Svátek má: Oldřiška

Ze života uživatelů

Na této stránce můžete sledovat, co se u nás děje. 

Společenský ples

27. 2. 2020

Jako již tradičně jsme v našem domově pořádali společenský ples, ani letos nesměla chybět tombola a bohaté občerstvení. 

Návštěva muzea řeznictví

24. 2. 2020

Navštívili jsme muzeum řeznictví, kde jsme se dozvěděli řadu nových informací a pochutnali si na uzeninových výrobcích.

Tři králové

24. 2. 2020

I letos nás navštívili mudrci z východu. 

Česko zpívá koledy

24. 2. 2020

Jednou z dalších každoročních aktivit, pro nás již tradiční „ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY“ se opět povedlo na výbornou. Akce se uskutečnila v prosinci, zajištěné bylo občerstvení, zpívání koled u stromu a dobrá zábava. Děkujeme všem, kteří se podílejí na zajištění této akce a také za účast nejen uživatelů, ale také našich pracovníků a jejich rodinných příslušníků.

Výlet na Pustevny

12. 12. 2019

Vyrazili jsme na Pustevny, abychom si užili kouzlo podzimní přírody.

Den otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje

12. 12. 2019

V sobotu 28.9.2019 jsme vyrazili na Den otevřených dveří Krajského úřadu v Ostravě. 

Výlet do Klimkovic

9. 9. 2019

Vyrazili jsme na výlet do lázní Klimkovic, kde jsme si prošli krásným prostředím lázní a na závěr jsme si dopřáli občerstvení v blízké restauraci. 

Grilování v Mořkově

9. 9. 2019

Grilovali jsme v Mořkově, v bydlišti naší uživatelky, kde za pomoci rodinného příslušníka, strávila příjemné odpoledne se svými blízkými z domova.

Letní hry

9. 9. 2019

Teplé letní dny si zpříjemňujeme hraním různých her jako je například pexeso.

Prvomájový průvod

17. 5. 2019

Čarodějnické veselí

17. 5. 2019

Ani nepřízeň počasí nás neodradila od oslavy lidového zvyku pálení čarodějnic. Podával se výborný guláš, nechyběly lektvary v podobě míchaných nápojů a k dobré náladě se zpívaly nejrůznější písničky. 

Turnaj v deskových hrách

17. 5. 2019

V našem domově jsme pořádali turnaj v deskových hrách, kde si uživatelé mohli zasoutěžit v hrách jako je například Člověče nezlob se či kostky. Turnaj si uživatelé užili a brzy jej zopakujeme.

Ježíškova vnoučata

28. 12. 2018

Dárečky, které došly od Ježíškových vnoučat, jsme předali našim uživatelům, kteří neskrývali dojetí a radost. Dárečky byly, dle přání uživatel, různé. Někteří uživatelé si přáli sladkosti, jiní například kosmetické produkty. Velké nadšení poté zažila uživatelka, která si přála andulku a tu také dostala. Velké poděkování patří všem, kteří se do této krásné akce zapojili a našim uživatelům vykouzlili úsměv na tváři!

Vánoce v Žerotínském zámku

21. 12. 2018

Navštívili jsme Žerotínský zámek v Novém Jičíně, kde vládla krásná vánoční atmosféra.

Navštívil nás Mikuláš, čert i andělé

21. 12. 2018

Cesta vlakem do Olomouce

26. 11. 2018

Naši uživatele vyslovili přáni projet se vlakem a tak jsme nelenili a vyrazili do Olomouce, kde jsme si výlet zpříjemnili výborným obědem v místní restauraci. Už nyní se těšíme na další výlet vlakem!

Den sociálních služeb 2018

27. 9. 2018

Ve středu 12.9.2018 proběhl na Masarykově náměstí Den sociálních služeb. Letos byla akce zaměřena nejen na prezentaci jednotlivých sociálních služeb. Pro návštěvníky měli poskytovatelé připravený program v podobě prožitku. Od našeho stánku si návštěvníci mohli odnášet prožitek z Bazální stimulace a Tréninku paměti.

BINGO

13. 9. 2018

Společně jsme si zahráli velmi oblíbenou a známou losovací hru Bingo. Uživatelé si tak zasoutěžili a užili spoustu zábavy. Všichni soutěžící na konci hry obdrželi výherní balíček plný dobrot. 

Pečení švestkové dobroty

21. 8. 2018

K létu neodmyslitelně patří švestkový koláč a tak jsme si jeden upekli. Všem moc chutnal. 

Letní výlety

21. 8. 2018

Během slunečných letních dnů podnikáme každý pátek výlety po okolí, uživatelé tak navštívili například pramen Zrzávky, zříceninu hradu Starý Jičín či  Skalky. Na výletě nesmí chybět dobrá nálada a drobné občerstvení v podobě vychlazeného piva či kávy pro dámy.

Koktejlové odpoledne

25. 6. 2018

V parných dnech jsme uspořádali koktejlové odpoledne, uživatelé tak mohli ochutnat koktejl Mojito, zázvorovou či okurkovou limonádu, podávala se také řecká tradiční káva Frappé.

Křížovkářská liga

11. 6. 2018

Naši uživatelé se opět zapojili do originální soutěže Křížovkářská liga, která probíhala napříč domovy po celé České republice. Po dobu deseti týdnů uživatelé luštili celkem 10 křížovek. Akce nejen seniory bavila, ale také pravidelným luštěním, trénovali svou paměť. Na závěr soutěže, uživatelé obdrželi balíčky spolu s pamětními listy, jako poděkování za jejich účast v této soutěži.

Hlavní partnerem akce je Moravskoslezský kraj, záštitu převzal náměstek hejtmana kraje pan Jiří Navrátil, MBA.

2. ročník Stezky tréninku paměti

11. 6. 2018

Již podruhé jsme uspořádali Stezku tréninku paměti. V okolí domova bylo několik stanovišť, na kterých uživatelé plnili různé úkoly. Tým, který úkoly splnil v co nejkratším časovém úseku, zvítězil. Mezi úkoly patřily doplňovačky, kdy uživatelé doplňovali dvojici slov, poznávání potravin dle vůně, poznávání obrázků a rostlin. Na závěr paní ředitelka vyhlásila pořadí vítězů a předala uživatelům balíčky plné dobrot a diplomy. Tato akce se jistě stane naší tradiční záležitostí.

Škvařenice

7. 6. 2018

V květnu jsme, jako již tradičně, škvařili vaječinu. Počasí nám přálo a tak jsme si užívali slunečného dne.  

Výlet do Bubla City Ranč

1. 6. 2018

V květnu jsme navštívili ranč v Kopřivnici. kde uživatelé strávili krásné odpoledne v blízkosti koní.

Jedeme v tom společně - 3. ročník

2. 3. 2018

Včerejším dnem, tj. 1.3.2018, jsme v našem domově odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých!". Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a to do konce dubna. Domov, který ujede vzdálenost 1 800 km jako první, vyhrává. Naši uživatele se na celý závod moc těší, tak nám držte palce!  

