc těší, tak nám držte palce!

Návštěva Kašpara, Melichara a Baltazara

9. 2. 2018

Nákupy v shopping parku Ostrava

9. 2. 2018

Setkání u živého betlému

9. 2. 2018

K této příležitosti jsme pozvali i děti z mateřské školky. I přes chladné a deštivé počasí jsme se příjemně pobavili, společně si zazpívali a ohřáli se u vánočního punče a grilované specialitky.

Mobilní salaš

9. 2. 2018

Návštěva mobilní salaše v našem zařízení uživatele velmi potěšila. Měli si možnost nejen ovečky potulit, ale vyzkoušet si bačův oblek, práci na kolovrátku a česat vlnu.

Ježíškova nadílka

27. 12. 2017

Již podruhé nás navštívily děti z Fokusu, letos se podařilo rozdat dárečky všem našim uživatelům. Po celou dobu předávání dárečků panovala pohodová atmosféra a uživatelé byli z celé akce nadšení. Velké poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a zajistili tak dárečky pro naše uživatele.

Česko zpívá koledy

27. 12. 2017

>Náš domov se zapojil do celorepublikové akce "Česko zpívá koledy" a na zahradě našeho domova, jsme si ve středu 13.12., společně zazpívali koledy. K občerstvení se podávaly sladké palačinky a klobásy, nesměl chybět ani vánoční punč.

Zooterapie

9. 11. 2017

K radosti a smysluplnému trávení svého času přispívá našim uživatelům kontakt se zvířaty a zapojení se do péče o ně.

Poznávací jízda

9. 11. 2017

Za poznávací jízdou jsme se vydali do nedalekých obcí Sedlnic a Příbora. Naši jízdu jsme si zpříjemnili dobrým obědem a na závěr posezením v cukrárně.

Tradiční turnaj v šipkách

9. 11. 2017

Dne 8.11.2017 jsme se zúčastnili již tradičního turnaje v šipkách, který pořáda organizace Škola života o.p.s. Turnaj se konal v prostorách klubu Majnl Dance. Naši uživatelé se umístili na krásném prvním místě, všem soutěžícím moc gratulujeme.

Příprava bramborového salátu

5. 10. 2017

Dopoledne jsme strávili přípravou bramborového salátu, který se nám podařil. Chutnal nejen nám, ale i návštěvám, které k nám zavítaly v rámci Dne otevřených dveří.

Den sociálních služeb 13.9.2017

2. 10. 2017

Ve středu 13.9.2017 probíhal na Masarykově náměstí, Den sociálních služeb. Jako již tradičně, měla naše služba na náměstí stánek, ve kterém si mohli návštěvníci prohlédnout nejen výrobky našich uživatel, ale také se dozvědět důležité informace o našem zařízení. V rámci Dne sociálních služeb byli také oceněni dobrovolníci pro rok 2016, mezi oceněnými byl pan Jaroslav Bílý, který dochází do našeho zařízení. Ocenění dostala také koordinátorka pro dobrovolnickou činnost, paní Naďa Lebedová a to za dlouhodobý přínos v oblasti dobrovolnictví.

Mobilní salaš u nás na zahradě

29. 9. 2017

V úterý dopoledne jsme v prostorách naší zahrady přivítali "Mobilní salaš". Ovečky jsme si mohli nejen pohladit, ale i postiskat v náruči. Vyzkoušeli jsme si činnost spojenu se zpracováváním vlny, někteří z nás si vyzkoušeli i oblek pastýře.

Příprava a ochutnávka osvěžujícího koktejlu

21. 8. 2017

Odpoledne jsme si na terase zpříjemnili přípravou výborného osvěžujícího koktejlu s čokoládou a banány, na kterém jsme si při odpolení relaxaci pochutnávali. Koktejl se nám podařil, byl výborný☺

Návštěva obce Hodslavice

10. 8. 2017

Aktivně našim uživatelům napomáháme být v kontaktu s jejich dřívějším bydlištěm, ke kterému většina z nich mají silné pouto.

Hurá za osvěžením

10. 8. 2017

Letní den jsme si zpříjemnili procházkou městem a osvěžením u vodotrysku a zmrzlinového poháru.

Návštěva ranče v Mořkově

22. 6. 2017

Při kontaktu s koňmi a krásnou přírodou se cítíme vždy dobře.

