Domov Duha

Svátek má: Matěj

Ze života uživatelů

Na této stránce můžete sledovat, co se u nás děje. 

Vánoční vystoupení skupiny Sladíme

30. 1. 2024

V adventním čase nás také navštívila naše oblíbená skupina Sladíme, se kterou jsme si společně zazpívali naše oblíbené vánoční koledy. Všichni jsme si tak užili krásné odpoledne plné vánočních melodií.

Pečení cukroví

30. 1. 2024

Také v náhradních bytových prostorech jsme si upekli cukroví. Uživatelé si tak společnými silami připravili vanilkové rohlíčky a nechybělo ani nepečené cukroví v podobě rumových a kokosových kuliček. Všichni poté společně své výrobky ochutnali.

Vánoční mše

30. 1. 2024

V předvánočním čase v náhradních bytových prostorech proběhla také mše.

Mikulášská nadílka

30. 1. 2024

Navštívili nás děti z MŠ Školská ve Frenštátě pod Radhoštěm, aby s námi společně strávili Mikuláše. Předškolácí byli oblečení, jako čertíci, nejdříve uživatelům zazpívali pár oblíbených koled a poté rozdali všem uživatelům mikulášské balíčky, které si pro ně připravili zaměstnanci Domova Duha.

Nadílka plná krásných ponožek

29. 11. 2023

Navštívila nás vedoucí sociálního odboru pí. Mgr. Daniela Susíková, která nám předala ručně pletené  ponožky pro naše uživatele. Krásně barevné ponožky upletly seniorky z Klubu seniorů Nový Jičín. Touto cestou bychom chtěli seniorkám moc poděkovat, naši uživatelé měli z ponožek velkou radost. 

Vinobraní

27. 10. 2023

V náhradních prostorech ve Frenštátě pod Radhoštěm jsme uspořádali vinobraní, nechybělo víno či burčák. K poslechu hrála naše oblíbená paní Dáša na harmoniku.

Výlet do Valašského muzea v přírodě

27. 10. 2023

Počasí nám přálo a tak jsme společně vyrazili na výlet do Valašského muzea v přírodě, kde jsme si užiili nejen dobovou atmosféru, ale také si pochutnali na výborném jídle. 

Mechování

7. 8. 2023

V náhradních ubytovacích prostorech ve Frenštátě pod Radhoštěm jsme uspořádali dopoledne v duchu mechování. Na návštěvu přijely uživatelky z budovy Bezručova v Novém Jičíně a shledání to bylo více než radostné. 

Odpolední grilování

7. 8. 2023

K létu neodmyslitelně patří grilování a tak jsme si odpoledne zpříjemnili nejen grilovanou klobásou, ale také našim oblíbeným hudebním vystoupením v podobě pana Pískoře. 

Naše výlety

7. 8. 2023

Během teplých letních dnů vyrážíme na nejrůznější výlety po okolí. Navštívili jsme poutní místo Panny Marie ve skále neboli Mariastein, nebo naše oblíbené Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm.  Krásnou přírodou jsme se kochali na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm či na přehradě Bečva. Zámeckou atmosféru jsme si pro změnu užili na zámku Hradec nad Moravicí. 

Vítání léta ve Frenštátě pod Radhoštěm

23. 6. 2023

Tento týden se v náhradních bytových prostorech nesl v duchu vítání léta. V úterý nás navštívili děti z mateřské školy MŠ Školská čtvrť a ve čtvrtek jsme si užili příjemné odpoledne při grilování. Nechyběla ani živá hudba v podobě paní harmonikářky Dáši, která zahrála a zazpívala oblíbené lidové písničky.

Návštěva květinového jarmarku

18. 5. 2023

Navštivili jsme květinový jarmark, který se konal na náměstí. K vidění byly nejrůznější druhy květin, ale také rukodělné výrobky.

Návštěva duchovního v náhradních ubytovacích prostorech

18. 5. 2023

V náhradních ubytovacích prostorech nás navštívil duchovní a uživatelé tak měli možnost účastnit se mše.

Den matek

18. 5. 2023

Ke dni matek nám přišel zahrát pan Pískoř na harmoniku, hrály se oblíbené písničky našich uživatel. Nechybělo ani chutné občerstvení v podobě zákusku a kávy. Bylo to velmi příjemné odpoledne.

Den matek ve Frenštátě pod Radhoštěm

18. 5. 2023

Oslavili jsme společně Den matek, navštívit nás přišly děti z mateřské školky Školní a našim uživatelkám představily své vystoupení a aby jej viděli všichni, děti poté navštívili naše uživatele také na pokojích. Pro všechny zůčastněné to bylo velmi příjmené zpestření dopoledne.

Pálení Čarodějnic

18. 5. 2023

Mezi naše oblíbené tradiční události patří pálení čarodějnic a stejně jako loni, tak i letos jsme uspořádali soutěž o nejlepší čarodějnický klobouk, který si uživatele vyrobili. Chybět nesmělo ani občerstvení v podobě tvarůžků a piva na zapití. 

Pálení Čarodějnic Ve Frenštátě pod Radhoštěm

18. 5. 2023

Také ve Frenštátě pod Radhoštěm jsme oslavili tradiční pálení čarodějnic, nechyběla živá hudba v podobě paní Dáši, která nám zahrála na harmoniku. K občerstvení se podávaly lahodné tvarůžky s chlebem a k osvěžení vychlazené pivo.