 

Duhový maškarní bál

1. 3. 2018

Letošní bál byl kouzelně pestrý, neboť se konal v barvách duhy. O živou hudbu se tentokrát postaral náš uživatel, pan Josef Šenkýř, kterému patří velké poděkování. Nesměla chybět ani tradiční tombola, ve které mohli uživatelé vyhrát balíčky plné dobrot. 

Zimní dobroty

1. 3. 2018

Zimní počasí jsme si zpříjemňovali nejrůznějšími dobrotami, které si uživatelé sami připravili a pochutnali si na nich. Pekli jsme výborný slaný koláč, smažili bramboráky či se zahřáli punčem.

Tři králové

14. 2. 2018

Náš domov navštívili Tři králové.

Tradiční vánoční trhy

27. 12. 2017

V průběhu měsíce prosince jsme s uživateli navštěvovali vánoční trhy na náměstí, kde si uživateli prohlédli nabízené výrobky a vyzkoušeli nejrůznější dobroty.

Česko zpívá koledy

27. 12. 2017

Náš domov se zapojil do celorepublikové akce Česko zpívá koledy" a na zahradě našeho domova, jsme si ve středu 13.12., společně zazpívali koledy. K občerstvení se podávaly sladké palačinky a klobásy, nesměl chybět ani vánoční punč.

Navštívil nás Mikuláš

7. 12. 2017

V úterý 5.12.2017 do našeho zařízení zavítal Mikuláš se dvěma andílky a nesměl chybět ani čert. Uživatelé dostali balíčky plné dobrot a Mikulášské odpoledne si náležitě užili.

Podzimní ježci

18. 10. 2017

Uživatelé si zpříjemnili krásné podzimní dny výrobou ježků, kteří byli z barevných lístků, kaštanů, žaludů, šípků a šišek. 

Country odpoledne

9. 10. 2017

V rámci TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB, který probíhal v týdnu od 2.10. - 8.10.2017,  jsme v našem zařízení uspořádali country odpoledne, navštívila nás kapela GZM, chybět nesměly písničky jako „Báječná ženská“, „Červený kamení“ či „Montgomery". Naši uživatelé si odpoledne moc užili, rádi se do zpěvu zapojili a zavzpomínali tak na své mladé léta.

Den otevřených dveří v našem zařízení

9. 10. 2017

V úterý 3.10.2017 od 10:00 hodin probíhal v našem zařízení den otevřených dveří a to na budovách Bezručova a Máchova. Na budově Hřbitovní se konal ve středu 4.10. Naši uživatelé si pro navštěvníky připravili program, k vidění byly výrobky uživatel, v odpoledních hodinách si naši uživatelé zahráli společenské hry, zahrát si s nimi mohli i rodinní příslušníci.

Sportovní hry s dětmi

2. 10. 2017

V pondělí 27.9.2017 nás navštívily děti ze Základní školy Komenského 66, Nový Jičín. Uživatelé si společně s dětmi zahráli sportovní hry - hádali a doplňovali slova, házeli víčka do sklenic a mnoho dalších aktivit. Na závěr byli všichni zúčastněni obdarováni diplomem a sladkou odměnou. Nejen uživatelé, ale také děti byli odpoledním programem nadšeni.

Den sociálních služeb 13.9.2017

2. 10. 2017

Ve středu 13.9.2017 probíhal na Masarykově náměstí, Den sociálních služeb. Jako již tradičně, měla naše služba na náměstí stánek, ve kterém si mohli návštěvníci prohlédnout nejen výrobky našich uživatel, ale také se dozvědět důležité informace o našem zařízení. V rámci Dne sociálních služeb byli také oceněni dobrovolníci pro rok 2016, mezi oceněnými byl pan Jaroslav Bílý, který dochází do našeho zařízení. Ocenění dostala také koordinátorka pro dobrovolnickou činnost, paní Naďa Lebedová a to za dlouhodobý přínos v oblasti dobrovolnictví. 

Výlet do Teplic nad Bečvou

12. 9. 2017

Ve čtvrtek 7.9. jsme podnikli výlet do lázní Teplice nad Bečvou. Sice nesvítilo sluníčko, ale i přesto jsme si výlet nadmíru užili. Prošli jsme si kolonádou, prohlédli si léčebné prameny a načerpali lázeňskou atmosféru. Výlet jsme zakončili výborným obědem, nesměla chybět česká klasika v podobě řízku s brambory a lázeňské oplatky.

Srpnové grilování

6. 9. 2017

Na závěr léta jsme grilovali, počasí nám přálo a tak jsem si mohli pochutnat na výborných klobásách a marinované krkovičce. Uživatelé byli jako vždy z grilování nadšení. 

Pečení bábovky

6. 9. 2017

Odpoledne jsme si zpříjemnili pečením bábovky, která všem moc chutnala.

 

Stezka tréninku paměti

30. 6. 2017

S našimi uživateli jsme uspořádali stezku tréninku paměti. Stezka vedla okolím domova, kde bylo několik stanovišť, na kterých čekala na uživatele řada nejrůznějších úkolů. Uživatelé byli rozděleni do čtyř týmů a museli úkoly splnit v co nejkratším časovém úseku. Mezi úkoly patřily například doplňovačky, kdy uživatelé doplňovali dvojici slov, poznávání potravin podle vůně, poznávání rostlin a obrázků. Na závěr stezky tréninku paměti bylo vyhodnocení, pří kterém paní ředitelka vyhlásila vítězné pořadí soutěžních týmů a následně předala uživatelům balíčky plné dobrot. Uživatelé byli nadšení a rádi si v budoucnu další stezku tréninku paměti zopakují.

Výlet do města Příbor

26. 6. 2017

Naše uživatelky vyslovily přání návštívit město Příbor a tak jsme neváhali a vydali se na výlet. V Příboře jsme navštívili Zahrady piaristického kláštera, z tamní atmosféry jsme byli nadšení. Po krásném zážitku jsme se vydali do cukrárny na Příborském náměstí, kde jsme výlet završili zmrzlinou.

Využíváme dešťovou vodu k zavlažování

9. 6. 2017

Zachycujeme děšťovou vodu do sudů, které následně naši uživatelé a pracovníci využívají k zavlažování zahrad a letniček.

Čarodějnice a škvaření vaječiny

23. 5. 2017

Z důvodu nepřízně počasí jsme pálení čarodějnic uskutečnili až v květnu a rovnou jsme je spojili se škvařením vaječiny. Počasí nám pro tentokrát přálo a mohli jsme si tak užít nejen dobrou zábavu, ale i slunečné počasí.

Schůzka uživatel s paní ředitelkou

23. 5. 2017

Paní ředitelka se s uživateli pravidelně potkává, aby sdělila potřebné informace o průběhu služby, a zároveň s uživateli diskutuje o jejich potřebách a přáních.

Novojičínský jarmark

12. 5. 2017

Navštívili jsme novojičínský jarmark, kde byla k vidění spousta krásných květin.