Návštěva obce Bartošovice

22. 6. 2017

Na přání uživatelů jsme navštívíli obec Bartošovice, kde někteří uživatelé žili, mají své vazby nejen k lidem, ale i k místům. Před odjezdem jsme poseděli v příjemné restauraci u rybníka, jejíž prostředí nabízí nádhernou přírodu bohatou na zpěv ptáků, kvákání žab, šumění stromů a další krásy.

Návštěva oddílu sportovního klubu FunTime Athletics z Nového Jičína

22. 6. 2017

O skvělou zábavu a aktivně strávené odpoledne se postarala návštěva oddílu sportovního klubu FunTime Athletics z Nového Jičína. Předvedli nám jejich dechberoucí vystoupení, po kterém zábava pokračovala společným zapojením do různých her. Zažili jsme spoustu legrace a vůbec nám v zábavě nebránil náš věkový rozdíl, ba naopak☺. Těšíme se na další společné setkání.

Interaktivní zobrazovač pro aktivní přístup k uživatelům imobilním

13. 6. 2017

Práce s interaktivním zobrazovačem, který jsme pořídili, napomáhá imobilním uživatelům možnost aktivně trávit volnočasové aktivity, dle jejich přání a individuálních potřeb.

Využíváme dešťovou vodu k zavlažování

9. 6. 2017

Zachycujeme děšťovou vodu do sudů, které následně naši uživatelé a pracovníci využívají k zavlažování zahrad a letniček.

Návštěva pivovaru

31. 5. 2017

Za ochutnávkou piva a prohlídkou pivovaru jsme vyjeli do Kopřivnice. Pracovník nás pivovarem provedl a seznámil nás se zajímavými informacemi k chodu místního pivovaru a výrobě piva. Po prohlídce jsme si zašli na dobrý oběd a čepované pivo.

Kácení Májky

31. 5. 2017

Sadba bylinek a rajčat

31. 5. 2017

Posezení v zahradní restauraci

31. 5. 2017

Schůzka uživatelů s paní ředitelkou

31. 5. 2017

Na schůzce si uživatelé povykládali s paní ředitelkou, která je rovněž seznámila s aktuálními informacemi, týkající se služby.

Návštěva europoslankyně Ing. Michaely Šojdrové a náměstka hejtmana kraje Jiřího Navrátila

28. 5. 2017

Poslankyně Evropského parlamentu Ing. Michaela Šojdrová ve společnosti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast pana Jiřího Navrátila navštívila uživatele našeho zařízení. Paní Šojdrová osobně předala uživatelům knihu o kardinálu Miroslavu Vlkovi "Umývač výloh a arcibiskup - Příběh člověka v proměnách doby.

Novojičínský květinový jarmark

12. 5. 2017

Oslava Dne Matek

12. 5. 2017

Svátek maminek jsme si společně oslavili. Paní ředitelka každou ženu obdarovala kytičkou a krásný přáním, které velmi potěšilo.

Posezení v cukrárně

12. 5. 2017

Vyhlášení soutěže „Jedeme v tom společně“

5. 5. 2017

Byla vyhodnocena soutěž, Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“, z celkového součtu 53 soutěžících domovů, jsme se umístili na krásném 20. místě. Sice jsme nic nevyhráli, přesto jsme však naše uživatelé ocenili za jejich snahu, s jakou přistupovali k soutěži. Každý závodník dostal pamětní list a taštičku plnou dobrot. Uživatelé, kteří se umístili na prvních třech místech, navíc obdrželi poháry.

Celorepubliková soutěž „Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“ končí

3. 5. 2017

V pátek 28.4.2017 se uskutečnil finální závod, který určuje pořadí vítězů. Cílem závodu bylo ujet závěrečných 50 kilometrů, za co nejkratší časový úsek. Naši závodníci se do závodu pustili s vervou sobě vlastní a 50 kilometrů jsme ujeli zhruba za 45 minut. Konec závodu jsme oslavili jako praví závodníci šampusem. Výsledky z celkového pořadí soutěže se brzy dozvíme.

Pečení beránků

2. 5. 2017

Svátky jara se u nás neobejdou bez pečení beránků.

Velikonoční pečení

26. 4. 2017

Svátky jara se u nás neobejdou bez pečení beránků a zajíčků, kterými si zdobíme, tak jako doma, i naše pokoje.  Pečeme i drobné cukroví a při kávičce si na něm společně pochutnáváme.