Velikonoční zvyky a obyčeje

5. 4. 2023

Společně s dětmi z Mateřské školy Trojlístek v Novém Jičíně jsme si připomněli tradiční velikonoční zvyky, pletla se pomlázka, malovaly se kraslice a nechyběli ani beránci či mazance. 

Výlet na Čeladnou

5. 4. 2023

Počasí nám přálo a tak jsme se vypravili do Čeladné. Prošli jsme si nejen tuto krásnou obec, ale navštívili jsme také Rehabilitační centrum Čeladná, kde jsme navštívili útulnou lázeňskou kavárničku, kde jsme si dali výbornou kávu a nesměly chybět ani zákusky. 

Oslava 100 let naší uživatelky

15. 3. 2023

Dne 14.3.2023 se v našem domově konala oslava úctyhodných 100-sta let naší uživatelky, a jelikož se jedná o významné životní jubileum uživatelky, která v naší službě žije již přes 20 let, uspořádali jsme velkou oslavu.  Uživatelak svůj velký den strávila společně se svou rodinou. Mezi gratulanty nechyběla ředitelka zařízení paní Mgr. Dana Jančálková spolu se zaměstnanci domova, náměstěk hejtmana kraje pan Bc. Jiří Navrátil, MBA, senátorka paní Ivana Váňová, MBA, nechyběl starosta pan Bc. Stanislav Kopecký a také ředitelka okresní správy paní Mgr. Štoudková Alena spolu s panem Bc. Michalem Jalůvkou. Poblahopřát přijela také životní přítelkyně, se kterou společně žili v jedné v obci. Svůj velký den si uživatelka nárámně užila, dostala krásné květiny a dárky, mimo jiné dostala obraz madony s děťátkem, který si přála a vykouzlil ji na tváři úsměv a dojetí. Nálada byla výborná, k poslechu hrál pan Schnek, který nám v doprovdu kláves zahrál a zapíval oblíbené písničky oslavenkyně. Byla to opravdu vydařená oslava, na kterou budeme ještě všichni dlouho vzpomínat.

Oslava svátku MDŽ

15. 3. 2023

Společně s našimi uživatelkami jsme oslavili Mezinárodní den žen. O zábavu se postaraly děti z Mateřské školky Palováček, které si pro nás připravily milé vystoupení. Následně rozdaly všem ženám kytičku, které všechny potěšila. Nechybělo ani pohoštění v podobě valašských frgálů.

Mezinárodní den žen jsme oslavili také v náhradních ubytovacích prostorech ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde nás navštívila paní ředitelka a všem ženám popřála to nejlepší. Naše uživatelky dostaly milou kytičku a samozřejmě nesmělo chybět pohoštění v podobě výborných koláčů. Následující den nám přišly k MDŽ zazpívat také děti z nedaleké mateřské školky, připravily si pro naše uživatelé opravdu veselé vystoupení, které všem vykouzlilo úsměv na tváři.

Jarní tvoření

7. 3. 2023

Jaro se pomalými krůčky již blíží k nám a proto jsme si čekání na něj zpříjemnili jarním tvoření. Z vrbového proutí jsme se rozhodli vyrábět proutěná srdíčka, kterými si ozdobíme naše bydlení ve Frenštátě pod Radhoštěm. Do tvoření se s chůti zapojili nejen ženy, ale i muži.

Maškarní ples

27. 2. 2023

Maškarní ples se nesl v duchu klobouků a notoricky známé továrny TONAK, kdy řada našich uživatel v továrně po celý svůj život pracovala. Během odpoledne jsme se nejen příjemně pobavili, ale také jsme si připomněli historii továrny a samotnou tvorbu klobouků. Chybět nesmělo dobré občerstvení a ani tombola.

Návštěva řeznického muzea

27. 2. 2023

V období masopustu jsme se vypravili na návštěvu řeznického muzea ve Valašském meziříčí, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o řeznickém řemesle a také o tom, jak probíhala tradiční valašská zabíjačka. Nesměla chybět ani ochutnávka zabijačkových dobrot a dobrého piva. 

Návštěva nově otevřeného obchodního domu LIDL

27. 2. 2023

Ve Frenštátě pod Radhoštěm nám nově otevřeli obchodní dům LIDL a tak jsme ihned vyrazili na nákupy.

Herní turnaj

27. 2. 2023

V náhradních ubytovacích prostorech ve Frenštátě pod Radhoštěm nás navštívily děti z nedaleké mateřské školky a uspořádali jsme herní turnaj. Uživatelé si společně s dětmi zahráli oblíbené deskové hry a užili si tak odpoledne plné smíchu a radosti.

Volba prezidenta České republiky

27. 2. 2023

Naši uživatelé se zapojili do volby prezidenta České republiky a to jak v prvním tak i druhém kole voleb. Volební komise přišla do našeho zařízení a uživatelé tak volili v pohodlí svých pokojů.

Tři králové

27. 2. 2023

I v letošním roce nás návštívili Tři králové.