Vyhlášení soutěže „Jedeme v tom společně“

5. 5. 2017

Byla vyhodnocena soutěž, Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“, z celkového součtu 53 soutěžících domovů, jsme se umístili na krásném 20. místě. Sice jsme nic nevyhráli, přesto jsme však naše uživatelé ocenili za jejich snahu, s jakou přistupovali k soutěži. Každý závodník dostal pamětní list a taštičku plnou dobrot. Uživatelé, kteří se umístili na prvních třech místech, navíc obdrželi poháry.

 

Celorepubliková soutěž „Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“ končí

3. 5. 2017

V pátek 28.4.2017 se uskutečnil finální závod, který určuje pořadí vítězů. Cílem závodu bylo ujet závěrečných 50 kilometrů, za co nejkratší časový úsek. Naši závodníci se do závodu pustili s vervou sobě vlastní a 50 kilometrů jsme ujeli zhruba za 45 minut. Konec závodu jsme oslavili jako praví závodníci šampusem. Výsledky z celkového pořadí soutěže se brzy dozvíme.

 

Mobilní zahrádky

18. 4. 2017

K jarním měsícům neodmyslitelně patří zahradničení a vše co je s ním spojeno. Díky mobilním zahrádkám se i naši uživatelé pustili s chutí do zahradnických prací. Mobilní zahrádky jsme si osázeli bylinkami, ze kterých si mohou uživatelé připravovat například chutné čaje či si jimi dochutit stravu, také jsme se rozhodli pěstovat zeleninu a ovoce, například kedlubny či jahody.

 

Pečení beránka a barvení vajíček

13. 4. 2017

Na oslavu velikonočních svátků upekli naši uživatelé tradičního beránka a nabarvili vajíčka.

Soutěž „Jedeme v tom společně“ pokračuje

13. 4. 2017

Je za námi první půlka závodu „Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže“. Naši uživatelé si v průběhu března užili spoustu legrace, mimo jiné jsme se pomocí skypu spojili s dalšími zařízeními, která také soutěží a mohli jsme se tak navzájem povzbudit, rovněž jsme si vychutnali pivo Litovel, které je jedním ze sponzorů soutěže. Společně jsem našlapali přes 1700 km. Soutěž finišuje 28.4.2017.

Zabijačkové hody

27. 3. 2017

Uspořádali jsme zabijačkové hody a naši uživatelé tak měli možnost ochutnat spoustu dobrot jako je pečený bůček, jitrničky, klobásky či škvarky. Hody se nám vydařily a všichni si moc pochutnali.

Jarní tvoření

17. 3. 2017

V našem zařízení už zavládlo jaro!

Mezinárodní den žen

9. 3. 2017

Oslavili jsme MDŽ, všem uživatelkám jsme popřáli to nejlepší a předali kytičku.

 

Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže!

1. 3. 2017

Dnešním dnem jsme v našem zařízení odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže! Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a sice do konce dubna. Domov, který dojede pomyslně do Paříže (ujede 2 000 km jako první) vyhrává a získává hodnotné ceny. Naši uživatelé si první soutěžní den užili.

Držte nám palce! smiley

Retro ples s tombolou

1. 3. 2017

V našem zařízení se konal ples a tentokrát se nesl v duchu retra, součástí plesu byla také bohatá tombola a každý uživatel si tak odnesl svou výhru.

Odpoledne s dětmi

1. 3. 2017

I v tomto roce pokračujeme s návštěvami dětí ze ZŠ Komenského 66 Nový Jičín. Uživatelé se vždy na návštěvu dětí těší a stráví spolu krásné odpoledne.

Pečení dobrot

10. 2. 2017

Naši uživatelé rádi připravují dobroty, tentokrát upekli lahodnou buchtu a vepřové výpečky.

Mistrovství Evropy v krasobruslení

10. 2. 2017

Velké poděkování patří Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, který našim uživatelům daroval vstupenky a uživatelé si tak mohli vychutnat neopakovatelnou atmosféru mistrovství v krasobruslení.

Ledové království

13. 1. 2017

Naši uživatelé navštívili ledové království v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsou během měsíce ledna k vidění krásné ledové sochy.

 

Ježíškova vnoučata nejen z Fokusu

6. 1. 2017

K Vánocům patří nejen pohoda, klid, vůně cukroví a stromeček, ale také dárky. Zrodila se myšlenka splnit nějaká přání našim uživatelům, zrealizovat nám nápad pomohl SVČ Fokus Nový Jičín a ti za pomoci sociální sítě a zejména díky dobrým lidem, kteří si vybrali seniora s jeho přáním, naplnili štědrého ducha Vánoc. Dárky předávali zástupci Zastupitelstva dětí a mládeže spolu s ředitelem SVČ Fokus a ředitelkou Domova Duha p.o. Myšlenka se povedla, uživatelé byli šťastni, překvapeni a vděční. Velké díky také patří předávajícím dětem z Fokusu, které nás navštívily a dárky předaly.

Vánoční večírek

28. 12. 2016

Ve středu 21.12.2016 se v našem zařízení konal vánoční večírek s živou hudbou. K občerstvení se podávalo svařené víno, chlebíčky a nesmělo chybět ani cukroví. Večírek se nám vydařil, uživatelé si zazpívali a někteří i zatančili.

Vánoční trhy na náměstí

20. 12. 2016

Naši uživatelé navštívili vánoční trhy na náměstí v Novém Jičíně, ochutnali dobrý svařák a nechyběl ani punč.

Beseda se zdravotní sestrou

20. 12. 2016

Vedoucí zdravotnického úseku paní Radka Chybová uspořádala pro naše uživatelé besedu na téma výživa seniorů, která se konala na společenském sále budovy Bezručova. Uživatelé se mimo jiné dozvěděli skladbu jídelníčku, a jakým potravinám je lepší se vyvarovat.

Exkurze do závodu Pars Komponent

20. 12. 2016

Naši uživatelé podnikli exkurzi do závodu Pars Komponent ve Studénce, měli tak možnost prohlédnout si celou firmu i s odborným výkladem.

Vánoční vystoupení dětí

20. 12. 2016

V předvánočním čase nás navštívily děti ze Základní školy Tyršova a ze Základní školy Dlouhá. Děti si pro naše uživatelé připravily pěvecká vystoupení, která se moc povedla.

Novobělské babičky

25. 10. 2016

Navštívil nás pěvecký sbor Novobělské babičky, zaznělo spoustu krásných písniček a nechyběly ani vtipné scénky. Všem se vystoupení moc líbilo.

Den otevřených dveří

5. 10. 2016

V úterý 4.10.2016 se v našem zařízení od 9:00 konal Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb. K vidění byli výrobky našich uživatel či ukázky aktivizačních pomůcek. Dne sociálních služeb se také zúšastnily děti ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín.