Soutěž „Jedeme v tom společně“ pokračuje

13. 4. 2017

Je za námi první půlka závodu „Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže“. Naši uživatelé si v průběhu března užili spoustu legrace, mimo jiné jsme se pomocí skypu spojili s dalšími zařízeními, která také soutěží a mohli jsme se tak navzájem povzbudit, rovněž jsme si vychutnali pivo Litovel, které je jedním ze sponzorů soutěže. Společně jsem našlapali přes 1700 km. Soutěž finišuje 28.4.2017.

Hašlerovy písničky

4. 4. 2017

Známé písničky si uživatelé nejen rádi poslechli, ale do jejich zpěvu se i zapojili.

Výlet do přírody

4. 4. 2017

Výlet do přírody jsme si v závěru zpříjemnili posezením v restauraci u čepovaného pivka, dobré kávy a zmrzliny.

Hromadná schůzka uživatelů s paní ředitelkou

4. 4. 2017

O přání a potřeby uživatelů se paní ředitelka aktivně zajímá. S uživateli se pravidelně potkává, naslouchá jim, diskutuje a seznamuje s potřebnými informacemi.

Bylinková a květinová zahrádka

28. 3. 2017

Nastalo období jara a my se opět po dlouhé zimě pouštíme do našeho zahrádkaření. Jednu naši zahrádku jsme si osázeli bylinkami, které máme rádi nejen v čaji, ale pro jejich vůni a léčebnou sílu je využíváme i pro další účely, jako aromaterapii aj.. Druhou zahrádku jsme si "my ženy" osázeli krásnými jarními kytičkami, které se nám líbí a jejich krása nás vždy rozveselí. Další zahrádky již připravujeme pro pěstování zeleniny a jahod. Čeká nás spousta práce, na kterou se však moc těšíme a hlavně na naši úrodu.

Turnaj v bowlingu 2017

21. 3. 2017

I letos jsme se zúčastnili turnaje v bowlingu, pořádaným Školou Života. Zasportovali jsme si, pobavili se a zažili spostu legrace. Těšíme se na další ročník.

Výlet za nakupováním

21. 3. 2017

Po zimě je zapotřebí obměnit šatník, proto jsme se vypravili za nákupy. Naše nakupování se samozřejmě nemůže obejít bez posezení u dobré kávičky.

Bramborákové odpoledne

21. 3. 2017

Odpoledne jsme dostali chuť na placky, a tak jsme se dali do jejich přípravy. Placky se nám podařily.

Výlet vlakem

9. 3. 2017

Celoživotní zálibou pana G. jsou vlaky. Naplánovali jsme výlet vlakem a rádi se k nám připojili ještě další uživatelé. Vlakem jsme jeli z Nového Jičína do Suchdolu nad Odrou. Den jsme si užili a již plánuje další naší cestu, ale zase o kus dále.

Návštěva obchodního centra

9. 3. 2017

Nákupy v obchodech si na závěr zpříjemníme posezením u dobré kávy a dezertu.

Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže!

1. 3. 2017

Dnešním dnem jsme v našem zařízení odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže! Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a sice do konce dubna. Domov, který dojede pomyslně do Paříže (ujede 2 000 km jako první) vyhrává a získává hodnotné ceny. Naši uživatelé si první soutěžní den užili.

Držte nám palce! :-)

Ples v retro stylu

27. 2. 2017

Téma plesu jsme tentokrát zaměřili na dřívější dobu. Nejen výzdoba, ale i oblečení, účesy, občerstvení a hudba se nesla v tomto duchu.

Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017

21. 2. 2017

Shlédnout naživo Mistrovství Evropy v krasobruslení umožnil našim uživatelům zřizovatel Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Uživatelé z krasobruslení byli unešeni.

V novém roce pokračujeme ve cvičení jógy

19. 1. 2017

Návštěva Tří králů

19. 1. 2017

Hurá do města na vánoční trhy

19. 1. 2017

Po nakupování jsme se zahřáli vánočním punčem, který nám chutnal.

Vystoupení dětí s vánočním progarmem

19. 1. 2017

K návštěvě se připojil i pan starosta PhDr. Jaroslav Dvořák, který uživatelům popřál krásné vánoční svátky.

Pečení cukroví

19. 1. 2017

Vánoční atmosféru jsme si zpříjemnili pečením cukroví, které nám krásně provonělo celý domov.

Mikulášské pozdravení

19. 1. 2017

Hudební vystoupení Děcka ze Skoronic

19. 1. 2017

Vystoupení bylo dojemné. Na chvíli jsme se ponořili do jiné doby i kraje.

Návštěva vánočních trhů

11. 12. 2016

Vánoční výzdoba

11. 12. 2016

Pustili jsme se do vánoční výzdoby.