Oslava 100 let naší uživatelky

18. 1. 2023

V úterý 17.1.2023 oslavila naše uživatelka úctyhodných 100 let. Oslava se konala v náhradních prostorech ve Frenštátě pod Radhoštěm. Uživatelka tak spolu se svou rodinou oslavila opravdu krásné životní jubileum.  Za domov Duha pogratulovala ředitelka zařízení paní Mgr. Dana Jančálková, pogratulovat přišel  také  vedoucí sociálního odboru pan Mgr. Aleš Neuwirth a nechyběl ani starosta města Nového Jičína pan Bc. Stanislav Kopecký. Uživatelka si svůj velký den užila plnými doušky, pochutnala si na narozeninovém dortu a nesměl chybět ani uživatelčin oblíbený vaječný koňak. Také dárky, které obdržela, jí udělaly velkou radost. 

I letos nás navštívil Mikuláš a jeho družina

15. 1. 2023

Jako již tradičně, tak i v letošním roce nás navštívil Mikuláš spolu s andělem a nesměli chybět ani čerti. 

Pěvecké vystoupení dětí

15. 1. 2023

V předvánočním čase nás navštívili děti z mateřské školky, aby uživatelům zazpívali tradiční vánoční koledy. Z návštěvy byli uživatelé velmi nadšení.

Canisterapie v našem domově

15. 1. 2023

Pravidelně nás navštěvuje také canisterapeutický pes, z jeho návštěvy jsou uživatelé vždy nadšení.

Pečení svatomartinských rohlíčků

15. 1. 2023

Ke svatému Martinovi patří neodmyslitelně také pečení svatomartinských rohlíčků, které svým tvarem připomínají podkovu koně. Naši uživatelé zvolili nekynutou verzi a naplň ořechová a nesměla chybět ani maková. Všem moc chutnaly.

Dušičkové odpoledne

15. 1. 2023

S uživateli jsme si připomněli svátek všech zesnulých a pro tentokrát jsme to pojali netradične, neboť nás navštívila také bílá pání. 

Slavnostní otevření obchodního domu Javor

13. 1. 2023

Naši uživatelé rádi navštěvují jednou za čas obchodní centra, aby si udělali radost nákupem něčeho hezkého a tak jsme si nemohli nechat ujít slavností otevření obchodního domu Javor v Novém Jičíně.

Mobilní kavárna s Adrou

11. 8. 2022

Ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Adra Frýdek - Místek a Gymnáziem Nový Jičín jsme uspořádali mobilní kavárnu. Celkem šest studentů z Gymnázia NJ dorazilo do našeho domova, aby společně se seniory strávili příjemné odpoledne. Hrály se deskové hry, zpívalo se na kytaru, povídalo a k tomu se také podávala káva, jako u kavárny. Pro naše uživatele to bylo velmi milé zpestření dne.

Návštěva akce Valašská zahrada

11. 8. 2022

V květnu jsme navštívili Rožnov pod Radhoštěm, kde se konala akce "Valašská zahrada", kde byly k vidění nejrůznější okrasné květiny, po prohlídce květin jsme si dali něco dobrého v nedalé kolibě.

Country odpoledne

11. 8. 2022

Jako již tradičně se v našem domově konalo country odpoledne, kdy jsme si společně zazpívali známé trampské písničky.

Čarodějnice

9. 5. 2022

V našem domově nesměla chybět oslava pálení čarodějnic. Tento rok jsme celou akci pojali netradičně a sice jako soutěž o "nej čarodějnici".  Naši uživatelé, si ve spolupráci s aktivizačními pracovnicemi vyrobili masky, se kterými poté soutěžili. Následně proběhlo hlasování, která maska je nejzdařilejší. Společně jsme si tak připomněli nejen význam tradice pálení čarodějnic, ale především jsme si užili pohodové odpoledne. 

Oslava svátku MDŽ

9. 3. 2022

8.3.2022 jsme v našem zařízení oslavili Mezinárodní den žen. Byl to pro nás opravdu sváteční den, neboť po delší době jsme se opět společně všichni sešli a strávili spolu krásné odpoledne. Naše uživatelky dostaly pestrou kytičku, zazpívali jsme si známé lidové písničky a pochutnali si na malé občerstvení.

Společenský ples

27. 2. 2020

Jako již tradičně jsme v našem domově pořádali společenský ples, ani letos nesměla chybět tombola a bohaté občerstvení.

Návštěva muzea řeznictví

24. 2. 2020

Navštívili jsme muzeum řeznictví, kde jsme se dozvěděli řadu nových informací a pochutnali si na uzeninových výrobcích.

Tři králové

24. 2. 2020

I letos nás navštívili mudrci z východu.

Česko zpívá koledy

24. 2. 2020

Jednou z dalších každoročních aktivit, pro nás již tradiční „ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY“ se opět povedlo na výbornou. Akce se uskutečnila v prosinci, zajištěné bylo občerstvení, zpívání koled u stromu a dobrá zábava. Děkujeme všem, kteří se podílejí na zajištění této akce a také za účast nejen uživatelů, ale také našich pracovníků a jejich rodinných příslušníků.

Výlet na Pustevny

12. 12. 2019

Vyrazili jsme na Pustevny, abychom si užili kouzlo podzimní přírody.

Den otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje

12. 12. 2019

V sobotu 28.9.2019 jsme vyrazili na Den otevřených dveří Krajského úřadu v Ostravě.

Výlet do Klimkovic

9. 9. 2019

Vyrazili jsme na výlet do lázní Klimkovic, kde jsme si prošli krásným prostředím lázní a na závěr jsme si dopřáli občerstvení v blízké restauraci.