Výročí 5 let dobrovolnictví

26. 9. 2016

Dne 20.9.2016 se v našem zařízení uskutečnila oslava dobrovolnictví, před pěti lety začalo naše zařízení spolupracovat s dobrovolnickým centrem ADRA ve Frýdku-Místku. Oslava se konala ve společenském sále v budově Bezručova za pomoci dobrovolnického centra ADRA. Oslavy se účastnila celá řada hostů, mezi nimi byli mimo jiné dobrovolníci, kteří během pěti let docházeli či stále docházejí do našeho zařízení, naši uživatelé, dále zástupci města Nového Jičína a Moravskozsleského kraje  a kontaktní osoby z jiných sociálních zařízení. Během pěti let prošlo našim zařízením přes 60 dobrovolníků.

Výlet do Zoo Ostrava

12. 9. 2016

Ve čtvrtek 8.9.2016 jsme navštívili Zoologickou zahradu v Ostravě, počasí nám přálo a výlet jsme si pořádně užili. Velké poděkování patří pracovnicím Krajského úřadu Ostrava, které nám pomohly doprovodit uživatele.

Den sociálních služeb 7.9.2016

12. 9. 2016

Ve středu 7.9.2016 jsme prezentovali naši službu na Dni sociálních služeb na Masarykově náměstí. V odpoledních hodinách se k nám přidaly i děty ze Základní Školy  Komenského 66, Nový Jičín.

Pečení švestkového koláče

12. 9. 2016

Grilování

12. 9. 2016

V srpnu jsme opět grilovali, uživatelé si pochutnali na grilovaném kuřecím mase a klobásách.

Návštěva Zámku Kunín

12. 9. 2016

V červenci jsme navštívili Zámek Kunín, prošli jsme se zámeckou zahradou a občerstvili jsme se v zámecké restauraci.

Grilovačka

27. 6. 2016

Zahájili jsme grilovací sezónu! Podávalo se výborné grilované kuřecí maso, k pití nechybělo pivo. Akce se také zúčastnily děti ze ZŠ Komenského 66, Nový Jičín. Odpoledne se nadmíru vydařilo.

Vystoupení pana Josefa Zímy

10. 6. 2016

Bylo nám velkým potěšením, že jsme si mohli poslechnout nestárnoucí písničky v podání krále české dechovky Josefa Zímy.

Kácení Máje

10. 6. 2016

Na konci května jsme káceli májku.

Sportovní hry

20. 5. 2016

V naší zahradě se konaly sportovní hry. Uživatelé si společně s dětmi ze ZŠ Komenského 66, Nový Jičín zasoutěžili v mnoha hrách a rovněž mohli vyhrát hezké ceny.

Květinový jarmark

17. 5. 2016

Svátek matek

10. 5. 2016

Včera jsme oslavili s našimi uživatelkami Svátek matek, každá uživatelka dostala milou kytičku.

Čarodějnice

2. 5. 2016

V našem zařízení jsme ve čtvrtek 28.4.2016 oslavili čarodějnice, jak se patří. Neodradilo nás ani špatné počasí a celá akce se konala v prostorách domova. K poslechu hrála živá hudba v podání pana Černocha a uživatelé si pochutnali na bramborácích či koláčcích.

 

Další hravé odpoledne s dětmi

27. 4. 2016

Včera nás již podruhé navštívily děti ze Základní školy, Komenského 66, Nový Jičín, uživatelé si hravé odpoledne opět náramně užili.

Hravé odpoledne s dětmi

14. 4. 2016

Ve středu nás navštívily děti ze školní družiny Základní školy Komenského 66, Nový Jičín, pod vedením paní Kovačíkové. Děti zpestřily odpoledne našim uživatelům, hrály se společenské hry, vyráběly různé věci. Všichni si kouzelné odpoledne užili.

Návštěva Hotelu Praha

5. 4. 2016

Naši uživatelé navštívili Hotel Praha a ochutnali zdejší výborné zákusky a kávu.

Oslava MDŽ

9. 3. 2016

Včerejší den patřil našim uživatelkám, společně jsme oslavili mezinárodní den žen.

Maškarní ples

7. 3. 2016

Dne 18.2.2016 se v našem zařízení uskutečnil maškarní ples, který patří mezi naše tradiční události roku. K poslechu hrála živá hudba v podobě pana Černocha, hrály se především známé české písničky. K občerstvení se podávalo plno dobrot. Uživatelé si tento den velmi užili, naše uživatelky obzvlášť, neboť dopoledne se o jejich krásné účesy postarali studenti SŠ v Odrách. Součástí plesu byla bohatá tombola.

Kvízové odpoledne

20. 2. 2020

Zimní dny jsme si zpříjemnili kvízovým odpolednem.

Silvestrovská kavárna

20. 2. 2020

Rok 2019 jsme již tradičně ukončili „Silvestrovskou kavárnou“, kde nechyběl ani přípitek na nový rok. Kavárničky se učastnili také dobrovolníci.

Děcka ze Skoronic

20. 2. 2020

Jako každý rok k nám opět zavítal soubor „Děcka ze Skoronic“ se svým vánočním vystoupením.

Rozsvícení vánočního stromečku

20. 2. 2020

Na terase jsme si slavnostně rozsvítili vánoční stromeček. Na jeho ozdobě jsme si dali záležet. U vánočního punče a zpěvu koled jsme se pěkně zahřáli.

Cesta do Ostravy

10. 10. 2018

Pro obměnu šatníku a doplňků bydlení jsme vyrazili do Ostravy. Hustou mlhu, která nás v počátku cesty doprovázela najednou vystřídalo sluníčko a my jsme tak mohli přes okno auta pozorovat krásnou podzimní krajinu.

Další překvapení nás čekalo v nákupním centru, které se pod svojí výzdobou již proměnilo do vánočního času.

Den sociálních služeb 2018

27. 9. 2018

Ve středu 12.9.2018 proběhl na Masarykově náměstí Den sociálních služeb. Letos byla akce zaměřena nejen na prezentaci jednotlivých sociálních služeb. Pro návštěvníky měli poskytovatelé připravený program v podobě prožitku. Od našeho stánku si návštěvníci mohli odnášet prožitek z Bazální stimulace a Tréninku paměti.

Den plný zábavy

7. 9. 2018

Společný den plný zábavy a soutěžení jsme si krásně užili. Do tradičního turnaje jsme letos poprvé přizvali i uživatele dalších sociálních služeb, kteří pozvání přijali a turnaje se zúčastnili. Abychom netrpěli žízní ani hladem, se postarali kuchaři. Připravili nám pestré občerstvení. Oceněni byli všichni soutěžící a vítězové navíc odbrželi medaile, poháry a dárkové koše. V dalším ročníku budeme určitě pokračovat.

Prohlídka letiště Leoše Janáčka

12. 7. 2018

Zábava s petanqem

12. 7. 2018

Výletní odpoledne

12. 7. 2018

Zajeli jsme se podívat do Klokočůvek, kde jsme navštívili poutní místo Maria Skálu. Dále jsme pokračovali prohlídkou ranče a posezením v příjemné restauraci.

Navštívil nás pěvecký sbor z Itálie

14. 5. 2018

Svojí návštěvou a vystoupením nás potěšil pěvecký sbor z Itálie. Vzájemně jsme se obdarovali malými dárečkami, ze kterých jsme měli velkou radost. Pro naše hosty jsme rovněž připravili posezení v naší útulné zahradě a nechybělo ani tradiční pohoštění v českém stylu.