Kateřinská zábava2

11. 12. 2016

Návštěva hřbitova

3. 11. 2016

Volby 2016

3. 11. 2016

Uživatele v zapojení do života společnosti aktivně podporujeme.

Turnaj v šipkách

3. 11. 2016

Zúčastnili jsme se dalšího ročníku tradičního turnaje v šipkách, který pořádala Škola života o.p.s.. Rádi jsme si zasoutěžili a užili spoustu zábavy a legrace.

Den otevřených dveří

3. 11. 2016

V rámci Dne otevřených dveří v našem zařízení, který se konal 4.října 2016, k nám zavítali lidé z okolí, příbuzní stávajících i potencionálních uživatelů a rovněž bývalí zaměstnanci. Atmosféra byla přátelská. K příjemnému zakončení návštěvy jsme měli pro hosty připravené drobné občerstvení.

Výročí 5 let dobrovolnictví

26. 9. 2016

Dne 20.9.2016 se v našem zařízení uskutečnila oslava dobrovolnictví, před pěti lety začalo naše zařízení spolupracovat s dobrovolnickým centrem ADRA ve Frýdku-Místku. Oslava se konala ve společenském sále v budově Bezručova za pomoci dobrovolnického centra ADRA. Oslavy se účastnila celá řada hostů, mezi nimi byli mimo jiné dobrovolníci, kteří během pěti let docházeli či stále docházejí do našeho zařízení, naši uživatelé, dále zástupci města Nového Jičína a Moravskozsleského kraje  a kontaktní osoby z jiných sociálních zařízení. Během pěti let prošlo našim zařízením přes 60 dobrovolníků.

Vinobraní

21. 9. 2016

Tak jako na správném vinobraní nechyběly sladké hrozny vinné révy a dobré bílé a červené víno.

Den sociálních služeb města Nový Jičín

21. 9. 2016

 V našem stánku se návštěvníci mohli dozvědět nejen jaké služby poskytujeme, ale i jak to u nás žije. Na náměstí jsme potkali spoustu přátel a bavili jsme se připraveným programem.

Projížďka městem MHD

30. 8. 2016

Vyjeli jsme na projížďku města MHD.

Návštěva poutního místa - Skála Panny Marie

30. 8. 2016

Navštívili jsme poutní místo Skálu Panny Marie. Prošli jsme se okolím a před zpáteční cestou jsme se posilnili dobrým obědem v místní restauraci.

Zájezd do ZOO Ostrava-

1. 7. 2016

Ve středu 29. června jsme jeli na zájezd do ZOO Ostrava. Sluníčko nás hřálo a náladu jsme měli veselou. Letošní zájezd byl vyjímečný v tom, že nám v jeho individuálním zajištění napomohli pracovníci krajského úřadu moravskoslezského kraje. Ti našim uživatelům zajistili individuální doprovod a potřebnou pomoc. Každý uživatel si tak mohl užít den podle sebe. Ze zájezdu jsme si odvezli spoustu zážitků a těšíme se na další.

Zájezd do ZOO Ostrava

1. 7. 2016

Ve středu 29. června jsme jeli na zájezd do ZOO Ostrava. Sluníčko nás hřálo a náladu jsme měli veselou. Letošní zájezd byl vyjímečný v tom, že nám v jeho individuálním zajištění napomohli pracovníci krajského úřadu moravskoslezského kraje. Ti našim uživatelům zajistili individuální doprovod a potřebnou pomoc. Každý uživatel si tak mohl užít den podle sebe. Ze zájezdu jsme si odvezli spoustu zážitků a těšíme se na další.☺

Vystoupení zpěváka Josefa Zímy

9. 6. 2016

Příjemně strávené odpoledne

31. 5. 2016

Zpívání s Anežkou -

31. 5. 2016

Návštěva ranče Hermelínu

31. 5. 2016

Koncert Ondráše v Beskydském divadle

17. 5. 2016

Panu N.V. jsme napomohli zajít si na koncert Ondráše do Beskydského divadla a setkat se se svými přáteli ze sboru, ve kterém dříve působil jako jeho člen. Byl šťastný a koncert si užil.

Výlet na Skalky

12. 5. 2016

Sluníčko a jarní počasí nás láká do přírody.