Grilování v Mořkově

9. 9. 2019

Grilovali jsme v Mořkově, v bydlišti naší uživatelky, kde za pomoci rodinného příslušníka, strávila příjemné odpoledne se svými blízkými z domova.

Letní hry

9. 9. 2019

Teplé letní dny si zpříjemňujeme hraním různých her jako je například pexeso.

Prvomájový průvod

17. 5. 2019

Čarodějnické veselí

17. 5. 2019

Ani nepřízeň počasí nás neodradila od oslavy lidového zvyku pálení čarodějnic. Podával se výborný guláš, nechyběly lektvary v podobě míchaných nápojů a k dobré náladě se zpívaly nejrůznější písničky.

Turnaj v deskových hrách

17. 5. 2019

V našem domově jsme pořádali turnaj v deskových hrách, kde si uživatelé mohli zasoutěžit v hrách jako je například Člověče nezlob se či kostky. Turnaj si uživatelé užili a brzy jej zopakujeme.

Ježíškova vnoučata

28. 12. 2018

Dárečky, které došly od Ježíškových vnoučat, jsme předali našim uživatelům, kteří neskrývali dojetí a radost. Dárečky byly, dle přání uživatel, různé. Někteří uživatelé si přáli sladkosti, jiní například kosmetické produkty. Velké nadšení poté zažila uživatelka, která si přála andulku a tu také dostala. Velké poděkování patří všem, kteří se do této krásné akce zapojili a našim uživatelům vykouzlili úsměv na tváři!

Vánoce v Žerotínském zámku

21. 12. 2018

Navštívili jsme Žerotínský zámek v Novém Jičíně, kde vládla krásná vánoční atmosféra.

Navštívil nás Mikuláš, čert i andělé

21. 12. 2018

Cesta vlakem do Olomouce

26. 11. 2018

Naši uživatele vyslovili přáni projet se vlakem a tak jsme nelenili a vyrazili do Olomouce, kde jsme si výlet zpříjemnili výborným obědem v místní restauraci. Už nyní se těšíme na další výlet vlakem!

Den sociálních služeb 2018

27. 9. 2018

Ve středu 12.9.2018 proběhl na Masarykově náměstí >Den sociálních služeb. Letos byla akce zaměřena nejen na prezentaci jednotlivých sociálních služeb. Pro návštěvníky měli poskytovatelé připravený program v podobě prožitku. Od našeho stánku si návštěvníci mohli odnášet prožitek z Bazální stimulace a Tréninku paměti.

BINGO

13. 9. 2018

Společně jsme si zahráli velmi oblíbenou a známou losovací hru Bingo. Uživatelé si tak zasoutěžili a užili spoustu zábavy. Všichni soutěžící na konci hry obdrželi výherní balíček plný dobrot.

Pečení švestkové dobroty

21. 8. 2018

K létu neodmyslitelně patří švestkový koláč a tak jsme si jeden upekli. Všem moc chutnal.

Letní výlety

21. 8. 2018

Během slunečných letních dnů podnikáme každý pátek výlety po okolí, uživatelé tak navštívili například pramen Zrzávky, zříceninu hradu Starý Jičín či Skalky. Na výletě nesmí chybět dobrá nálada a drobné občerstvení v podobě vychlazeného piva či kávy pro dámy.

Koktejlové odpoledne

25. 6. 2018

V parných dnech jsme uspořádali koktejlové odpoledne, uživatelé tak mohli ochutnat koktejl Mojito, zázvorovou či okurkovou limonádu, podávala se také řecká tradiční káva Frappé.

Křížovkářská liga

11. 6. 2018

Naši uživatelé se opět zapojili do originální soutěže Křížovkářská liga, která probíhala napříč domovy po celé České republice. Po dobu deseti týdnů uživatelé luštili celkem 10 křížovek. Akce nejen seniory bavila, ale také pravidelným luštěním, trénovali svou paměť. Na závěr soutěže, uživatelé obdrželi balíčky spolu s pamětními listy, jako poděkování za jejich účast v této soutěži.

Hlavní partnerem akce je Moravskoslezský kraj, záštitu převzal náměstek hejtmana kraje pan Jiří Navrátil, MBA.

2. ročník Stezky tréninku paměti

11. 6. 2018

Již podruhé jsme uspořádali Stezku tréninku paměti. V okolí domova bylo několik stanovišť, na kterých uživatelé plnili různé úkoly. Tým, který úkoly splnil v co nejkratším časovém úseku, zvítězil. Mezi úkoly patřily doplňovačky, kdy uživatelé doplňovali dvojici slov, poznávání potravin dle vůně, poznávání obrázků a rostlin. Na závěr paní ředitelka vyhlásila pořadí vítězů a předala uživatelům balíčky plné dobrot a diplomy. Tato akce se jistě stane naší tradiční záležitostí.

Škvařenice

7. 6. 2018

V květnu jsme, jako již tradičně, škvařili vaječinu. Počasí nám přálo a tak jsme si užívali slunečného dne.

Výlet do Bubla City Ranč

1. 6. 2018

V květnu jsme navštívili ranč v Kopřivnici. kde uživatelé strávili krásné odpoledne v blízkosti koní.