Procházka městem

14. 5. 2018

Stavění Máje spojené s opékáním

2. 5. 2018

Stavění Máje se stalo u nás tradicí. Letos jsme akci spojili s posezením u ohně a opékáním. 

Vítání jara v zábavném duchu

26. 4. 2018

Jaro jsme přivítali se vší parádou, na které nechyběla hudba ani dobré občerstvení.

Cvičení jógy

26. 4. 2018

Cvičení jógy je pro nás oblíbenou aktivitou. Paní L., která u nás aktivitu vede, cviky přizpůsobí našim potřebám a rovněž tělesným schopnostem, a tak si ji můžeme zacvičit téměř všichni.

Jedeme v tom společně - 3. ročník

2. 3. 2018

Včerejším dnem, tj. 1.3.2018, jsme v našem domově odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých!". Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a to do konce dubna. Domov, který ujede vzdálenost 1 800 km jako první, vyhrává. Naši uživatele se na celý závod moc těší, tak nám držte palce!  

 

Návštěva Kašpara, Melichara a Baltazara

9. 2. 2018

Nákupy v shopping parku Ostrava

9. 2. 2018

Česko zpívá koledy

27. 12. 2017

Náš domov se zapojil do celorepublikové akce Česko zpívá koledy" a na zahradě našeho domova, jsme si ve středu 13.12., společně zazpívali koledy. K občerstvení se podávaly sladké palačinky a klobásy, nesměl chybět ani vánoční punč.

Zooterapie

9. 11. 2017

K radosti a smysluplnému trávení svého času přispívá našim uživatelům kontakt se zvířaty a zapojení se do péče o ně.

Poznávací jízda

9. 11. 2017

Za poznávací jízdou jsme se vydali do nedalekých obcí Sedlnic a Příbora. Naši jízdu jsme si zpříjemnili dobrým obědem a na závěr posezením v cukrárně.

Tradiční turnaj v šipkách

9. 11. 2017

Dne 8.11.2017 jsme se zúčastnili již tradičního turnaje v šipkách, který pořáda organizace Škola života o.p.s. Turnaj se konal v prostorách klubu Majnl Dance. Naši uživatelé se umístili na krásném prvním místě, všem soutěžícím moc gratulujeme.

Den sociálních služeb 13.9.2017

2. 10. 2017

Ve středu 13.9.2017 probíhal na Masarykově náměstí, Den sociálních služeb. Jako již tradičně, měla naše služba na náměstí stánek, ve kterém si mohli návštěvníci prohlédnout nejen výrobky našich uživatel, ale také se dozvědět důležité informace o našem zařízení. V rámci Dne sociálních služeb byli také oceněni dobrovolníci pro rok 2016, mezi oceněnými byl pan Jaroslav Bílý, který dochází do našeho zařízení. Ocenění dostala také koordinátorka pro dobrovolnickou činnost, paní Naďa Lebedová a to za dlouhodobý přínos v oblasti dobrovolnictví. 

Mobilní salaš u nás na zahradě

29. 9. 2017

V úterý dopoledne jsme v prostorách naší zahrady přivítali "Mobilní salaš". Ovečky jsme si mohli nejen pohladit, ale i postiskat v náruči. Vyzkoušeli jsme si činnost spojenu se zpracováváním vlny, někteří z nás si vyzkoušeli i oblek pastýře. 

Příprava a ochutnávka osvěžujícího koktejlu

21. 8. 2017

Odpoledne jsme si na terase zpříjemnili přípravou výborného osvěžujícího koktejlu s čokoládou a banány, na kterém jsme si při odpolení relaxaci pochutnávali. Koktejl se nám podařil, byl výborný☺

Návštěva obce Hodslavice

10. 8. 2017

Aktivně našim uživatelům napomáháme být v kontaktu s jejich dřívějším bydlištěm, ke kterému většina z nich mají silné pouto.

Hurá za osvěžením

10. 8. 2017

Letní den jsme si zpříjemnili procházkou městem a osvěžením u vodotrysku a zmrzlinového poháru.

Návštěva obce Bartošovice

22. 6. 2017

Na přání uživatelů jsme navštívíli obec Bartošovice, kde někteří uživatelé žili, mají své vazby nejen k lidem, ale i k místům. Před odjezdem jsme poseděli v příjemné restauraci u rybníka, jejíž prostředí nabízí nádhernou přírodu bohatou na zpěv ptáků, kvákání žab, šumění stromů a další krásy. 

Návštěva oddílu sportovního klubu FunTime Athletics z Nového Jičína

22. 6. 2017

O skvělou zábavu a aktivně strávené odpoledne se postarala návštěva oddílu sportovního klubu FunTime Athletics z Nového Jičína. Předvedli nám jejich dechberoucí vystoupení, po kterém zábava pokračovala společným zapojením do různých her. Zažili jsme spoustu legrace a vůbec nám v zábavě nebránil náš věkový rozdíl, ba naopak☺. Těšíme se na další společné setkání.

Interaktivní zobrazovač pro aktivní přístup k uživatelům imobilním

13. 6. 2017

Práce s interaktivním zobrazovačem, který jsme pořídili, napomáhá imobilním uživatelům možnost aktivně trávit volnočasové aktivity, dle jejich přání a individuálních potřeb.

Využíváme dešťovou vodu k zavlažování

9. 6. 2017

Zachycujeme děšťovou vodu do sudů, které následně naši uživatelé a pracovníci využívají k zavlažování zahrad a letniček.

Návštěva pivovaru

31. 5. 2017

Za ochutnávkou piva a prohlídkou pivovaru jsme vyjeli do Kopřivnice. Pracovník nás pivovarem provedl a seznámil nás se zajímavými informacemi k chodu místního pivovaru a výrobě piva. Po prohlídce jsme si zašli na dobrý oběd a čepované pivo. 

Kácení Májky

31. 5. 2017

Schůzka uživatelů s paní ředitelkou

31. 5. 2017

Na schůzce si uživatelé povykládali s paní ředitelkou, která je rovněž seznámila s aktuálními informacemi, týkající se služby. 

Návštěva europoslankyně Ing. Michaely Šojdrové a náměstka hejtmana kraje Jiřího Navrátila

28. 5. 2017

Poslankyně Evropského parlamentu Ing. Michaela Šojdrová ve společnosti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast pana Jiřího Navrátila navštívila uživatele našeho zařízení. Paní Šojdrová osobně předala uživatelům knihu o kardinálu Miroslavu Vlkovi "Umývač výloh a arcibiskup - Příběh člověka v proměnách doby.

Novojičínský květinový jarmark

12. 5. 2017

Oslava Dne Matek

12. 5. 2017

Svátek maminek jsme si společně oslavili. Paní ředitelka každou ženu obdarovala kytičkou a krásný přáním, které velmi potěšilo. 