Splněné přání

12. 5. 2016

Velkým přáním pana N.V. bylo navštívit své bývalé pracoviště, kterým bylo knihkupectví. Pracoval zde 12 let jako prodavač. Pracovnice společně s panem N.V. návštěvu naplánovali a knihkupectví navštívili. V knihkupectví si popovídal s paní prodavačkou a zavzpomínal na dřívější období. Pan N.V. měl velkou radost, splnilo se mu jeho velké přání.

Zahrádkářská sezóna již u nás vypukla

12. 4. 2016

Nasadili jsme si nejen kytičky pro okrasu, ale i bylinky pro zdraví a zeleninku pro chuť.

Oslava MDŽ

5. 4. 2016

Ženy byly obdarovány nejen kytičkou, ale i krásnou písničkou v podání malého houslisty Františka.

Výlet do Španělské kaple za výstavou betlémů

15. 2. 2016

Soutěžení v kuželkách

12. 2. 2016

Vystoupení souboru ze Skoronic

15. 1. 2016

Vystoupení bylo pro každého z nás velkým zážitkem.

SILVESTROVSKÁ KAVÁRNIČKA

30. 12. 2015

HUDEBNÍ PŘEDSILVESTROVSKÝ POŘAD

30. 12. 2015

VÁNOČNÍ KAVÁRNIČKA

30. 12. 2015

POPŘÁT KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

30. 12. 2015

k nám přišly děti ze základní školy. Zazpívaly, zahrály na housličky a flétny a předaly svá vlastnoručně vyrobená přáníčka k Vánocům.
Krásné vánoční svátky přišel uživatelům osobně popřát pan starosta PhDr. Jaroslav Dvořák. Svojí návštěvou nás všechny moc potěšil.

VYSTOUPENÍ DĚTÍ

30. 12. 2015

Zpříjemnit předvánoční náladu nám přišly děti.
Ve čtvrtek 17. prosince nám děti zazpívaly koledy, zahrály pohádku o 12 měsíčkách a obdarovaly krásným dárkem všechny přítomné.

PŘÍCHOD MIKULÁŠE

30. 12. 2015

KATEŘINSKÁ ZÁBAVA

30. 12. 2015

SOUTĚŽ O NEJORIGINÁLNĚJŠÍ DÝŇOVOU SVÍTILNU

30. 12. 2015

Den otevřených dveří

8. 10. 2015

Den sociálních služeb

16. 9. 2015

Hudební pořad

3. 9. 2015

Výlet na Zrzávky

17. 7. 2015

Vzácná návštěva

30. 6. 2015

V úterý 30. června 2015 k nám přijela vzácná návštěva, a to Mgr. Michaela Marksová ministryně práce a sociálních věcí ČR.

Zájezd do ZOO Ostrava

26. 6. 2015

Jóga

16. 6. 2015

U příležitosti svátku jógy, jsme pro naše uživatele ve spolupráci s pí. Lejchtovou (lektorkou jógy) zajistili její realizaci v našem zařízení. Překvapivě se do jógy zapojilo spoustu uživatelů. Paní lektorka nás rovněž s jógou, její historí a jejím přínosem podrobně seznámila. Bylo to netradičně strávené dopoledne, které v nás zanechalo příjemný prožitek.

Kácení máje spojené se zahradní párty

1. 6. 2015

Výlet za poutí do Nové Horky

3. 5. 2015

Zahradní kavárnička

16. 4. 2015

Turnaj v bowlingu

15. 4. 2015

Vítání jara

14. 4. 2015

V úterý jsme navštívili akci Vítání jara, která se uskutečnila ve Fokusu Nový Jičín. Děti ze základních škol si připravily moc pěkná představení. Tančily, zpívaly, hrály divadlo.

Hašlerovy písničky - další pokračování hudebního vystoupení

14. 4. 2015

Turnaj v kuželkách

14. 4. 2015

Pálení čarodějnic

6. 4. 2015

Filmové odpoledne

2. 4. 2015

Interaktivní tabule nám umožní ji na chvíli proměnit i v kinové plátno.

Zdobení velikonočních vajíček

1. 4. 2015

Do zdobení velikonočních vajíček se zapojili i naši dobrovolníci.

Josefovský ples

19. 3. 2015

Pískohraní

16. 3. 2015

MDŽ

9. 3. 2015

Krásný svátek jsme oslavili za poslechu hudby v podání paní Anežky.

Pečení moučníku

24. 2. 2015

Přednáška o alergenech ve stravě

3. 2. 2015

Pracovníci kuchyně si přiravili pro uživatele zajímavou přednášku o alergenech, kterou doplnili i o videoprojekci.