Jedeme v tom společně - 3. ročník

2. 3. 2018

Včerejším dnem, tj. 1.3.2018, jsme v našem domově odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých!. Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a to do konce dubna. Domov, který ujede vzdálenost 1 800 km jako první, vyhrává. Naši uživatele se na celý závod moc těší, tak nám držte palce!

Duhový maškarní bál

1. 3. 2018

Letošní bál byl kouzelně pestrý, neboť se konal v barvách duhy. O živou hudbu se tentokrát postaral náš uživatel, pan Josef Šenkýř, kterému patří velké poděkování. Nesměla chybět ani tradiční tombola, ve které mohli uživatelé vyhrát balíčky plné dobrot.

Zimní dobroty

1. 3. 2018

Zimní počasí jsme si zpříjemňovali nejrůznějšími dobrotami, které si uživatelé sami připravili a pochutnali si na nich. Pekli jsme výborný slaný koláč, smažili bramboráky či se zahřáli punčem.

Tři králové

14. 2. 2018

Náš domov navštívili Tři králové.

Ježíškova nadílka

27. 12. 2017

Již podruhé nás navštívily děti z Fokusu, letos se podařilo rozdat dárečky všem našim uživatelům. Po celou dobu předávání dárečků panovala pohodová atmosféra a uživatelé byli z celé akce nadšení. Velké poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a zajistili tak dárečky pro naše uživatele.

Tradiční vánoční trhy

27. 12. 2017

V průběhu měsíce prosince jsme s uživateli navštěvovali vánoční trhy na náměstí, kde si uživateli prohlédli nabízené výrobky a vyzkoušeli nejrůznější dobroty.

Česko zpívá koledy

27. 12. 2017

>Náš domov se zapojil do celorepublikové akce "Česko zpívá koledy" a na zahradě našeho domova, jsme si ve středu 13.12., společně zazpívali koledy. K občerstvení se podávaly sladké palačinky a klobásy, nesměl chybět ani vánoční punč.

Navštívil nás Mikuláš

7. 12. 2017

V úterý 5.12.2017 do našeho zařízení zavítal Mikuláš se dvěma andílky a nesměl chybět ani čert. Uživatelé dostali balíčky plné dobrot a Mikulášské odpoledne si náležitě užili.

Tradiční turnaj v šipkách

9. 11. 2017

Dne 8.11.2017 jsme se zúčastnili již tradičního turnaje v šipkách, který pořáda organizace Škola života o.p.s. Turnaj se konal v prostorách klubu Majnl Dance. Naši uživatelé se umístili na krásném prvním místě, všem soutěžícím moc gratulujeme.

Podzimní ježci

18. 10. 2017

Uživatelé si zpříjemnili krásné podzimní dny výrobou ježků, kteří byli z barevných lístků, kaštanů, žaludů, šípků a šišek.

Podzimní tvoření

18. 10. 2017

Naši uživatelé z barevných lístků, kaštanů, žaludů, šípků a jeřabin tvořili podzimní stromky.

Country odpoledne

9. 10. 2017

V rámci TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB, který probíhal v týdnu od 2.10. - 8.10.2017, jsme v našem zařízení uspořádali country odpoledne, navštívila nás kapela GZM, chybět nesměly písničky jako „Báječná ženská“, „Červený kamení“ či „Montgomery". Naši uživatelé si odpoledne moc užili, rádi se do zpěvu zapojili a zavzpomínali tak na své mladé léta.

Den otevřených dveří v našem zařízení

9. 10. 2017

V úterý 3.10.2017 od 10:00 hodin probíhal v našem zařízení den otevřených dveří a to na budovách Bezručova a Máchova. Na budově Hřbitovní se konal ve středu 4.10. Naši uživatelé si pro navštěvníky připravili program, k vidění byly výrobky uživatel, v odpoledních hodinách si naši uživatelé zahráli společenské hry, zahrát si s nimi mohli i rodinní příslušníci.

Sportovní hry s dětmi

2. 10. 2017

V pondělí 27.9.2017 nás navštívily děti ze Základní školy Komenského 66, Nový Jičín. Uživatelé si společně s dětmi zahráli sportovní hry - hádali a doplňovali slova, házeli víčka do sklenic a mnoho dalších aktivit. Na závěr byli všichni zúčastněni obdarováni diplomem a sladkou odměnou. Nejen uživatelé, ale také děti byli odpoledním programem nadšeni.

Den sociálních služeb 13.9.2017

2. 10. 2017

Ve středu 13.9.2017 probíhal na Masarykově náměstí, Den sociálních služeb. Jako již tradičně, měla naše služba na náměstí stánek, ve kterém si mohli návštěvníci prohlédnout nejen výrobky našich uživatel, ale také se dozvědět důležité informace o našem zařízení. V rámci Dne sociálních služeb byli také oceněni dobrovolníci pro rok 2016, mezi oceněnými byl pan Jaroslav Bílý, který dochází do našeho zařízení. Ocenění dostala také koordinátorka pro dobrovolnickou činnost, paní Naďa Lebedová a to za dlouhodobý přínos v oblasti dobrovolnictví.

Teplice nad Bečvou

12. 9. 2017

Ve čtvrtek 7.9. jsme podnikli výlet do lázní Teplice nad Bečvou. Sice nesvítilo sluníčko, ale i přesto jsme si výlet nadmíru užili. Prošli jsme se kolonádou, prohlédli si léčebné prameny a načerpali lázeňskou atmosféru. Výlet jsme zakončili výborným obědem, nesměla chybět česká klasika v podobě řízku s brambory a lázeňské oplatky.