Posezení v cukrárně

12. 5. 2017

Vyhlášení soutěže „Jedeme v tom společně“

5. 5. 2017

Byla vyhodnocena soutěž, Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“, z celkového součtu 53 soutěžících domovů, jsme se umístili na krásném 20. místě. Sice jsme nic nevyhráli, přesto jsme však naše uživatelé ocenili za jejich snahu, s jakou přistupovali k soutěži. Každý závodník dostal pamětní list a taštičku plnou dobrot. Uživatelé, kteří se umístili na prvních třech místech, navíc obdrželi poháry.

 

Celorepubliková soutěž „Jedeme v tom společně, aneb jedeme do Paříže“ končí

3. 5. 2017

V pátek 28.4.2017 se uskutečnil finální závod, který určuje pořadí vítězů. Cílem závodu bylo ujet závěrečných 50 kilometrů, za co nejkratší časový úsek. Naši závodníci se do závodu pustili s vervou sobě vlastní a 50 kilometrů jsme ujeli zhruba za 45 minut. Konec závodu jsme oslavili jako praví závodníci šampusem. Výsledky z celkového pořadí soutěže se brzy dozvíme.

 

Velikonoční pečení

26. 4. 2017

Svátky jara se u nás neobejdou bez pečení beránků a zajíčků, kterými si zdobíme, tak jako doma, i naše pokoje.  Pečeme i drobné cukroví a při kávičce si na něm společně pochutnáváme. 

Soutěž „Jedeme v tom společně“ pokračuje

13. 4. 2017

Je za námi první půlka závodu „Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže“. Naši uživatelé si v průběhu března užili spoustu legrace, mimo jiné jsme se pomocí skypu spojili s dalšími zařízeními, která také soutěží a mohli jsme se tak navzájem povzbudit, rovněž jsme si vychutnali pivo Litovel, které je jedním ze sponzorů soutěže. Společně jsem našlapali přes 1700 km. Soutěž finišuje 28.4.2017.

Hašlerovy písničky

4. 4. 2017

Známé písničky si uživatelé nejen rádi poslechli, ale do jejich zpěvu se i zapojili.

Výlet do přírody

4. 4. 2017

Výlet do přírody jsme si v závěru zpříjemnili posezením v restauraci u čepovaného pivka, dobré kávy a zmrzliny.

Hromadná schůzka uživatelů s paní ředitelkou

4. 4. 2017

O přání a potřeby uživatelů se paní ředitelka aktivně zajímá. S uživateli se pravidelně potkává, naslouchá jim, diskutuje a seznamuje s potřebnými informacemi. 

Bylinková a květinová zahrádka

28. 3. 2017

Nastalo období jara a my se opět po dlouhé zimě pouštíme do našeho zahrádkaření. Jednu naši zahrádku jsme si osázeli bylinkami, které máme rádi nejen v čaji, ale pro jejich vůni a léčebnou sílu je využíváme i pro další účely, jako aromaterapii aj.. Druhou zahrádku jsme si "my ženy" osázeli krásnými jarními kytičkami, které se nám líbí a jejich krása nás vždy rozveselí. Další zahrádky již připravujeme pro pěstování zeleniny a jahod. Čeká nás spousta práce, na kterou se však moc těšíme a hlavně na naši úrodu.

Turnaj v bowlingu 2017

21. 3. 2017

I letos jsme se zúčastnili turnaje v bowlingu, pořádaným Školou Života. Zasportovali jsme si, pobavili se a zažili spostu legrace. Těšíme se na další ročník.

 

Výlet za nakupováním

21. 3. 2017

Po zimě je zapotřebí obměnit šatník, proto jsme se vypravili za nákupy. Naše nakupování se samozřejmě nemůže obejít bez posezení u dobré kávičky.

 

Bramborákové odpoledne

21. 3. 2017

Odpoledne jsme dostali chuť na placky, a tak jsme se dali do jejich přípravy. Placky se nám podařily.

    

Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže!

1. 3. 2017

Dnešním dnem jsme v našem zařízení odstartovali celorepublikovou soutěž Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže! Soutěžit se bude po dobu dvou měsíců a sice do konce dubna. Domov, který dojede pomyslně do Paříže (ujede 2 000 km jako první) vyhrává a získává hodnotné ceny. Naši uživatelé si první soutěžní den užili.

Držte nám palce! smiley

Ples v retro stylu

27. 2. 2017

Téma plesu jsme tentokrát zaměřili na dřívější dobu. Nejen výzdoba, ale i oblečení, účesy, občerstvení a hudba se nesla v tomto duchu.

Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017

21. 2. 2017

Shlédnout naživo Mistrovství Evropy v krasobruslení umožnil našim uživatelům zřizovatel Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Uživatelé z krasobruslení byli unešeni.

V novém roce pokračujeme ve cvičení jógy

19. 1. 2017

   

Návštěva Tří králů

19. 1. 2017

  

Hurá do města na vánoční trhy

19. 1. 2017

Po nakupování jsme se zahřáli vánočním punčem, který nám chutnal. 

  

Vystoupení dětí s vánočním progarmem

19. 1. 2017

K návštěvě se připojil i pan starosta PhDr. Jaroslav Dvořák, který uživatelům popřál krásné vánoční svátky.

 

Pečení cukroví

19. 1. 2017

Vánoční atmosféru jsme si zpříjemnili pečením cukroví, které nám krásně provonělo celý domov.

  

Mikulášské pozdravení

19. 1. 2017

 

Hudební vystoupení Děcka ze Skoronic

19. 1. 2017

Vystoupení bylo dojemné. Na chvíli jsme se ponořili do jiné doby i kraje.

 

  

Kateřinská zábava2

11. 12. 2016

Volby 2016

3. 11. 2016

Uživatele v zapojení do života společnosti aktivně podporujeme.

Turnaj v šipkách

3. 11. 2016

Zúčastnili jsme se dalšího ročníku tradičního turnaje v šipkách, který pořádala Škola života o.p.s.. Rádi jsme si zasoutěžili a užili spoustu zábavy a legrace.   

Den otevřených dveří

3. 11. 2016

V rámci Dne otevřených dveří v našem zařízení, který se konal 4.října 2016, k nám zavítali lidé z okolí, příbuzní stávajících i potencionálních uživatelů a rovněž bývalí zaměstnanci. Atmosféra byla přátelská. K příjemnému zakončení návštěvy jsme měli pro hosty připravené drobné občerstvení.

Výročí 5 let dobrovolnictví

26. 9. 2016

Dne 20.9.2016 se v našem zařízení uskutečnila oslava dobrovolnictví, před pěti lety začalo naše zařízení spolupracovat s dobrovolnickým centrem ADRA ve Frýdku-Místku. Oslava se konala ve společenském sále v budově Bezručova za pomoci dobrovolnického centra ADRA. Oslavy se účastnila celá řada hostů, mezi nimi byli mimo jiné dobrovolníci, kteří během pěti let docházeli či stále docházejí do našeho zařízení, naši uživatelé, dále zástupci města Nového Jičína a Moravskozsleského kraje  a kontaktní osoby z jiných sociálních zařízení. Během pěti let prošlo našim zařízením přes 60 dobrovolníků.