Koncert v evangelické kapli

10. 1. 2015

Vánoční vystoupení sboru "Děcka ze Skoronic"

13. 12. 2014

Vánoční vystoupení dětí ze ZŠ Tyršova

10. 12. 2014

Krásné Vánoce přišel uživatelům popřát také pan starosta města Nový Jičín PhDr. Jaroslav Dvořák.

Pečení cukroví společně s dobrovolníky

8. 12. 2014

Čertovská zábava

4. 12. 2014

Turnaj v petanqu

7. 10. 2014

Náš tradiční turnaj v Petanqu letos provázelo chladné počasí. My jsem se však při "soutěži" zahřáli nejen pohybem, ale i výborným svařeným vínem. Strávili jsme odpoledne plné zábavy. Všichni soutěžící byli oceněni sladkou dobrotou, vítězové navíc diplomem, medailí a balíčkem. Vítězné družstvo převzalo putovní pohár.

Návštěva ranče Hermelína

3. 10. 2014

V úterý jsme uskutečnili návštěvu známého ranče Hermelín. Pěkné počasí, procházka a příjemné prostředí, to vše sloužilo ke spokojenosti a prožití pěkného dopoledne jedné naší uživatelky.

Den sociálních služeb

10. 9. 2014

Na den sociálních služeb města Nový Jičín jsme se přišli nejen s naší službou prezentovat, ale navštívili jsme jej i s uživateli, které nejvíce zaujal stánek s pejsky pro canisterapii.

Vinobraní

4. 9. 2014

Zábava s interaktivní tabulí

18. 7. 2014

Oslava narozenin

18. 7. 2014

Dne 18. 7. 2014 jsme oslavili životní jubileum našeho uživatele. Oslava proběhla v jídelně na úseku. Popřát hlavně hodně zdraví a spokojenosti přišli příbuzní, uživatelé, vedení domova i pracovníci úseku. Posezení při dobrém občerstvení oživila pěkná písnička a nechyběl ani krásný a dobrý dort a samozřejmě dárek.

Petanq

7. 7. 2014

Vystoupení "Děcek ze Skoronic" - s pohádou S čerty nejsou žerty

30. 6. 2014

Turnaj v bowlingu

4. 6. 2014

Opět jsme si byli zasoutěžit na turnaji v bowlingu, který pořádala ŠKOLA ŽIVOTA a získali jsme 3. místo.

Zájezd na Zrzávky

26. 5. 2014

Oslava Dne Matek

7. 5. 2014

Oslavu nám zpříjemnilo vystoupení v podání malého houslisty.

Příprava na velikonoční svátky

16. 4. 2014

Na velikonoční svátky se připravujeme s předstihem, krásně to u nás voní perníkem, pečenými beránky. U pečení si povídáme o nejrůznějších zvycích a tradicích, které ke svátkům patří.

Návštěva výstavy starých hraček

9. 4. 2014

Dne 9. 4. 2014 jsme se byli podívat na výstavě starých hraček, která proběhla na zámku v Novém Jičíně. Potom jsme navštívili ukázkovou výrobu a výstavu klobouků na Masarykově náměstí. Tady bychom se rádi ještě jednou podívali a sami si nazdobili klobouky.

Hašlerovy písničky

2. 4. 2014

Muzikoterapie

1. 4. 2014

Canisterapie

1. 4. 2014

Na psí kamarády se uživatelé vždy rádi těší.

Hromadná schůzka s uživateli

27. 3. 2014

Setkávání paní ředitelky s uživateli patří mezi pravidelné a uživateli vítané aktivity. Paní ředitelka uživatele vždy seznámí s důležitými informacemi týkající se služby a i uživatelé paní ředitelku zaplaví svými dotazy, na které jim ráda odpoví. Setkání jsou velmi přínosná pro obě strany.

Oslava MDŽ

6. 3. 2014

Beseda s vedoucí stravovacího úseku

4. 3. 2014

Setkávání uživatelů s pracovníky jednotlivých úseků provozu podporujeme, především proto, aby měli uživatelé společně s pracovníky prostor pro přímou diskuzi.

Hromadná schůzka s uživateli

27. 2. 2014

Paní ředitelka uživatele seznámila s důležitými informacemi týkající se služby, závěr patřil společné diskuzi. Uživatelé zaplavili paní ředitelku dotazy, na které jim ráda odpovídala. Setkání jsou velmi přínosná pro obě strany

Bowling

20. 2. 2014

Den po plese jsme vyjeli na bowling, sice jsme ještě byli lehce unaveni z plesování, ale to nás neodradilo, abychom se pořádně neodreagovali tentokrát sportovně. Každý si dal občerstvení a pak se pustil do sportovních výkonů. Bylo to fajn zpestření dopoledne.