Výlet do Teplic nad Bečvou

12. 9. 2017

Ve čtvrtek 7.9. jsme podnikli výlet do lázní Teplice nad Bečvou. Sice nesvítilo sluníčko, ale i přesto jsme si výlet nadmíru užili. Prošli jsme si kolonádou, prohlédli si léčebné prameny a načerpali lázeňskou atmosféru. Výlet jsme zakončili výborným obědem, nesměla chybět česká klasika v podobě řízku s brambory a lázeňské oplatky.

Srpnové grilování

6. 9. 2017

Na závěr léta jsme grilovali, počasí nám přálo a tak jsem si mohli pochutnat na výborných klobásách a marinované krkovičce. Uživatelé byli jako vždy z grilování nadšení.

Pečení bábovky

6. 9. 2017

Odpoledne jsme si zpříjemnili pečením bábovky, která všem moc chutnala.

Stezka tréninku paměti

30. 6. 2017

S našimi uživateli jsme uspořádali stezku tréninku paměti. Stezka vedla okolím domova, kde bylo několik stanovišť, na kterých čekala na uživatele řada nejrůznějších úkolů. Uživatelé byli rozděleni do čtyř týmů a museli úkoly splnit v co nejkratším časovém úseku. Mezi úkoly patřily například doplňovačky, kdy uživatelé doplňovali dvojici slov, poznávání potravin podle vůně, poznávání rostlin a obrázků. Na závěr stezky tréninku paměti bylo vyhodnocení, pří kterém paní ředitelka vyhlásila vítězné pořadí soutěžních týmů a následně předala uživatelům balíčky plné dobrot. Uživatelé byli nadšení a rádi si v budoucnu další stezku tréninku paměti zopakují.

Výlet do města Příbor

26. 6. 2017

Naše uživatelky vyslovily přání návštívit město Příbor a tak jsme neváhali a vydali se na výlet. V Příboře jsme navštívili Zahrady piaristického kláštera, z tamní atmosféry jsme byli nadšení. Po krásném zážitku jsme se vydali do cukrárny na Příborském náměstí, kde jsme výlet završili zmrzlinou.

Využíváme dešťovou vodu k zavlažování

9. 6. 2017

Zachycujeme děšťovou vodu do sudů, které následně naši uživatelé a pracovníci využívají k zavlažování zahrad a letniček.

Výstava pivních etiket a podtácků

23. 5. 2017

V návštěvnickém centru Nového Jičína jsme navštívili výstavu pivních etiket. Uživatelé byli výstavou nadšeni, především mužská část. Výstava probíhá od května do srpna.

Čarodějnice a škvaření vaječiny

23. 5. 2017

Z důvodu nepřízně počasí jsme pálení čarodějnic uskutečnili až v květnu a rovnou jsme je spojili se škvařením vaječiny. Počasí nám pro tentokrát přálo a mohli jsme si tak užít nejen dobrou zábavu, ale i slunečné počasí.

Schůzka uživatel s paní ředitelkou

23. 5. 2017

Paní ředitelka se s uživateli pravidelně potkává, aby sdělila potřebné informace o průběhu služby, a zároveň s uživateli diskutuje o jejich potřebách a přáních.

Novojičínský jarmark

12. 5. 2017

Navštívili jsme novojičínský jarmark, kde byla k vidění spousta krásných květin.

Vyhlášení soutěže „Jedeme v tom společně“

5. 5. 2017

Byla vyhodnocena soutěž, Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“, z celkového součtu 53 soutěžících domovů, jsme se umístili na krásném 20. místě. Sice jsme nic nevyhráli, přesto jsme však naše uživatelé ocenili za jejich snahu, s jakou přistupovali k soutěži. Každý závodník dostal pamětní list a taštičku plnou dobrot. Uživatelé, kteří se umístili na prvních třech místech, navíc obdrželi poháry.

Stavění ptačí budky

3. 5. 2017

Naši uživatelé společnými silami postavili ptačí budku, která bude umístěna na zahradě.

Celorepubliková soutěž „Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“ končí

3. 5. 2017

V pátek 28.4.2017 se uskutečnil finální závod, který určuje pořadí vítězů. Cílem závodu bylo ujet závěrečných 50 kilometrů, za co nejkratší časový úsek. Naši závodníci se do závodu pustili s vervou sobě vlastní a 50 kilometrů jsme ujeli zhruba za 45 minut. Konec závodu jsme oslavili jako praví závodníci šampusem. Výsledky z celkového pořadí soutěže se brzy dozvíme.

Mobilní zahrádky

18. 4. 2017

K jarním měsícům neodmyslitelně patří zahradničení a vše co je s ním spojeno. Díky mobilním zahrádkám se i naši uživatelé pustili s chutí do zahradnických prací. Mobilní zahrádky jsme si osázeli bylinkami, ze kterých si mohou uživatelé připravovat například chutné čaje či si jimi dochutit stravu, také jsme se rozhodli pěstovat zeleninu a ovoce, například kedlubny či jahody.

Velikonoční tvoření a pečení beránka

13. 4. 2017

Uživatelé vyráběli velikonoční věnce a barvili vajíčka, nesmělo chybět ani tradiční pečení beránka.