Vinobraní

21. 9. 2016

Tak jako na správném vinobraní nechyběly sladké hrozny vinné révy a dobré bílé a červené víno. 

Den sociálních služeb města Nový Jičín

21. 9. 2016

 V našem stánku se návštěvníci mohli dozvědět nejen jaké služby poskytujeme, ale i jak to u nás žije. Na náměstí jsme potkali spoustu přátel a bavili jsme se připraveným programem. 

Návštěva poutního místa - Skála Panny Marie

30. 8. 2016

Navštívili jsme poutní místo Skálu Panny Marie. Prošli jsme se okolím a před zpáteční cestou jsme se posilnili dobrým obědem v místní restauraci. 

Zájezd do ZOO Ostrava

1. 7. 2016

Ve středu 29. června jsme jeli na zájezd do ZOO Ostrava. Sluníčko nás hřálo a náladu jsme měli veselou. Letošní zájezd byl vyjímečný v tom, že nám v jeho individuálním zajištění napomohli pracovníci krajského úřadu moravskoslezského kraje. Ti našim uživatelům zajistili individuální doprovod a potřebnou pomoc. Každý uživatel si tak mohl užít den podle sebe. Ze zájezdu jsme si odvezli spoustu zážitků a těšíme se na další.☺

Vystoupení zpěváka Josefa Zímy

9. 6. 2016

Příjemně strávené odpoledne

31. 5. 2016

Zpívání s Anežkou -

31. 5. 2016

Koncert Ondráše v Beskydském divadle

17. 5. 2016

Panu N.V. jsme napomohli zajít si na koncert Ondráše do Beskydského divadla a setkat se se svými přáteli ze sboru, ve kterém dříve působil jako jeho člen. Byl šťastný a koncert si užil.   

Výlet na Skalky

12. 5. 2016

Sluníčko a jarní počasí nás láká do přírody. 

Splněné přání

12. 5. 2016

Velkým přáním pana N.V. bylo navštívit své bývalé pracoviště, kterým bylo knihkupectví. Pracoval zde 12 let jako prodavač. Pracovnice společně s panem N.V. návštěvu naplánovali a knihkupectví navštívili. V knihkupectví si popovídal s paní prodavačkou a zavzpomínal na dřívější období. Pan N.V. měl velkou radost, splnilo se mu jeho velké přání. 

Zahrádkářská sezóna již u nás vypukla

11. 4. 2016

Nasadili jsme si nejen kytičky pro okrasu, ale i bylinky pro zdraví a zeleninku pro chuť.

Oslava MDŽ

5. 4. 2016

Ženy byly obdarovány nejen kytičkou, ale i krásnou písničkou v podání malého houslisty Františka.

Výlet do Španělské kaple za výstavou betlémů

15. 2. 2016

Soutěžení v kuželkách

12. 2. 2016

Vystoupení souboru ze Skoronic

15. 1. 2016

Vystoupení bylo pro každého z nás velkým zážitkem.

SILVESTROVSKÁ KAVÁRNIČKA

30. 12. 2015

HUDEBNÍ PŘEDSILVESTROVSKÝ POŘAD

30. 12. 2015

VÁNOČNÍ KAVÁRNIČKA

30. 12. 2015

POPŘÁT KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

30. 12. 2015

k nám přišly děti ze základní školy. Zazpívaly, zahrály na housličky a flétny a předaly svá vlastnoručně vyrobená přáníčka k Vánocům.
Krásné vánoční svátky přišel uživatelům osobně popřát pan starosta PhDr. Jaroslav Dvořák. Svojí návštěvou nás všechny moc potěšil.

VYSTOUPENÍ DĚTÍ

30. 12. 2015

Zpříjemnit předvánoční náladu nám přišly děti.
Ve čtvrtek 17. prosince nám děti zazpívaly koledy, zahrály pohádku o 12 měsíčkách a obdarovaly krásným dárkem všechny přítomné.                

PŘÍCHOD MIKULÁŠE

30. 12. 2015

KATEŘINSKÁ ZÁBAVA

30. 12. 2015

SOUTĚŽ O NEJORIGINÁLNĚJŠÍ DÝŇOVOU SVÍTILNU

30. 12. 2015

Den otevřených dveří

8. 10. 2015

Den sociálních služeb

16. 9. 2015

Hudební pořad

3. 9. 2015

Výlet na Zrzávky

17. 7. 2015

Vzácná návštěva

30. 6. 2015

V úterý 30. června 2015 k nám přijela vzácná návštěva, a to Mgr. Michaela Marksová ministryně práce a sociálních věcí ČR.

Zájezd do ZOO Ostrava

26. 6. 2015

Jóga

16. 6. 2015

U příležitosti svátku jógy, jsme pro naše uživatele ve spolupráci s pí. Lejchtovou (lektorkou jógy) zajistili její realizaci v našem zařízení. Překvapivě se do jógy zapojilo spoustu uživatelů. Paní lektorka nás rovněž s jógou, její historí a jejím přínosem podrobně seznámila. Bylo to netradičně strávené dopoledne, které v nás zanechalo příjemný prožitek.

Kácení máje spojené se zahradní párty

1. 6. 2015

Výlet za poutí do Nové Horky

3. 5. 2015

Zahradní kavárnička

16. 4. 2015

Turnaj v bowlingu

15. 4. 2015

Hašlerovy písničky - další pokračování hudebního vystoupení

14. 4. 2015

Turnaj v kuželkách

14. 4. 2015

Pálení čarodějnic

6. 4. 2015

Filmové odpoledne

2. 4. 2015

Interaktivní tabule nám umožní ji na chvíli proměnit i v kinové plátno.

MDŽ

9. 3. 2015

Krásný svátek jsme oslavili za poslechu hudby v podání paní Anežky.

Přednáška o alergenech ve stravě

3. 2. 2015

Pracovníci kuchyně si přiravili pro uživatele zajímavou přednášku o alergenech, kterou doplnili i o videoprojekci.

Koncert v evangelické kapli

10. 1. 2015

Vánoční vystoupení sboru "Děcka ze Skoronic"

13. 12. 2014

Vánoční vystoupení dětí ze ZŠ Tyršova

10. 12. 2014

Krásné Vánoce přišel uživatelům popřát také pan starosta města Nový Jičín PhDr. Jaroslav Dvořák.

Pečení cukroví společně s dobrovolníky

8. 12. 2014

Čertovská zábava

4. 12. 2014

Turnaj v petanqu

7. 10. 2014

Náš tradiční turnaj v Petanqu letos provázelo chladné počasí. My jsem se však při "soutěži" zahřáli nejen pohybem, ale i výborným svařeným vínem. Strávili jsme odpoledne plné zábavy. Všichni soutěžící byli oceněni sladkou dobrotou, vítězové navíc diplomem, medailí a balíčkem. Vítězné družstvo převzalo putovní pohár.

Den sociálních služeb

10. 9. 2014

Na den sociálních služeb města Nový Jičín jsme se přišli nejen s naší službou prezentovat, ale navštívili jsme jej i s uživateli, které nejvíce zaujal stánek s pejsky pro canisterapii.