Ples

19. 2. 2014

Letošní ples si užívaly zejména ženy, které studentky SOŠ Odry přišly učesat.

Návštěva náměstí za poslechem nové zvonkohry

14. 1. 2014

Naplánovali jsme si výlet na náměstí Nového Jičína, konkrétně jsme si chtěli poslechnout novou zvonkohru, která je umístěna na radničních hodinách. Autobusem jsme dojeli na nádraží a pak pomalu došli na náměstí, už je naší tradicí navštívit nějakou cukrárnu ve městě. Vše se nám podařilo a spokojení jsme se vrátili zpátky domů.

Výlet za výstavou betlémů

13. 1. 2014

Koncert v evangelické kapli

12. 1. 2014

Prosincový program

20. 12. 2013

V prosinci byl program veliký, mnoho dětských vystoupení, např. folklorního souboru ze Skoronic, dětí ze základní školy Tyršova a z dětského domova. Nechyběla ani návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Také nás navštívil pan starosta Nového Jičína PhDr. Jaroslav Dvořák spolu s místostarostkou.

Vánoční trhy

19. 12. 2013

Vydali jsme se podívat se na trhy s vánoční tématikou. Samozřejmě nás zastavil stánek s betlémským světlem a povídáním dětí ze základní školy, kde navíc bylo možné zakoupit si jejich výrobky z keramiky. Tento den jsme znovu spojili s návštěvou cukrárny.

Vystoupení folklórního sboru

13. 12. 2013

Divadelní představení

10. 12. 2013

Mikuláš-vystoupení dětí

5. 12. 2013

Popřát uživatelům hezké a pokojné vánoční svátky přišly nejen děti ze ZŠ Tyršové, ale osobně uživatele navšívil i starosta města Nového Jičína PhDr. Dvořák Jaroslav s místostarostkou. Děti byly Mikulášem za vystoupení obdarovány sladkým balíčkem.

Poděkování dobrovolníkům za jejich činnost

2. 12. 2013

Turnaj v šipkách

23. 10. 2013

Zúčastnili jsme se také v rámci spolupráce se Školou Života turnaje v šipkách, na kterém se náš domov dobře umístil a celou s tím spojenou zábavu jsme si užili. Celý den byl pro nás hezkým zážitkem a také milým popovídáním s přáteli z jiných zařízení.

Pečení závinů - Frenštát pod Radhoštěm

26. 9. 2013

Do kavárničky jsme si upekli domácí záviny☺

Hra "netradičních" kuželek - Frenštát pod Radhoštěm

18. 9. 2013

Návštěva "farmářských trhů" - Frenštát pod Radhoštěm

10. 9. 2013

Za dobrotami místních farmářů jsme se vydali do města na zdejší farmářský trh. Uživatelé ochutnali nabízené produkty, kterých byla spousta, od uzenin, marmelád, mléčných výrobků, koláčů, rybízových vín ........ Sladká tečka nakonec byla v podobě točené zmrzliny.

Zájezd - Pustevny

6. 9. 2013

Na zájezd jsme se tentokrát vydali na Pustevny. Sluníčko nám přálo, takže jsme měli nádherný výhled na okolní krajinu. Nekteří z uživatelů se na Pustevny vrátili po několika desítkách let. V restauracích měli možnost si dát typické dobroty jako kyselici, frgály, halušky s brynzou apod.. Někteří se projeli lanovkou...

Zájezd na Pustevny

6. 9. 2013

V září jsem se všichni těšili na výlet na Pustevny, od rána nám přálo počasí, sluníčko krásně svítilo. Z domova jsem vyjeli ráno v devět hodin a autobus nás dovezl až na místo. Všichni jsem byli překvapeni, že slunečné počasí nám přálo i na Pustevnách. Nadšení nás neopustilo a nic nám nemohlo výlet zkazit, vždyť na nás čekala náramná chuť tradičních jídel, jako je kyselice, frgály, halušky s brynzou. Návrat domů byl v odpoledních hodinách, všechny nás unavil čerstvý vzduch.