Pečení beránka a barvení vajíček

13. 4. 2017

Na oslavu velikonočních svátků upekli naši uživatelé tradičního beránka a nabarvili vajíčka.

Soutěž „Jedeme v tom společně“ pokračuje

13. 4. 2017

Je za námi první půlka závodu „Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže“. Naši uživatelé si v průběhu března užili spoustu legrace, mimo jiné jsme se pomocí skypu spojili s dalšími zařízeními, která také soutěží a mohli jsme se tak navzájem povzbudit, rovněž jsme si vychutnali pivo Litovel, které je jedním ze sponzorů soutěže. Společně jsem našlapali přes 1700 km. Soutěž finišuje 28.4.2017.

Zabijačkové hody

27. 3. 2017

Uspořádali jsme zabijačkové hody a naši uživatelé tak měli možnost ochutnat spoustu dobrot jako je pečený bůček, jitrničky, klobásky či škvarky. Hody se nám vydařily a všichni si moc pochutnali.

Jarní tvoření

17. 3. 2017

V našem zařízení už zavládlo jaro!

Mezinárodní den žen

9. 3. 2017

Oslavili jsme MDŽ, všem uživatelkám jsme popřáli to nejlepší a předali kytičku.

Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže!

1. 3. 2017

Dnešním dnem jsme v našem zařízení odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže! Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a sice do konce dubna. Domov, který dojede pomyslně do Paříže (ujede 2 000 km jako první) vyhrává a získává hodnotné ceny. Naši uživatelé si první soutěžní den užili.

Držte nám palce! :-)

Retro ples s tombolou

1. 3. 2017

V našem zařízení se konal ples a tentokrát se nesl v duchu retra, součástí plesu byla také bohatá tombola a každý uživatel si tak odnesl svou výhru.

Odpoledne s dětmi

1. 3. 2017

I v tomto roce pokračujeme s návštěvami dětí ze ZŠ Komenského 66 Nový Jičín. Uživatelé se vždy na návštěvu dětí těší a stráví spolu krásné odpoledne.

Pečení dobrot

10. 2. 2017

Naši uživatelé rádi připravují dobroty, tentokrát upekli lahodnou buchtu a vepřové výpečky.

Mistrovství Evropy v krasobruslení

10. 2. 2017

Velké poděkování patří Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, který našim uživatelům daroval vstupenky a uživatelé si tak mohli vychutnat neopakovatelnou atmosféru mistrovství v krasobruslení.

Ledové království

13. 1. 2017

Naši uživatelé navštívili ledové království v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsou během měsíce ledna k vidění krásné ledové sochy.

Ježíškova vnoučata nejen z Fokusu

6. 1. 2017

K Vánocům patří nejen pohoda, klid, vůně cukroví a stromeček, ale také dárky. Zrodila se myšlenka splnit nějaká přání našim uživatelům, zrealizovat nám nápad pomohl SVČ Fokus Nový Jičín a ti za pomoci sociální sítě a zejména díky dobrým lidem, kteří si vybrali seniora s jeho přáním, naplnili štědrého ducha Vánoc. Dárky předávali zástupci Zastupitelstva dětí a mládeže spolu s ředitelem SVČ Fokus a ředitelkou Domova Duha p.o. Myšlenka se povedla, uživatelé byli šťastni, překvapeni a vděční. Velké díky také patří předávajícím dětem z Fokusu, které nás navštívily a dárky předaly.

Vánoční večírek

28. 12. 2016

Ve středu 21.12.2016 se v našem zařízení konal vánoční večírek s živou hudbou. K občerstvení se podávalo svařené víno, chlebíčky a nesmělo chybět ani cukroví. Večírek se nám vydařil, uživatelé si zazpívali a někteří i zatančili.

Vánoční trhy na náměstí

20. 12. 2016

Naši uživatelé navštívili vánoční trhy na náměstí v Novém Jičíně, ochutnali dobrý svařák a nechyběl ani punč.

Beseda se zdravotní sestrou

20. 12. 2016

Vedoucí zdravotnického úseku paní Radka Chybová uspořádala pro naše uživatelé besedu na téma výživa seniorů, která se konala na společenském sále budovy Bezručova. Uživatelé se mimo jiné dozvěděli skladbu jídelníčku, a jakým potravinám je lepší se vyvarovat.

Exkurze do závodu Pars Komponent

20. 12. 2016

Naši uživatelé podnikli exkurzi do závodu Pars Komponent ve Studénce, měli tak možnost prohlédnout si celou firmu i s odborným výkladem.

Vánoční vystoupení dětí

20. 12. 2016

V předvánočním čase nás navštívily děti ze Základní školy Tyršova a ze Základní školy Dlouhá. Děti si pro naše uživatelé připravily pěvecká vystoupení, která se moc povedla.

Novobělské babičky

25. 10. 2016

Navštívil nás pěvecký sbor Novobělské babičky, zaznělo spoustu krásných písniček a nechyběly ani vtipné scénky. Všem se vystoupení moc líbilo.

Turnaj v šipkách

14. 10. 2016

Dne 11.10.2016 se uskutečnil turnaj v šipkách, který pořádala Škola života o.p.s. Náš uživatel pan Ivo Černoch se umístil na krásném šestém místě.