Vinobraní

4. 9. 2014

Zábava s interaktivní tabulí

18. 7. 2014

Petanq

7. 7. 2014

Vystoupení "Děcek ze Skoronic" - s pohádou S čerty nejsou žerty

30. 6. 2014

Zájezd na Zrzávky

26. 5. 2014

Oslava Dne Matek

7. 5. 2014

Oslavu nám zpříjemnilo vystoupení v podání malého houslisty.

Příprava na velikonoční svátky

16. 4. 2014

Na velikonoční svátky se připravujeme s předstihem, krásně to u nás voní perníkem, pečenými beránky. U pečení si povídáme o nejrůznějších zvycích a tradicích, které ke svátkům patří.

Hašlerovy písničky

2. 4. 2014

Muzikoterapie

1. 4. 2014

Canisterapie

1. 4. 2014

Na psí kamarády se uživatelé vždy rádi těší.

Oslava MDŽ

6. 3. 2014

Beseda s vedoucí stravovacího úseku

4. 3. 2014

Setkávání uživatelů s pracovníky jednotlivých úseků provozu podporujeme, především proto, aby měli uživatelé společně s pracovníky prostor pro přímou diskuzi.

Hromadná schůzka s uživateli

27. 2. 2014

Paní ředitelka uživatele seznámila s důležitými informacemi týkající se služby, závěr patřil společné diskuzi. Uživatelé zaplavili paní ředitelku dotazy, na které jim ráda odpovídala. Setkání jsou velmi přínosná pro obě strany

Ples

19. 2. 2014

Letošní ples si užívaly zejména ženy, které studentky SOŠ Odry přišly učesat.

Výlet za výstavou betlémů

13. 1. 2014

Vystoupení folklórního sboru

13. 12. 2013

Divadelní představení

10. 12. 2013

Mikuláš-vystoupení dětí

5. 12. 2013

Popřát uživatelům hezké a pokojné vánoční svátky přišly nejen děti ze ZŠ Tyršové, ale osobně uživatele navšívil i starosta města Nového Jičína PhDr. Dvořák Jaroslav s místostarostkou. Děti byly Mikulášem za vystoupení obdarovány sladkým balíčkem.

Poděkování dobrovolníkům za jejich činnost

2. 12. 2013

Pečení závinů - Frenštát pod Radhoštěm

26. 9. 2013

Do kavárničky jsme si upekli domácí záviny☺

Hra "netradičních" kuželek - Frenštát pod Radhoštěm

18. 9. 2013

Návštěva "farmářských trhů" - Frenštát pod Radhoštěm

10. 9. 2013

Za dobrotami místních farmářů jsme se vydali do města na zdejší farmářský trh. Uživatelé ochutnali nabízené produkty, kterých byla spousta, od uzenin, marmelád, mléčných výrobků, koláčů, rybízových vín ........ Sladká tečka nakonec byla v podobě točené zmrzliny.

Zájezd - Pustevny

6. 9. 2013

Na zájezd jsme se tentokrát vydali na Pustevny. Sluníčko nám přálo, takže jsme měli nádherný výhled na okolní krajinu. Nekteří z uživatelů se na Pustevny vrátili po několika desítkách let. V restauracích měli možnost si dát typické dobroty jako kyselici, frgály, halušky s brynzou apod.. Někteří se projeli lanovkou...

Soutěž v petanqu

29. 8. 2013

Besedování s paní ředitelkou

22. 8. 2013

Přednáška "Afrika a její život" - Frenštát pod Radhoštěm

13. 8. 2013

Přednášející byli cestovatelé, kteří si skutečný život v Africe zažili a předali nám nejen spoustu zajímavých informací, ale prostřednictvím fotografií jsme měli možnost shlédnout i zajímavé záběry.

Oslava životního jubilea - Frenštát pod Radhoštěm

8. 8. 2013

Dobrovolnice, která uživatelku pravidelně navštěvuje, ji vlastnoručně upekla čokoládový dort, který nejen ji, ale i ostatním uživatelům mooooooooooooooooooooooc chutnal.

Opékání buřtů - Frenštát pod Radhoštěm

16. 7. 2013

Jak se bavíme ve Frenštátě p.R.

13. 6. 2013

UVÍTACÍ KAVÁRNA První akci v novém prostředí jsme si "pořádně" osladili. Kromě sladkého pohoštění a živé hudby nechyběla ani dobrá nálada. Společně jsme si zazpívali a zavzpomínali na náš domov v Novém Jičíně a na naše známé, kteří tam zůstali.

Vystoupení dětí ke Dni Matek

14. 5. 2013

Návštěva Flory Olomouc

26. 4. 2013

Hašlerovy písničky

19. 4. 2013

Hromadná schůzka s uživateli

20. 2. 2013

Uživatelé byli seznámeni se zvýšením úhrady za stravu, s rozšířením nabídky fakultativních služeb, dále byli informováni o plánovaných akcí na období březen-duben 2013 a termínem zrušení zákazu návštěv.

Ples

12. 2. 2013

K poslechu a tanci hrála živá hudba v podání p. Černocha z Veřovic. Tombola k plesu samozřejmě patří a díky sponzorům nechyběla ani na našem plese. Bylo zajištěno bohaté občerstvení včetně domácích koláčků, čepovaného piva a dalších dobrot.

Beseda s manžely Prouskovými

28. 1. 2013

Téma besedy bylo zaměřeno na sklo a jeho výrobu ve společnosti DETESK, s.r.o.. Pro zpestření byly výrobky ze skla promítány na projektovém plátně.

Prezidentské volby - 2.kolo

25. 1. 2013

Prezidentské volby - 1.kolo

11. 1. 2013

Informativní schůzka pro uživatele ohledně konání voleb v našem zařízení

4. 1. 2013

Přednáška - misijní cesta do Chicaga

3. 12. 2012

Jeden z našich dobrovolníků si připravil pro uživatele přednášku zaměřenou na jeho misijní cestu do Chicaga. Přednášku doprovázel nejen svými zážitky, ale i fotografiemi.

Beseda s manžely Prouskovými

26. 11. 2012

Beseda byla zaměřena na obec HRČAVU, na jejímž území se nachází trojmezí 3 států. Zajímavé povídání bylo doprovázeno promítáním snímků tamní krajiny a z ní zajímavých míst.

Hromadná schůzka s uživateli

6. 11. 2012

S uživateli byla vedena diskuze o jejich spokojenosti s poskytovanou službou. Paní ředitelka seznámila uživatele se stádiem humanizace zařízení a s novými prostředky zajišťující uživatelům jejich bezpečí. Na závěr byli uživatelé seznámeni s "Pravidly pro podání podnětu, připomínky a stížnosti" a "Pravidly pro nouzové a havarijní situace". Dále bylo s uživateli diskutováno nad některými oblastmi „Sebehodnotícího dotazníku“, ke kterému uživatelé navrhli své podněty.

© 2008 - 2020 Domov Duha