Soutěž v petanqu

29. 8. 2013

Besedování s paní ředitelkou

22. 8. 2013

Návštěva "farmářských trhů" - Nový Jičín

16. 8. 2013

V pátek 16. srpna 2013 si naši uživatelé nenechali ujít dopolední návštěvu Farmářských trhů na Masarykovém náměstí v Novém Jičíně. Všichni prodejci byli velice příjemní a nabízeli např. domácí chleba, opékaný hermelín, koláče a jiné speciality. Po krátké prohlídce trhu jsme šli do cukrárny s venkovní posezením, kde jsme si pochutnávali na výtečných zákuscích, kávě i pivu. Návštěva trhu a cukrárny byla pro uživatele příjemným zpestřením a oživením od každodenních starostí.

Přednáška "Afrika a její život" - Frenštát pod Radhoštěm

13. 8. 2013

Přednášející byli cestovatelé, kteří si skutečný život v Africe zažili a předali nám nejen spoustu zajímavých informací, ale prostřednictvím fotografií jsme měli možnost shlédnout i zajímavé záběry.

Oslava životního jubilea - Frenštát pod Radhoštěm

8. 8. 2013

Dobrovolnice, která uživatelku pravidelně navštěvuje, ji vlastnoručně upekla čokoládový dort, který nejen ji, ale i ostatním uživatelům mooooooooooooooooooooooc chutnal.

Opékání buřtů - Frenštát pod Radhoštěm

16. 7. 2013

Jak se bavíme ve Frenštátě p.R.

13. 6. 2013

UVÍTACÍ KAVÁRNA První akci v novém prostředí jsme si "pořádně" osladili. Kromě sladkého pohoštění a živé hudby nechyběla ani dobrá nálada. Společně jsme si zazpívali a zavzpomínali na náš domov v Novém Jičíně a na naše známé, kteří tam zůstali.

Turnaj v bowlingu

12. 6. 2013

Dne 12.6. 2013 se uživatelé našeho zařízení zúčastnili, jako každým rokem, turnaje v bowlingu, pořádaného místní organizací SPMP ČR Nový Jičín – denním stacionářem ŠKOLOU ŽIVOTA. Při soutěžení ukázali všem, že mohou klidně porážet své soupeře i o dvě generace mladší. Již dnes se těší na příští ročník.

Vystoupení dětí ke Dni Matek

14. 5. 2013

Návštěva Flory Olomouc

26. 4. 2013

Hašlerovy písničky

19. 4. 2013

Hromadná schůzka s uživateli

20. 2. 2013

Uživatelé byli seznámeni se zvýšením úhrady za stravu, s rozšířením nabídky fakultativních služeb, dále byli informováni o plánovaných akcí na období březen-duben 2013 a termínem zrušení zákazu návštěv.

Ples

12. 2. 2013

K poslechu a tanci hrála živá hudba v podání p. Černocha z Veřovic. Tombola k plesu samozřejmě patří a díky sponzorům nechyběla ani na našem plese. Bylo zajištěno bohaté občerstvení včetně domácích koláčků, čepovaného piva a dalších dobrot.

Beseda s manžely Prouskovými

28. 1. 2013

Téma besedy bylo zaměřeno na sklo a jeho výrobu ve společnosti DETESK, s.r.o.. Pro zpestření byly výrobky ze skla promítány na projektovém plátně.

Prezidentské volby - 2.kolo

25. 1. 2013

Prezidentské volby - 1.kolo

11. 1. 2013

Informativní schůzka pro uživatele ohledně konání voleb v našem zařízení

4. 1. 2013

Přednáška - misijní cesta do Chicaga

3. 12. 2012

Jeden z našich dobrovolníků si připravil pro uživatele přednášku zaměřenou na jeho misijní cestu do Chicaga. Přednášku doprovázel nejen svými zážitky, ale i fotografiemi.

Beseda s manžely Prouskovými

26. 11. 2012

Beseda byla zaměřena na obec HRČAVU, na jejímž území se nachází trojmezí 3 států. Zajímavé povídání bylo doprovázeno promítáním snímků tamní krajiny a z ní zajímavých míst.

Hromadná schůzka s uživateli

6. 11. 2012

S uživateli byla vedena diskuze o jejich spokojenosti s poskytovanou službou. Paní ředitelka seznámila uživatele se stádiem humanizace zařízení a s novými prostředky zajišťující uživatelům jejich bezpečí. Na závěr byli uživatelé seznámeni s "Pravidly pro podání podnětu, připomínky a stížnosti" a "Pravidly pro nouzové a havarijní situace". Dále bylo s uživateli diskutováno nad některými oblastmi „Sebehodnotícího dotazníku“, ke kterému uživatelé navrhli své podněty.