Den otevřených dveří

5. 10. 2016

V úterý 4.10.2016 se v našem zařízení od 9:00 konal Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb. K vidění byli výrobky našich uživatel či ukázky aktivizačních pomůcek. Dne sociálních služeb se také zúšastnily děti ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín.

Výročí 5 let dobrovolnictví

26. 9. 2016

Dne 20.9.2016 se v našem zařízení uskutečnila oslava dobrovolnictví, před pěti lety začalo naše zařízení spolupracovat s dobrovolnickým centrem ADRA ve Frýdku-Místku. Oslava se konala ve společenském sále v budově Bezručova za pomoci dobrovolnického centra ADRA. Oslavy se účastnila celá řada hostů, mezi nimi byli mimo jiné dobrovolníci, kteří během pěti let docházeli či stále docházejí do našeho zařízení, naši uživatelé, dále zástupci města Nového Jičína a Moravskozsleského kraje  a kontaktní osoby z jiných sociálních zařízení. Během pěti let prošlo našim zařízením přes 60 dobrovolníků.

Výlet do Zoo Ostrava

12. 9. 2016

Ve čtvrtek 8.9.2016 jsme navštívili Zoologickou zahradu v Ostravě, počasí nám přálo a výlet jsme si pořádně užili. Velké poděkování patří pracovnicím Krajského úřadu Ostrava, které nám pomohly doprovodit uživatele.

Den sociálních služeb 7.9.2016

12. 9. 2016

Ve středu 7.9.2016 jsme prezentovali naši službu na Dni sociálních služeb na Masarykově náměstí. V odpoledních hodinách se k nám přidaly i děty ze Základní Školy  Komenského 66, Nový Jičín.

Pečení švestkového koláče

12. 9. 2016

Pískování obrázků

12. 9. 2016

Grilování

12. 9. 2016

V srpnu jsme opět grilovali, uživatelé si pochutnali na grilovaném kuřecím mase a klobásách.

Návštěva Zámku Kunín

12. 9. 2016

V červenci jsme navštívili Zámek Kunín, prošli jsme se zámeckou zahradou a občerstvili jsme se v zámecké restauraci.

Grilovačka

27. 6. 2016

Zahájili jsme grilovací sezónu! Podávalo se výborné grilované kuřecí maso, k pití nechybělo pivo. Akce se také zúčastnily děti ze ZŠ Komenského 66, Nový Jičín. Odpoledne se nadmíru vydařilo.

Mistrovství ve fotbale

15. 6. 2016

Fandíme českému týmu!!

Kinokavárna

13. 6. 2016

Promítali jsme legerdární film Homolka a tobolka. Všem se moc líbil.

Vystoupení pana Josefa Zímy

10. 6. 2016

Bylo nám velkým potěšením, že jsme si mohli poslechnout nestárnoucí písničky v podání krále české dechovky Josefa Zímy.

Kácení Máje

10. 6. 2016

Na konci května jsme káceli májku.

Sportovní hry

20. 5. 2016

V naší zahradě se konaly sportovní hry. Uživatelé si společně s dětmi ze ZŠ Komenského 66, Nový Jičín zasoutěžili v mnoha hrách a rovněž mohli vyhrát hezké ceny.

Květinový jarmark

17. 5. 2016

Svátek matek

10. 5. 2016

Včera jsme oslavili s našimi uživatelkami Svátek matek, každá uživatelka dostala milou kytičku.

Čarodějnice

2. 5. 2016

V našem zařízení jsme ve čtvrtek 28.4.2016 oslavili čarodějnice, jak se patří. Neodradilo nás ani špatné počasí a celá akce se konala v prostorách domova. K poslechu hrála živá hudba v podání pana Černocha a uživatelé si pochutnali na bramborácích či koláčcích.

Další hravé odpoledne s dětmi

27. 4. 2016

Včera nás již podruhé navštívily děti ze Základní školy, Komenského 66, Nový Jičín, uživatelé si hravé odpoledne opět náramně užili.

Hravé odpoledne s dětmi

14. 4. 2016

Ve středu nás navštívily děti ze školní družiny Základní školy Komenského 66, Nový Jičín, pod vedením paní Kovačíkové. Děti zpestřily odpoledne našim uživatelům, hrály se společenské hry, vyráběly různé věci. Všichni si kouzelné odpoledne užili.

Turnaj v bowlingu

5. 4. 2016

Návštěva Hotelu Praha

5. 4. 2016

Naši uživatelé navštívili Hotel Praha a ochutnali zdejší výborné zákusky a kávu.

Oslava MDŽ

9. 3. 2016

Včerejší den patřil našim uživatelkám, společně jsme oslavili mezinárodní den žen.

Maškarní ples

7. 3. 2016

Dne 18.2.2016 se v našem zařízení uskutečnil maškarní ples, který patří mezi naše tradiční události roku. K poslechu hrála živá hudba v podobě pana Černocha, hrály se především známé české písničky. K občerstvení se podávalo plno dobrot. Uživatelé si tento den velmi užili, naše uživatelky obzvlášť, neboť dopoledne se o jejich krásné účesy postarali studenti SŠ v Odrách. Součástí plesu byla bohatá tombola.

Důležité kontakty

Domov Duha
příspěvková organizace
Hřbitovní 1128/41
741 01 Nový Jičín

Telefon: +420 556 709 747,
+420 733 611 759
E-mail: reditel@domovduha.cz

Další kontakty